“כל מי שנכנס הוסיף למומנטום”: מכבי תל אביב מרוצה מהניצחון על הרצליה

נוב 2, 2021 | כדורסל, ליגה

על ידי Dov Halickman

מכבי תל אביב ניצחה אמש את בני הרצליה במשחק חד צדדי כמעט לחלוטין, 99-69. משחק זה היה ההפסד הראשון העונה של בני הרצליה במסגרת הליגה. מאמן הרצליה, אורן אהרוני הגיב להפסד: “לא נכנסנו טוב למשחק, בטח בכושר שמכבי נמצאת בו. הם ידעו להעניש אותנו, צריך לתת להם קרדיט גדול על הדרך שבה הם שיחקו בהתקפה וששמרו אותנו. אני לא יכול להגיד על רגעים ספורים שהיינו במשחק, לא היינו. נצטרך ללמוד מזה ולהמשיך קדימה. עשינו הכנה טובה למשחק, רצינו מן הסתם לבצע את הדברים הרבה יותר טוב מאיך שזה נראה. שילמנו פה שכר לימוד כואב אפשר להגיד נגד קבוצה שנמצאת בפורמה טובה. לא הצלחנו לבצע כלום ממה שתכננו. זו ליגה קשה, צמודה, צריך לבוא לכל משחק. הלחם והחמאה זה להיראות טוב יותר מבחינה הגנתית, היינו היום לא טובים. נצטרך לחזור לבסיס שלנו ולהכין את עצמנו לקרבות הבאים. אין לנו לוקסוס לבוא לא מוכנים לאף משחק”.

אורן אהרוני

Oren Aharoni – Photo Credit: Dov Halickman

מאמן הצהובים, יאניס ספרופולוס הגיב לניצחון: “התוצאה אומרת הכל. היה לנו משחק טוב מאוד, התקפי והגנתי, מההתחלה ועד הסוף. היינו רציניים עם אנרגיה, הנענו את הכדור טוב. הרבה שחקנים נגעו בכדור בהתקפה, משחק קבוצתי נהדר היום. אנחנו משחקים טוב מאוד בתקופה הזאת, צריכים לשמור על הרמה הגבוהה, אנחנו יכולים עוד להשתפר, לא קל לשחק ככה, נצטרך לשמור על זה. הרצליה קבוצה טובה מאוד, ניצחו את כל המשחקים שלהם בילגנו את המשחק שלהם מההתחלה. לא היינו צריכים פסק זמן כי שיחקנו טוב מאוד, זה רמז אחד על המשחק הטוב שלנו היום. אני שמח מאוד, אבל אני לא מחלק את הקבוצה בין יחידות, כל השחקנים שלי חשובים. יש שחקנים שלא שיחקו ביורוליג אבל הם חלק מהקבוצה, כולם צריכים להיות מוכנים לשחק וכולם חשובים בשביל הקבוצה. אני חושב שחלק מהשחקנים היו טובים וחלק מהם צריכים לדחוף את עצמם עוד”.

Ioannis Sfairopoulos – Photo Credit: Dov Halickman

אחד השחקנים ששיחקו היטב אתמול היה ג’ייק כהן. כהן דיבר אתמול לאחר המשחק ואמר: “זה היה משחק טוב מאוד בשבילנו, התחלנו את המשחק ברגל ימין, וכל מי שנכנס הוסיף למומנטום. שיחקנו נגד קבוצה התקפית טובה מאוד ועצרנו אותם על פחות מ-70 נקודות, ההגנה הטובה שלנו הובילה להתקפה טובה וזה היה כדור שלג חיובי. טוב לראות כולם משחקים טוב. אני חושב ששיחקתי טוב נגד ירושלים גם אם לא קלעתי, הייתי בסיטואציות האלה גם בעבר. כשאתה משחק עם 15 שחקנים במכבי, הדבר היחיד שאתה יכול לשלוט עליו זה איך אתה מגיב. או שאתה מוכן ויוצא מזה, או ממשיך כרגיל, הניסיון שלי לימד אותי להישאר מוכן וההזדמנות שלי תגיע. זה חשוב לי אבל הדבר המשמעותי הוא לעזור למכבי לנצח משחקים, אם המאמן מחליט שהתפקיד שלי הוא לא לשחק, אני אקבל את זה. אני לא יאהב את זה, אבל אני אכבד את זה. אם אנחנו ממשיכים לנצח, זה לא הזמן הנכון בשבילי לדרוש דקות או משהו כזה, אנחנו משחקים טוב מאוד עכשיו, משתפרים גם בליגה וגם ביורוליג, זה משהו קשה לקבל ברמה האישית, אני רוצה לתרום, אבל ככה זה הולך כשאתה משחק בקבוצה טובה, אתה צריך להישאר צנוע. אני לא יודע מי יחבור אליי עם השפם. אני אגייס כסף שוב בשביל בריאות הגברים וחקר הסרטן, זה משהו שמאוד ממלא אותי. אני אשתמש בזה כדי לגייס כסף, וזה די מגניב”.

Jake Cohen: Photo credit- Winner League

עוז בלייזר גם התייחס לניצחון לאחר המשחק: “אנחנו במומנטום טוב, עובדים כמו שצריך באימונים. הרבה מאוד מהקרדיט הולך לצוות המקצועי, לעוזרי מאמנים, ליאניס ולרגב. מה שהכי אפשר לראות זה שאנחנו מתחברים יותר ויותר. אנחנו נהנים על המגרש. אנחנו לא מתרכזים בקבוצות האחרות ובפערים או לא פערים. אנחנו עושים למשחק הכנה כמו למשחקי יורוליג ומתרכזים בעיקר בעצמנו. כולם יכולים לראות כמה הקהל של מכבי הוא כוח עצום וכמה הוא היה חסר לנו בעונה שעברה. זה מטורף. אני מקווה שניקח את המומנטום הזה ושנמשיך לשחק בלי הקהל ושנביא את האנרגיות מבפנים, השטף של הקבוצה הוא ברמה גבוהה. המשחק שלנו נגד הרצליה היה בסיטאציה לא רגילה, היינו בחצי קבוצה אחרי מכת קורונה. אנחנו מתחברים לאט לאט, וזה היה חסר לנו, בזכות האופי והאיכויות שיש בקבוצה הזאת, החיבור הוא יותר מהיר. יש אווירה מיוחדת בקבוצה. זה יהיה הכוח שלנו להמשך העונה. מתי שהמאמן יקרא לי, אני עובד קשה ומוכן להזדמנות שתגיע. זה יכול לקחת גם חודש, אני בטוח שאם אני אעבוד קשה ההזדמנות תגיע”.

 

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!