“יש שד בתוכו”: מי אתה ווייד בולדווין?

יונ 30, 2022 | אירופה, כדורסל

על ידי Moshe Halickman

ווייד בולדווין חתם לשנתיים במכבי תל אביב, במהלך שיוצר שילוב מפחיד (תקחו את ההגדרה הזאת לאיזה כיוון שתרצו) בקו האחורי יחד עם לורנזו בראון. כעת, מעבר לפרטים הבסיסיים בנוגע לגארד בן ה-26, ניסינו באתר “ספורטס רבי” לענות על השאלה המסקרנת: מי אתה ווייד בולדווין?

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunesSpotify או Google Podcasts.

העיתונאי הגרמני פלוריאן קורת’ מספר לאתר “ספורטס רבי” על עונת 2020/21 של בולדווין בבאיירן מינכן: “בלתי נשלט? גאון? מבורך בכישרון מצוין? לבולדווין יש את הכל.

“אבל בולדווין גם מבורך בכישרון המדהים שלו. בגובה 1.93 מטרים, יש לו מוטת ידיים של 2.13 מטרים, יכולת ניתור אדירה, זריקה טובה מטווח ארוך וטכניקה שנותנת לכדרורים שלו ולפעולות המדומות שלו קלות שובבה. בקצרה, בימים טובים המשחק שלו הוא תאווה לעיניים. בזמנו, הוא סחב את באיירן לניצחונות מול ברצלונה, צסק”א מוסקבה ואנאדולו אפס, הקבוצות האירופיות הכי טובות, הוא הטביע מעל הענק בגובה 2.10 מטרים מיטוגלו לתוך הסל של אתונה. אתה לא יכול לקבל משהו יותר מדהים מזה. עם בולדווין, באיירן הייתה טובה יותר מאי פעם.

Wade Baldwin – Photo Credit: Bayern Munich

“אבל לבולדווין גם יש את השד בתוכו שצריך להראות לכולם ממה הוא עשוי. הוא מגזים במשחק שלו לעיתים קרובות, שוכח מהחברים שלו לקבוצה, ורוצה להחליט דברים בכוחות עצמו – לא תמיד הרווח של הקולקטיב. במינכן, הוא מצא את המנטור הנכון: המאמן אנדראה טרינקיירי, שאין מישהו יותר שאפתן ואובססיבי ממנו בנוגע לכדורסל, מצא במהירות גישה לשחקן המוכשר מאוד שלו (קטש גם חייב למצוא את הגישה הזאת!), וידע איך לקחת אותו ולדגדג ממנו הופעות ברמה גבוהה”.

העיתונאי הספרדי מארק דל ריו מנתח את העונה האחרונה, 2021/22, שבה בולדווין כיכב בבאסקוניה: “בנוגע לעונה של בולדווין בבאסקוניה, אני חושב שיש שני חלקים.

“קודם כל, בתחילת העונה ולמעשה בכל החצי הראשון של העונה, לא ראינו את הגרסה שבולדווין הראה בשנה שעברה בבאיירן.

Wade Baldwin – Photo Credit: Euroleague.net

“בעיות בעמדת הגארד, מספרי קליעה לא טובים, ובמובנים קבוצתיים, באסקוניה אפילו לא העפילה לגביע הספרדי, הפתעה גדולה ורעה.

“אבל זה נכון שממארס עד סיום העונה צפינו בגרסה של בולדווין שהייתה דומה לעונה בבאיירן, שחקן ברמה גבוהה שמופיע בקלאץ’.

“אלא שזה קרה כשהוא שיחק הרבה זמן בעמדה מספר 2.

“בסך הכל, אני חושב שהעונה שלו עם באסקוניה הייתה יכולה להיות טובה יותר, אבל סיום העונה היה מצוין, וזו נקודה חיובית.

Wade Baldwin – Photo Credit: Euroleague.net

“אני חושב שהוא יכול להיות אחד השחקנים הכי חשובים במכבי בשנה הבאה, אבל אני גם חושב שכנראה שבחודשים הראשונים הוא יצטרך להסתגל לקבוצה חדשה ולמדינה חדשה”.

עיתונאי ספרדי נוסף, אלכס רייס, מוסיף על בולדווין: “הייתי אומר שהחוזקה העיקרית שלו היא הפיזיות שלו, בנוסף למנטאליות המנצחת שלו. עם זאת, בעונה הנוכחית זה היה קשה בשבילו להשתלב לבאסקוניה בגלל המאמן הראשון שהיה לו לפני ההגעה של ספאחיה. למרות שהוא לא כזה קלע, לווייד יכולות להיות תקופות טובות של קליעה, אף על פי שהוא מרוויח יותר בפעולות במשחק המעבר או כשהוא מתקיף את הטבעת.

“אחת הנקודות שבהן האשימו את ווייד הכי הרבה היא האישיות. מבלי להכיר אותו מבחינה אישית, זה נדמה שווייד הוא אדם מאוד קר ואנרכי, אז נצטרך לראות איך הוא מתאים את עצמו לתל אביב”.

Wade Baldwin – Photo Credit: Euroleague

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!