“יש לנו קשר טוב עם צוות האימון הישראלי”: הוויזארדס מצפים לראות את אבדיה במדי נבחרת ישראל הקיץ

אפר 19, 2022 | דני אבדיה, כדורסל

על ידי Neil Dalal

בפעם הראשונה בקריירת ה-NBA שלו, לדני אבדיה יהיה קיץ יותר קונבנציונאלי לפניו מבחינת האפשרות לשפר את המשחק שלו ולבוא יותר טוב לעונת המשחקים הבאה. לפני עונת הרוקי שלו, הוא נבחר עם זמן קצוב של פחות מחודש לפני מחנה האימונים, ובקיץ האחרון הוא היה מצוי בתהליך שיקום מפציעה שגמרה לו את עונתו הראשונה בליגה הטובה בעולם. השחקן בן ה-21 אינו נאיבי לאספקטים הרבים של סגנון המשחק שלו שידרשו שיפור כדי שהוא יוכל לעשות את הצעד הבא ב-NBA. אבדיה עצמו מצפה לכך.

“יש לי כל כך הרבה דברים להשתפר בהם,” אבדיה אמר בשלב מאוחר בעונה האחרונה של הוויזארדס. “זה מה שאני אוהב. זה לא גורם לי להיות בלחץ ללכת ובאמת למצוא יותר דברים במשחק שלי כדי להשתפר. אני חושב שאני עושה הרבה דברים בצורה סבירה והשלב הבא הוא לבצע את הדברים הללו בצורה טובה יותר ויותר ובסופו של יום ברמה מושלמת. אני מאוד חיובי, אני יודע על מה אני צריך לעבוד. אני מרגיש שעם הצמיחה שלי, למידה, ולהשתפר יהיה לי יותר קל. אני מצפה לעונה הבאה ולקיץ הקרוב.”

Deni Avdija – Photo Credit: Washington Wizards

נשיא הוושינגטון וויזארדס והג’נרל מנג’ר, טומי שפרד דיבר על כך שאבדיה לא ייקח חלק בליגת הקיץ של ה-NBA ביולי עקב הקיץ העמוס עם טורניר היורובאסקט הקרוב בו אבדיה ייצג את נבחרת ישראל ואולי גם מוקדמות גביע העולם שלגבי טורנירים אלה אבדיה מקבל גיבוי מלא מקבוצתו ב-NBA בגלל רמת התחרותיות הגבוהה יותר במפעלים אלה.

“אני תומך גדול בנטילת חלק של שחקנים במשחקי הנבחרת שלהם,” שפרד ענה לגבי האפשרות שאבדיה ישתתף בליגת הקיץ. “הוא צריך לקחת חלק במוקדמות גביע העולם וביורובאסקט עם ישראל. אני חושב שמשחקים של פיב”א, במיוחד גביעי עולם, במיוחד יורובאסקט, רמת התחרותיות בטורנירים הללו, אלה משחקים ברמה גבוהה ואני מאמין שדני ירוויח יותר מלהיות חלק חשוב בנבחרת ישראל בגלל החוויות והלחץ שהוא יתמודד איתן שם, רמת לחץ שלא קיימת כנראה בליגת הקיץ. אני חושב שדני יהיה עצום במפעלים האלו ואני מכיר את צוות האימון של ישראל, יהיה לנו קשר טוב איתם, אני מצפה לשתף איתם פעולה ולעבוד איתם.”

כמעט כמו שחקן ותיק שלא רוצה להראות את הקלפים שלו, אבדיה לא התעמק באופן ספציפי לגבי האספקטים של המשחק שלו שהוא מתכנן לשפר בקיץ הזה. זה לא עצר את שפרד או המאמן הראשי אנסלד ג’וניור מלדבר על עניינים מרכזיים עליהם אבדיה יצטרך לתת דגש כדי להשתפר לקראת עונת המשחקים הבאה: השימוש שלו ביד שמאל, שיפור ביכולות מתחת לסל, זריקה לשלוש עם ביטחון ועקביות, ולא להיתפס בבעיית עבירות.

Wes Unseld Jr. – Photo Credit: Washington Wizards

“להיות יותר מחובר למתרחש, להיות יותר אגרסיבי,” אבדיה כן דיבר על עניינים מנטאליים. “הייתי קצת בחשש מהכדור בתחילת השנה, אפילו בעונה שעברה. זה מרגיש נהדר, להיות פליימייקר עבור אחרים, לבצע מהלכים קריטיים ואני מקווה שזה יוכל להמשיך. התפקיד הולך לגדול ובתקווה נוכל להביא את די סי למקום שהיא שייכת אליו.”

“היו לו מספיק הזדמנויות להיות פליימייקר העונה. אז הסתכלנו על זה הקיץ וזה היה משהו שרצינו לראות, מסוגלות של לא רק לשחק פיק אנד רול, דחיפה בהתקפות מעבר, לבצע את הקריאות המדויקות, ולעיתים ניהול ההתקפה כולה,” אנסלד פתח את דבריו בהסבר לגבי מידע שהוא למד מצורת המשחק של אבדיה בעונה שעברה. “זוהי הוכחה עבורו והיעילות שלו כאשר קבוצות מתחילות לתכנן לקראת משחק כדי לנסות להוציא אותו מהפיק אנד רול או לגרום לו לא להיות עם הכדור ביד ימין. זה סימן של כבוד.. להמשיך לשפר את יכולות הסיומת, לעבוד עם ידו השמאלית. הוא זורק את הכדור עם יותר ביטחון אז שימשיך עם הטרנד הזה גם כן.”

“ככל שהוא ישמור על עצמו יותר, הוא רואה שהשופטים היו כנראה צודקים, זו כנראה הייתה עבירה,” שפרד אמר על התגובות של אבדיה לאחר שריקות עבירה נגדו מספר פעמים במהלך העונה האחרונה.

Deni Avdija with Tommy Sheppard (r) and – Photo Credit: Washington Wizards

עם הציפייה שבראדלי ביל יחתום על חוזה חדש ויישאר בוויזארדס, תהיה דחיפה במועדון להתמודד במזרח מייד כדי לשמור על השחקן מרוצה ושלא יחשוב על האפשרות לטרייד. דבר זה משמעותו שלא יהיו כל כך הרבה דקות להתפתחות כבר ודקות משחק ידרשו תוצר. לאחר שפתח בחמישייה ברוב המשחקים בעונת הרוקי שלו תחת סקוט ברוקס, אבדיה עלה מהספסל במסגרת שיטת המשחק של ווס אנסלד ג’וניור, אבל תיאורטית, פגרה חזקה יכולה לדחוף את קלדוול פופ המנוסה מחוץ לחמישייה מבחינתו של אבדיה. יכול להיות שעניין זה הוא לא וודאי או בעל סיכוי רב וזאת מתוך הרצון בקבוצה לאזן את כל האגו, אבל דקות משחק בשלבים מאוחרים בהתמודדויות ילכו למי שיזכה בזכות עליהם.

“זה משהו שהולך להיקבע על ידו,” שפרד ענה שאלה לגבי תפקידו של אבדיה בעתיד. “הוא הולך לבוא למחנה האימונים ולבנות לעצמו את התפקיד שלו בקבוצה, לבנות לעצמו דקות לפי תוצרת. העונה, זו עבודה בתהליך. אני מאוד התרשמתי, הוא עלה. הוא יצטרך להשתמש יותר ביד שמאל, הוא יצטרך להימנע יותר מאיבודי כדור. אני מקשה עליו כי אני יודע כמה טוב הוא יכול להיות. להפוך אותו לפליימייקר משני, ראיתי אותו עולה את הפרקט עם הכדור ומנהל מהלכים התקפיים. אלו דברים שהוא לא עשה לפני שנה. אנו יודעים שהוא מסוגל להרבה יותר.”

Deni Avdija – Photo Credit: Washington Wizards

אין זו עובדה מוגמרת שאבדיה יהיה בסגל של הוויזארדס אם הוא יהיה בטרייד עבור פוינט גארד פותח, עמדה שהוויזארדס צמאים למלא כמו שצריך מאז שג’ון וול החל להיפצע בעונת 2017-18. אני לא חושב שהוויזארדס רוצים להעביר בטרייד את אבדיה כשהם יוותרו עליו ללא תמורה גדולה מספיק, שכן הישראלי בקושי נגע בתקרת הפוטנציאל שלו ב-NBA, אבל אם קבוצה תעדיף באופן מפורש את התקרה של אבדיה בהשוואה להאצ’ימורה או קורי קיספרט, הוויזארדס יהיו אולי בעמדה שהם ירגישו בעלי חוסר ברירה בעניין. כמובן שללא חשיבה על טריידים בראש, טומי שפרד השאיר נקודה למחשבה עבור אבדיה לפני שהוא חזר לישראל לפתיחת תקופת הפגרה.

“תהיה מדהים בדברים בהם אתה טוב ואני חושב שדני לקח את זה על עצמו אתמול,” שפרד אמר ביום שלישי שעבר, ביום שלאחר שהשלים ראיונות יציאה עם שחקנים כדי לסמן את סיומה של עונת המשחקים 2021-22 בליגה הטובה בעולם.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!