כל המשחקים של הפועל ירושלים בליגת האלופות: דירוג

ינו 28, 2022 | אירופה, כדורסל

על ידי Moshe Halickman

הפועל ירושלים סיימה עוד עונה אירופית באכזבה גדולה, כשנכנעה בבית 85:75 לפרומיטיי האוקראינית בהיכל פיס ארנה והודחה מליגת האלופות בעקבות הפסד 2:1 בסדרת הטוב משלושה בפליי-אין של ליגת האלופות. כעת, כשאנחנו מסכמים את העונה האירופית של הקבוצה ואחרי שכבר הענקנו ציונים לשחקנים של המאמן יותם הלפרין, הגיע הזמן לדרג את כל המשחקים שערכה הקבוצה העונה במפעל.

9. הפסד החוץ 76:65 לסטאל אוסטרוב

המשחק שבו אורן עמיאל פוטר היה זה שבו הקבוצה הציגה את הכדורסל החלש ביותר שלה העונה במפעל. אחרי שני הפסדי בית במפעל, הציפייה הייתה שירושלים תגיב עם ניצחון בפולין מול יריבה שלא נחשבת חזקה על הנייר, אך אחרי רבע ראשון מצוין (11:22) ירושלים נראתה רע ובעיקר הייתה חתומה על נתון מזעזע של 7 מ-43 לשלוש (16.1%), יחד עם 8 מ-16 מקו העונשין. רק ג’יילן אדאמס קלע בדו ספרתי (19 נקודות) מול דאבל-דאבל של 20 נקודות ו-10 ריבאונדים של קובי סימונס, והמאמן נשלח הביתה לא לפני שייבש את אנתוני בנט והכניס אותו לגארבג’ טיים.

Oren Amiel: Photo Credit; BCL

8. הפסד הבית 85:75 לפרומיטיי 

ירושלים של הלפרין הגיעה למשחק בית שממנו אין דרך חזרה, אך היא פישלה ברגע האמת. אחרי פתיחה של 0:9 מצד האוקראינים ו-12:27 בסיום הרבע הראשון, ירושלים התאוששה ונגסה בהפרש, אך היא מעולם לא הצליחה לעלות ליתרון במשחק שבו אדאמס החטיא בלי הפסקה. ברבע האחרון היא התפרקה כשדיאנג’לו האריסון (18 נקודות) וחבריו סגרו עניין גם ללא מאמנם ננו גינזבורג שחלה בקורונה. רטין אובאסוהן, שאיבד לא פחות מ-6 כדורים, הוביל את ירושלים עם 19 נקודות.

Retin Obasohan – Photo Credit: BCL

7. הפסד הבית 73:68 למנרסה

ירושלים רשמה משחק חלש מאוד מבחינה התקפית תחת עמיאל, אך ההגנה הטובה החזיקה אותה ברוב ההתמודדות. אלא שברבע הרביעי גם זה לא היה קיים כשהיא נחנקה במאני טיים (25 נקודות למנרסה), ושון קילפטריק עבר סדרת חינוך. שוב אדאמס היה היחיד שקלע בדו ספרתי בירושלים כשהוביל עם 24 נקודות, ומנגד סילביין פרנסיסקו צלף 23 נקודות. בדיעבד מנרסה הספרדית התבררה כקבוצה הטובה בבית.

Sean Kilpatrick – Photo Credit: Dov Halickman

6. הפסד החוץ 82:79 לפרומיטיי

אחרי שהביסה את פרומיטיי במשחק הראשון בסדרת הפליי-אין, ירושלים של הלפרין הייתה צריכה לסגור עניין באוקראינה כדי לעלות לשלב 16 הגדולות במפעל. זה אכן היה נראה שהיא בדרך הנכונה כשהיא עלתה ליתרון דו ספרתי, אך פרומיטיי חזרה, המשחק הלך להארכה והמארחת ניצחה בזכות שלשת ניצחון של כריס דאו. ירושלים חזרה מפגרת קורונה כפויה, אך היא הייתה יכולה וצריכה לנצח קבוצה שהיא הביסה לא מזמן, בטח כשגינזבורג נעדר בגלל הנגיף. אדאמס הוביל את ירושלים עם 25 נקודות, די ג’יי קנדי עם 20 בפרומיטיי.

Prometey – Photo Credit: Champions League

5. הפסד הבית 86:84 לקרשיאקה

ירושלים פתחה עונה אירופית בארנה באווירת נכאים סביב הקבוצה של עמיאל, אך על הפרקט עצמו השחקנים נראו לא רע מול יריבה חזקה. בנט רשם הופעה הירואית שהאריכה לו את החוזה בקבוצה עם 22 נקודות, אך רובן הגיעו במחצית הראשונה. המשחק הצמוד הסתיים בשלשת ניצחון גדולה של בונזי קולסון (דאבל-דאבל של 22 נקודות ו-13 ריבאונדים) עבור הטורקים. לא נעים, אך גם לא סוף העולם.

Bonzie Colson – Photo Credit: BCL

4. ניצחון הבית 76:83 על סטאל אוסטרוב 

ירושלים של הלפרין הייתה זקוקה לניצחון בארנה כדי להישאר בחיים במפעל אחרי שלושה הפסדים רצופים, והיא אכן עשתה זאת. זה התחיל רע (15:23 בסיום הרבע הראשון לאוסטרוב), אך המארחת השיגה ניצחון בכורה באירופה עם הלפרין מול קבוצה שהיא הפסידה לה בחוץ. ירושלים לא השיגה את ההפרש הרצוי כדי להוביל במאזן הפנימי מול אוסטרוב, אך גם היא ידעה שניצחון מכוער זה כל מה שהיא צריכה. אובאסוהן הוביל עם 20 נקודות, סימונס צלף 21 נקודות מנגד.

Itay Segev – Photo Credit: Basketball Champions League

3. ניצחון החוץ 85:90 על מנרסה

ירושלים כבר הבטיחה מקום בפליי-אין, והמטרה שלה הייתה להבטיח את יתרון הביתיות במשחק שנדחה בעקבות התפרצות קורונה במנרסה. הקבוצה הספרדית לא הפסידה עד אותו משחק, שהיה לפרוטוקול מבחינתה, וירושלים ניצלה זאת. המשחק נגרר להארכה אחרי שהאורחת פתחה טוב אך המארחת חזרה, ובסופו של דבר ירושלים של הלפרין עשתה את העבודה במשחק שבו בסך הכל התעלו סולימאן בריימו (23 נקודות), רטין אובאסוהן (19 נקודות ו-12 אסיסטים), אדם אריאל וג’יילן אדאמס (15 נקודות כל אחד). מנגד, פרנסיסקו קלע 22 נקודות.

Su Braimoh – Photo Credit: BCL

2. ניצחון הבית 70:95 על פרומיטיי

ירושלים התייצבה למשחק הראשון בסדרת הפליי-אין והעניקה ערב מיוחד עבור אוהדיה כשביציע נכח גם נציג הבעלים החדש של המועדון, מייקל דייויס. ירושלים צלפה בלי הפסקה מחוץ לקשת (16 מ-32, 50%), כשברבע הראשון היא בקושי החטיאה בהנהגת ג’יילן אדאמס והובילה בתוצאה מדהימה של 16:40. בהמשך היא הורידה מעט את הרגל מהגז, אך זה לא שינה כלום. אדם אריאל צלף 24 נקודות עבור הקבוצה של הלפרין, 15 לאיליה סידורוב מנגד.

אדם אריאל

Adam Ariel – Photo Credit: FIBA

1. ניצחון החוץ 65:85 על קרשיאקה

ירושלים הגיעה למשחק חוץ באווירה עוינת בטורקיה, אך התעלתה תחת הלפרין בדרך להבטחת המקום בפליי-אין. את הערב שבו הכל הלך מחוץ לקשת (16 מ-29 לשלוש, 55.2%) ירושלים פתחה עם רבע ראשון אדיר של 12:26, אך בהמשך הטורקים חזרו. ירושלים רמסה את יריבתה ברבע הרביעי עם 9:23 כשאדם אריאל סגר עניין, בדרך לניצחון ענק ולא פשוט בכלל. אובאסוהן (22 נקודות) ואדאמס (21 נקודות) הובילו את ירושלים, ג’יימס בלאקמון ואמאת’ אמבאייה קלעו 12 נקודות כל אחד מנגד.

Retin Obasohan – Photo Credit: Champions League

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!