“כשהיה סגר הוא הביא אוכל לשחקנים”: סיפור מיוחד על דני פרנקו

פבר 14, 2022 | גביע, כדורסל

על ידי Moshe Halickman

דני פרנקו הוא שועל קרבות וותיק בכדורסל הישראלי. המאמן בן ה-48, שכבר זכה פעם אחת באליפות (עם הפועל ירושלים בעונת 2014/15) ובגביע המדינה (עם הפועל חולון בעונת 2008/09), לא רחוק כעת מזכייה נוספת בגביע, כאשר הפועל תל אביב שלו תפגוש הערב (שני, 21:00) בחצי הגמר את מכבי תל אביב לדרבי תל אביבי מסקרן. הפועל כבר ניצחה פעמיים העונה את מכבי ועוד לא הפסידה לה, כך שיהיה מעניין מאוד לראות אותה האם היא תנצח שוב ועוד במשחק נוקאאוט. בעקבות העובדה שכבר הרחבנו לאחרונה על פרנקו באתר “ספורטס רבי”, פינינו את הבמה לשחקנים ששיחקו תחת המאמן, כדי לנסות לחלץ סיפור מיוחד עליו.

ליאור שגב, ששיחק תחת פרנקו בחולון ובברק נתניה, מנתח באופן מעניין את הקריירה של המאמן: “דני הוא איש מקצוע מאוד יסודי, פרפקציוניסט שמאוד אוהב שליטה בכל מה שנעשה בתוך הקבוצה, החל מהצד המקצועי ועד לפן הגופני והתנהלות השחקנים בחדר ההלבשה, הוא יודע להתנהל נכון ובצורה מחושבת מול השחקנים הזרים, ההנהלה, התקשורת ואפילו הקהל ומאז שהוא מאמן בליגה הראשונה הוא צבר הישגים רבים בקבוצות מחוץ למכבי ולאו דווקא האליפויות והגביעים שלקח אלא דווקא הצלחות עם קבוצות בתקציבים צנועים יותר או סגלים קצרים מה שמוכיח כי שיטת העבודה שלו יעילה וגמישה להבדיל מהרבה מאמנים אחרים בכדורסל הישראלי, בכדי לעשות את קפיצת המדרגה הבאה שלו הוא יצטרך להוכיח שהוא מסוגל (לאורך זמן) לנהל קבוצות עמוסות כישרון ואגו (דוגמת מכבי תל אביב או קבוצות יורוליג/יורוקאפ) ועדיין לשמור על שיטת המשחק שלו והזהות שלו בתור מאמן שמאופיינת בעיקר בלכידות, הגנה קשוחה, רוח לחימה ושיטה התקפית שדוגלת במשחק מתוכנן, שקול וקבוצתי”.

Franco

Danny Franco – Photo Credit Dov Halickman

אדריאן הנינג שיחק תחת פרנקו במכבי חיפה. “אני אסיר תודה עבורו על כך שהוא לקח צ’אנס עליי ונתן לי הזדמנות לשחק. הערכתי אותו על כך שהוא היה כל כך רציני באימונים ובמשחקים, מבלי לקחת את התשוקה הזאת והאש מחוץ לפרקט איתו. כשהתעסקנו איתו מחוץ לקווים הוא היה עליז וחברותי”.

גארלון גרין עבד עם פרנקו בהפועל תל אביב. “הוא היה מאמן מדהים שמבין את השחקנים שלו היטב. זה היה קל לשחק בשבילו וללכת חזק בכל ערב”.

לסיום, דיימון סימפסון, ששיחק תחת פרנקו בעירוני נהריה, מביא סיפור מיוחד על המאמן: “הוא יוצא מגדרו עבור השחקנים ובאמת דואג בשבילם. במהלך הקורונה כשהיה סגר הוא היה מביא אוכל לשחקנים בגלל שהם לא יכלו לצאת. אף אחד לא אמר לו לעשות את זה ובכל זאת הוא יצא מגדרו כדי לעשות את זה. מאמן מצוין ואחד שאני תמיד אזכור מזה ששיחקתי איתו ונגדו”.

Danny Franco – Photo Credit: Dov Halickman

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!