כמו בן שרף: טור הבכורה של עלות השחר

נוב 28, 2023 | כדורסל, לאומית

על ידי Moshe Halickman

קרדיט לתמונה הראשית: פיב”א

אליצור שומרון ניצחה 77:87 את בני כפר קאסם בחדרה במחזור הראשון בליגה הלאומית. כעת, הגיע הזמן לטור הבכורה של פרויקט “עלות השחר”, שיעקוב באופן קבוע אחר הופעותיו של שחר דורון, כוכב שומרון, בליגה השנייה.

לחצו כאן כדי להצטרף לקהילת ספורטס רבי

ספורטס רבי – גם באפליקציה! כל העדכונים והתוכן האיכותי ביותר על הכדורסל הישראלי היישר לידיים שלכם!

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts.

הסטטיסטיקה של דורון: 19 דקות ו-46 שניות, 3 נקודות, 1 מ-5 לשתיים, 1 מ-5 לשלוש, 1 מ-1 מקו העונשין, 3 ריבאונדים, אסיסט אחד, 3 עבירות, סחיטה של 3 עבירות, מינוס 2 במדד היעילות ומינוס 5 במדד הפלוס-מינוס

הציון של דורון – 5

דורון פתח בחמישייה, והחטיא מחצי מרחק את הזריקה הראשונה שלו. הוא סחט עבירה כשניסה לנתב את דרכו אל הסל, ובהמשך עשה עבירה. דורון החטיא שלשה, בהמשך לקח ריבאונד, הוחלף מעט אחרי אמצע הרבע הראשון וחזר כדקה לפני סיום הרבע. דורון לקח עוד ריבאונד, ועשה עוד עבירה. הוא החטיא שלשה לפני סיום הרבע, שנגמר ביתרון 16:21.

דורון הוחלף בשלב מוקדם של הרבע השני, וחזר כמה דקות לפני סיום המחצית הראשונה. דורון החטיא כשחדר, ובהמשך החטיא שלשה. דורון שוב החטיא כשחדר, וקבוצתו סיימה את המחצית הראשונה ביתרון 38:46.

דורון החטיא מחצי מרחק בתחילת המחצית השנייה, ובהמשך החטיא שלשה. לאחר מכן הוא עשה עבירה, והוחלף באופן מיידי. דורון חזר מעט אחרי אמצע הרבע השלישי, ובמהלך בודד לקח ריבאונד ושלח את רועי בכר לסל. דורון החטיא שלשה, אך סמוך לסיום הרבע חתך היטב פנימה כדי לסיים מבפנים במהלך של סל ועבירה, והוא הוחלף לאחר שדייק בזריקת העונשין. דורון חזר בשניות הסיום של הרבע השלישי, שאותו סיימה קבוצתו ביתרון 57:62.

את הרבע הרביעי דורון פתח על הספסל, והוא חזר פחות משתי דקות לסיום כשקבוצתו כבר הובילה ב-13 הפרש. דורון סחט עבירה, כשמשם שומרון שמרה על ההובלה עד הסיום.

בסך הכל, ברור שזו לא הופעת הבכורה שעליה חלם דורון, ואין כאן יותר מדי מה לנתח, כשהסיפור הוא די פשוט: הגארד לא היה מדויק במצבים שאליהם הגיע בערב שבו הוא גם צבר עבירות. העניין החיובי הוא שמכאן אפשר רק לעלות (מתנצל על משחק המילים…), ובאופן שפשוט מתבקש במיוחד לטור הראשון של מעקב אחרי שחקן מהלאומית העונה, אי אפשר שלא להשוות בין דורון לבן שרף. נכון, שרף היה בן 16 בתחילת העונה שעברה ודורון כיום בן 18, אבל הופעות הבכורה של שניהם בבוגרים הם די דומים. שימו למספרים הדומים: כמו דורון, גם שרף רשם בדיוק 3 נקודות, 3 ריבאונדים, 3 עבירות, סחיטה של 3 עבירות ומינוס 2 במדד היעילות! ההבדלים הבולטים: דורון ניצח למרות ההופעה הלא טובה, בעוד ששרף הפסיד בזמנו עם אליצור נתניה 81:73 מול הפועל עפולה בבית, ודורון שיחק בליגה שכיום לא כוללת זרים, בשונה משרף.

איך כתבתי לפני יותר משנה על שרף בטור הבכורה של “שורף את הלאומית”? “בסך הכל, כמאמר הקלישאה כל ההתחלות הן קשות, והסימן החיובי הוא שנדמה שמכאן יש רק לאן לעלות. הרי בסופו של דבר שרף הוא ילד בן 16 שפותח בחמישייה בליגה הלאומית, וזה כבר דבר שהוא כמעט חסר תקדים. מצפה לנו עונה ארוכה, ואין ספק ששרף ילמד וישתפר מהבכורה שלו בבוגרים בכלל ובלאומית בפרט. עצם זה ששרף חווה עכשיו משחק רשמי בליגה יעזור לו, וכשהוא יזרוק יותר מבחוץ הסטטיסטיקה צפויה להתיישר. כבר ביום שלישי (19:30) שרף יחווה משחק חוץ ראשון בליגה, מול מכבי רחובות, וזו הזדמנות נפלאה עבורו להראות התקדמות”.

אז עם שינויים קלים, אפשר להדביק את אותה פסקה לדורון. כולנו יודעים בדיוק איזו עונה שרף עשה החל מהמשחק שלאחר מכן, וכעת אין לי ספק שדורון יעשה את אותו דבר ואפילו יותר טוב. למען האמת, אחרי אותו משחק של שרף ידעתי שמשם אין לאן לרדת, אבל אשקר אם לא היו לי ספקות בנוגע לשאלה עד כמה הוא יהיה טוב. אלא שכאמור, הוא הסיר אותם במהירות, ואני בטוח שנחזה ב”עלות השחר” כבר במשחק הקרוב של דורון ביום שישי הבא (12:00) בחדרה מול הפועל גלבוע/גליל. בניגוד למקרה של שרף, צפיתי במשחקי הכנה של דורון, ואני יודע בוודאות שזה הולך להיות הרבה יותר טוב. רק לא יודע אם לקוות או לא שדורון התרגש ונלחץ יותר מדי לקראת המשחק הראשון בגלל עצם המעקב. במשחק הבא זה כבר ישתחרר, והבסיס הטוב בהחלט קיים, שכן גם ביום רע דורון לקח 10 זריקות מהשדה.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!