כנגד ארבעה בנים: זילברשטיין מדבר על רינסקי, פריצקי, גלעד לוי ואהרוני

יול 19, 2021 | כדורסל, נבחרת

על ידי Moshe Halickman

נבחרת העתודה תפתח הערב (21:00) נגד רוסיה את טורניר הצ’לנג’ר שייערך בכרתים. רגע לפני, שוחחנו עם המאמן נדב זילברשטיין על ארבעה שחקנים שישתתפו בטורניר ושאותם הוא אימן בנבחרת הקדטים: הראל רינסקי, רועי פריצקי, גלעד לוי ועמית אהרוני.

Nadav Zilberstein

הסמול פורוורד הראל רינסקי (בן 19, 1.99 מטרים) גדל במחלקת הנוער של מכבי תל אביב ואף שיחק מעט בקבוצה הבוגרת בעונת 2019/20. בעונה שעברה הוא שיחק בליגה הלאומית במדי הפועל ר”ג/גבעתיים וסיפק 6.6 נקודות ו-2.7 ריבאונדים.

זילברשטיין מספר על רינסקי:

“הראל רינסקי זה סמול פורוורד שהוא כמעט בגובה 2 מטר עם קליעה מצוינת, זז יפה בלי הכדור, יכול לשמור על כמה עמדות, מאוד חכם, כל הזמן מתקדם. הוא עבר איזושהי פציעה אחרי הקדטים תוך כדי ולדעתי הוא הפסיד כמעט שנה בנוער בשנה של י”א ויצא ממנה יפה, עשה עונה טובה לעונה ראשונה אחרי נוער עם כמה משחקים טובים מאוד. אני חושב שעם עבודה קשה, סיטואציה טובה והחלטות טובות לגבי איפה לשחק הוא כבר יהיה שחקן ליגת העל לגיטימי בעוד שנה-שנתיים”.

Harel Rinski – Photo Credit: Instagram

הגארד רועי פריצקי (בן 18, 1.93 מטרים) גדל במחלקת הנוער של הפועל כפר סבא ובעונה האחרונה העלה את אליצור נתניה לליגת העל עם ממוצעים של 7.4 נקודות ו-3.5 ריבאונדים.

זילברשטיין על פריצקי:

“קודם כל, רועי פריצקי זה גארד אתלט מאוד, הוא אתלט ברמה גבוהה וגם ברמות אירופאיות. הוא נע בין עמדות 2 ו-1, יש לו חדירה מצוינת, שם טוב את הכדור על הרצפה, שיפר מאוד את הקליעה בשנים האחרונות מה שהיה פעם עקב אכילס שלו, היום זה נראה סביר אבל זה משהו שהוא יהיה חייב לשפר עוד למרות שיש רמת שיפור מאוד גדולה. הוא שומר מצוין, יכול לשמור גם על מספרי 1 וגם על מספרי 2, מאוד גדול ופיזי, אצלנו בנבחרת הוא היה זה ששומר על הכוכבים של היריבות, מאוד-מאוד התקדם בכדורסל וגם מנטאלית. גם עבורו כמו רינסקי והרבה שחקנים שמסיימים גיל נוער השנתיים-שלוש הראשונות זה בחירת סיטואציות, בחירת מאמנים, בחירת מועדון, הסבלנות וההתמדה מאוד חשובות להתפתחות של הקריירה ואין ספק שאם הוא ימשיך לעשות את מה שעשה בעונה החולפת, וזה קשה לעשות בשנה ראשונה של בוגרים את מה שהוא עשה, אני חושב שהוא יהיה שווה ליגת העל”.

Roy Paretsky – Photo Credit: Instagram

הסנטר גלעד לוי (בן 19, 2.20 מטרים) עבר לפני מספר שנים מהאקדמיה של הפועל גלבוע/מעיינות לאקדמיה של אסטודיאנטס הספרדית והעלה את קבוצת הבת לליגה הרביעית כשזכה בתואר השחקן המצטיין. לוי זכה עם נבחרת הנוער באליפות אירופה דרג ב’ ב-2019.

זילברשטיין על לוי:

“קודם כל, זה שצומח לנו פה גבוה של 2.20 מטרים זה כבר משהו שלא קורה כל יום. עשה החלטה טובה ללכת לספרד, אסטודיאנטס לאורך השנים זה מועדון שבמיוחד במחלקות הצעירות שלו מתמחה בעבודה עם גבוהים. הוא גבוה בטרנד של היום שרץ את המגרש, יכול לקלוע מבחוץ, יש לו ידיים מצוינות, יכול לשים את הכדור על הרצפה גם עם הפנים לסל, מאוד חכם, יודע את המשחק, יש לו נוכחות הגנתית אם שמים אותו במקומות הנכונים כי הוא סוג של רים פרוטקטור, מה שלא היה לנו אולי אף פעם. אני חושב שכל הגבוהים מתפתחים יותר לאט, ומה שלוקח לאחרים פחות זמן לו ייקח קצת יותר כי זה טבע הדברים, אין מה לעשות, צריך להיות סבלני איתו, אבל אני כן חושב שהוא בכיוון טוב. כמו שאמרתי, עם גבוהים צריך קצת יותר סבלנות משחקנים אחרים ואם תהיה את הסבלנות איתו אני בטוח שהוא יכול להגיע למקומות מאוד גבוהים כי יש לו פוטנציאל טוב”.

Gilad Levy – Photo Credit: Instagram

הרכז עמית אהרוני (בן 19, 1.85 מטרים), בנו של מאמן בני הרצליה אורן אהרוני, גדל במחלקת הנוער של מכבי תל אביב ואף שותף מעט במדי הקבוצה הבוגרת בעונת 2019/20, כמו רינסקי. אהרוני עלה ליגה יחד עם פריצקי ונתניה בעונה האחרונה כשתרם 6.9 נקודות ו-4.9 אסיסטים. כמו לוי, גם אהרוני העפיל עם נבחרת הנוער לדרג א’ ב-2019.

זילברשטיין על אהרוני:

“עמית אהרוני הוא רכז אמיתי, אחד כזה שעושה את השחקנים שלידו יותר טובים. אני חושב שבנתניה ובצדק דיברו המון על איתי מושקוביץ ועל שני הזרים, אבל אני חושב שההבדל בסופו של דבר בין נתניה של שנה שעברה שעשתה עונה טובה לנתניה הזאת שעלתה זה עמית. היכולת שלו לסדר את המשחק, להבין באיזה קצב צריך לשחק, לאן צריך ללכת ולעשות את האלה שלידו יותר טובים היא הרבה מאוד פעמים אצלו ברמה של שחקנים עם הרבה ניסיון. רואים שהוא גדל בבית של כדורסל ושהוא רואה כדורסל המון שעות מאז שהוא ילד צעיר. זה לא יפתיע אותי אם הוא יהיה רכז שני בנתניה כמו שהיה בשנה שעברה במקרה שהם יעלו לליגת העל. מדברים המון על הקליעה שלו שהיא לא יציבה אבל אני חושב שהיא גם משתפרת כל הזמן והוא מספיק חכם בשביל לעשות את ההתאמות גם בנושא הזה לרמה הבאה. אני חושב שככל שיעבור הזמן הוא יהיה רכז טוב מאוד בליגה הראשונה”.

Amit Aharoni – Photo Credit: Instagram

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!