כהן, אייסי, האנטר ודורסי נחתו בארץ ודיברו על העונה שבפתח

אוג 20, 2019 | כדורסל

על ידי Joshua Halickman

כשהאימון הראשון באופק והסגל של יאניס ספרופולוס הושלם באופן סופי, חלק משחקני מכבי תל אביב כבר נחתו בארץ בנתב”ג.
הפורוורד ג’ייק כהן, שממשיך בצהוב עונה נוספת דיבר על הקיץ שעבר, הקבוצה החדשה שנבנתה, החוקים החדשים בליגה, ההצלחות של שחקני הנבחרות הצעירות של ישראל דני אבדיה ודורי סהר ועוד: ”הקיץ היה מושלם. התחתנתי, זה היה כיף כמובן לזכות באליפות כי זה גרם לכל הקיץ להיות נהדר אבל זה עבר מהר מאוד. בכל עונה יש לנו קבוצה מלאה בכישרון ויש הרבה ציפיות אבל אני רק נשאר מפוקס במה שאני יכול לעשות. בהתחלה חלק גדול מהעניין זה לעזור לבחורים החדשים להתאקלם בעיר חדשה ולהציג להם את התרבות של מכבי תל אביב, להראות להם איפה לאכול וכו’. אני מתרגש, האוהדים מתרגשים ואנחנו נתחיל לעבוד עוד מעט. בכל פעם שמביאים שחקנים לקבוצה אני אומר שהשחקנים האלה יכולים להיות ממש טובים. המועדון תמיד יודע להביא כישרונות וזאת תהיה העבודה שלנו להתחבר כולם ביחד. זאת בושה מה שהליגה עשתה עם החוק החדש של המתאזרחים. כבר אמרתי בעבר שהמיסוי על השחקן המתאזרח צריך לעבור תיקון. הליגה הלכה רחוק מדי עם ההגבלה של המתאזרחים החדשים על הקבוצות. לי יש ניסיון נהדר עם מדינת ישראל ולא הייתי מחליף את זה בשום דבר אחר. אני רוצה שהדור הבא בשנים הבאות יעבור את החוויות הטובות שאני עברתי, ומי יודע, החוק החדש הזה יכול בהחלט למנוע את המתאזרח הבא. אני גאה בנבחרת העתודה ובדני אבדיה על הזכייה באליפות אירופה עד גיל 20 כי אני רואה כמה קשה הוא עובד. אני גם גאה מאוד בדורי סהר על הזכייה באליפות אירופה דרג ב’ עד גיל 18, והם בחורים מצויינים. מגיע להם וכשאתה רואה אנשים טובים משיגים משהו זה מספק אותך מאוד”.

גם הפורוורד החדש קווינסי אייסי, שמצטרף לקבוצה אחרי קריירה בNBA דיבר על התכונות במשחק שלו, שיתוף הפעולה המחודש עם עומרי כספי ועוד דברים: ”הטיסה הייתה טובה, אני שמח להיות פה. למי שלא מכיר אותי אני שחקן קשוח ועושה את כל מה שצריך כדי שהקבוצה תנצח. אני חושב שהסגל חזק ומלא בבחורים טובים, אנחנו נצטרך לשחק חזק כדי להשיג ניצחונות. זה מרגש לשחק עם עומרי כספי שוב. דיברנו הרבה במהלך השנים, יש לנו חברות קרובה וגם הנשים שלנו חברות טובות אחת של השנייה, הם דיברו איתנו וגם המשפחה של טאריק בלאק דיברה איתנו, זה מהנה ואני מצפה לעונה. האוהדים כאן נהדרים, אני אשחק חזק בשבילם כדי שנוכל לנצח. אצטרך להסתגל לסגנון המשחק האירופאי, אבל אני משחק כדורסל הרבה זמן אז נראה איך יהיה. לא ראיתי הרבה מטיילר דורסי אבל מהתקצירים שכן ראיתי הוא שחקן שיודע לשים את הכדור בתוך הסל וזה עוד שחקן מצויין לסגל שיבוא להתחרות ברמה גבוהה”.

הסנטר אותלו האנטר, שהגיע לקבוצה אחרי זכייה ביורוליג עם צסק”א מוסקבה התקבל על ידי האוהדים בשירת ”הבה נגילה” והוא דיבר על האווירה, היכולות שהוא יביא לקבוצה, החיבור עם המאמן ספרופולוס והמטרות של הקבוצה לעונה הקרובה: ”זה מטורף שכל זה בשבילי, אני כל כך מתרגש להצטרף למועדון הענק הזה ומצפה כבר להתחיל. קודם כל אני מביא יכולת הנהגה, אני רוצה להביא מנטליות שלא משנה מה שאחרים יאמרו אני אביא את הקבוצה לטופ. אני אוהב לשחק תחת יאניס ספרופולוס, הוא אימן אותי בעבר והפך אותי לשחקן יותר טוב ואני מתרגש מאוד. זה אתגר גדול להביא את הקבוצה לטופ אבל בשביל זה אנחנו משחקים כדורסל. הגעה לפלייאוף זה דבר אפשרי ואנחנו יכולים לעשות הכל”.

ההחתמה האחרונה של ספרופולוס בסגל, הגארד טיילר דורסי, דיבר על הקהל, על איך יסתגל לכדורסל האירופי, על ההתרגשות שלו לקראת העונה והקשר המשפחתי שלו לישראל: ”לא ידעתי למה לצפות מהאוהדים אבל זה מדהים. כבר שמעתי דברים טובים על האוהדים ולמרות שאני טס הרבה זה הרגיש מיוחד ואני מרגיש כבר עכשיו שייכות. מכיוון ששיחקתי בנבחרת יוון עד גיל 19 אני מכיר את הכדורסל האירופי ואת הסטייל והדרך שבה קבוצות משחקות, לא חושב שייקח לי הרבה זמן להסתגל לכדורסל הזה. אני מגיע לפה כדי לשחק את המשחק שלי. עבדתי על הרבה דברים בקיץ הזה וכל הזדמנות שאקבל אני אקח ב2 ידיים. זה יהיה תהליך יום יומי שלי עם הקבוצה כדי שאוכל להכיר את כולם. אני אוהב את הסגל שנבנה. יש כאן הרבה שחקנים טובים והרבה דברים שאנחנו (מדבר בשם הקבוצה) והמאמן יכולים לעבוד איתם. אני שמח ומתרגש, אנחנו נהיה תחרותיים מאוד ובשבילי, שחקן עם מנטליות ווינרית למרות שלא הגעתי לפלייאוף הNBA בעונה האחרונה, אנסה להגיע לשם השנה. חשבתי על זה בטיסה שסבתא שלי ואמא שלי נולדו כאן בארץ וזאת סגירת מעגל בשבילי, אז להיות כאן בישראל בפעם הראשונה מראה שמעגל החיים פשוט מטורף, ואני פשוט שמח להיות כאן”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!