“יש לי חלומות לעצמי, אני רוצה להיות בטופ”: הדיווח של נציגנו בוושינגטון על אבדיה

יונ 6, 2023 | דני אבדיה, כדורסל

על ידי Neil Dalal

ניל דלאל הוא נציג אתר “ספורטס רבי” בוושינגטון

הוושינגטון וויזארדס עוברים מהפך ראשוני מפתיע בתחילת עונת ה-NBA לאחר פיטוריו של הג’נרל מנג’ר טומי שפרד. לאחר תהליך של מספר שבועות, הבעלים טד לאונסיס מינה את המנכ”ל לשעבר של לוס אנג’לס קליפרס, מייקל ווינגר, כנשיא לענייני כדורסל המפקח על הוויזארדס כמו גם על וושינגטון מיסטיקס מה-WNBA וקפיטל סיטי גו-גו מליגת הפיתוח. ווינגר כבר מינה את הנשיא לשעבר של אטלנטה הוקס, טראוויס שלנק, כאחראי הבכיר שלו לסגל השחקנים ובקרוב ימנה ג’נרל מנג’ר שיתמקד במיוחד בוויזארדס. כל זה אומר שדני אבדיה ייכנס לעונת חוזה של “לחיות או למות” בוושינגטון תחת פרונט אופיס חדש שלא בחר אותו במקום ה-9 הכללי בדראפט ה-NBA ב-2020, מה שהופך את האפשרות של הארכת חוזה לפני העונה לבלתי סבירה.

לחצו כאן כדי להצטרף לקהילת ספורטס רבי

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts.

כשאבדיה נכנס לקיץ הרגיל הראשון שלו (היו לו דראפט קורונה, פציעה בקרסול ופציעה במפשעה בשלוש השנים האחרונות) בכניסה לשנה הרביעית שלו ב-NBA, הוא מוכן לעשות קפיצה שרבים מתרגשים לראות מה הוא יכול לשים ביחד. הישראלי בן ה-22 הצטרף לפודקאסט של ת’נאסיס אנטטוקומפו במאי כדי לדבר על מגוון נושאים. להלן התקציר.

Deni Avdija – Photo Credit: Washington Wizards

על החלום להגיע ל-NBA: “לא באמת היה לי את זה. רק רציתי להיות דני הכי טוב שאני יכול להיות. לא ידעתי לאן זה יוביל אותי, מה הולכת להיות הדרך שלי. קצת זרמתי עם זה וכשראיתי את ההזדמנות ללכת ל-NBA, כמובן שרציתי לאתגר את עצמי ולהיות הכי טוב שאני יכול, אז זה מה שעשיתי”.

על כך שבעונת הרוקי שלו הוא שיחק עם ראסל ווסטברוק ובראדלי ביל: “לא כל כך היה לי את הכדור. זה היה קשה, אבל אני אוהב את האתגרים. אני אוהב את זה שאני לא מקבל הכל מייד, שאני צריך לעבוד קשה בשביל זה. זו הייתה חוויה טובה עבורי ללמוד לשחק ללא הכדור”.

Bradley Beal & Russell Westbrook – Photo Credit: Washington Wizards

על השלבים הבאים במשחק שלו: “זה הצעד הבא שלי מבחינה מנטאלית. לא להיכנס לדאון עם עצמי כשיש לי רצפים קשים. לנסות להיות עקבי יותר, אני מרגיש שזה מה שחסר לי עכשיו. אני מרגיש שאני משתפר מיום ליום”.

על הלחץ של ייצוג מדינה שלמה: “אני חושב שזה היה לי קצת יותר קשה (להתמודד עם הציפיות) כי באתי ממדינה שבה יש לי את כל המדינה על הגב. אני השחקן היהודי היחיד, השחקן הישראלי היחיד בליגה. אז אנשים באמת שמו אותי מתחת למיקרוסקופ. כשיש לי משחק גרוע, כולם מדברים עליו. כולם יודעים את זה. לפעמים יש לחץ, הרגשתי את זה בשנה הראשונה שלי. ואז ידעתי איך לתמרן את זה כדי שיהיה לי יתרון מזה, כי יש לי תומכים בכל מקום. ניו יורק סיטי מטורפת, אבל גם לוס אנג’לס, מיאמי ואפילו אוקלהומה סיטי. זה מטורף, אנחנו אסירי תודה, יש לנו מדינות מאחורינו”.

“בהתחלה זה היה קשה כי כשיש לך משחק גרוע אז למחרת ‘לדני היה משחק גרוע, הוא ברצף רע’. חברים מדברים על זה, המשפחה מדברת על זה כי זה כזה עניין גדול בגלל שאתה הבחור היחיד.

Deni Avdija – Photo Credit: Yehuda Halickman

“אני מרגיש שאנשים מסתכלים עליי, אני רוצה לייצג את המדינה שלי, אני רוצה להיות אולסטאר. יש לי חלומות לעצמי, אני רוצה להיות בטופ. אני יודע שהמדינה שלי מאחוריי והם מסתכלים על כל צעד שאני עושה. לפעמים אני כן מרגיש לחץ, אבל אני מצליח עם השנים לנהל אותו”.

על מה שלמד עד כה בקריירת ה-NBA שלו: “אתה חייב להיות התומך מספר אחת שלך. בסופו של יום, רק אתה יודע מה אתה מסוגל לעשות ורק אתה יודע את הגבולות, אף אחד אחר לא יודע”.

Deni Avdija – Photo Credit: Washington Wizards

“תיהנה מהתהליך. רצפים רעים לא נמשכים לנצח, רצפים טובים לא נמשכים לנצח. תיהנה משניהם כי שניהם חשובים לך כדי להפוך לשחקן טוב יותר ולאדם טוב יותר”.

לאחר שלקח משככי כאבים כדי להילחם בפציעה קשה במפשעה בקיץ האחרון כדי להתחרות ביורובאסקט, לא נראה שאבדיה ישחק השנה בנבחרת ישראל, אבל יש עוד שלושה חודשים עד למחנה האימונים עבור שחקן הכנף כדי להמשיך ולשפר את המשחק שלו.

Deni Avdija – Photo Credit: Washington Wizards

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!