יש בנו אהבה והיא תנצח: על השיח השלילי סביב הפועל ירושלים

נוב 2, 2022 | אירופה, כדורסל

על ידי Elchanan Hacohen

“מאמן אבו נפחא”

“הניצחון הכי עצוב שהיה לנו בחיים”

“מתי כבר יגאלו אותנו מההנהלה הזאת?”

“מועדון של אפסים חסרי כבוד, חסרי כישרון ועם הנהלה שקרנית”

“הגיע הזמן לקבוצת אוהדים בכדורסל”

“הבנאדם קובר את הקבוצה כל שנה עמוק יותר בחרא, הגיע הזמן לשחרר אדון חומסקי”

ספורטס רבי – גם באפליקציה! כל העדכונים והתוכן האיכותי ביותר על הכדורסל הישראלי היישר לידיים שלכם!

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts.

עשר דקות. עשר דקות של שיטוט אקראי בפייסבוק ובטוויטר ביום של אחרי הניצחון על באקן ברס ועלייה למקום השני בבית – זה הזמן שלקח לי למצוא את כל הציטוטים שהובאו למעלה. אם הייתי מקדיש עוד כמה דקות, הייתי מוצא גם השתלחויות והאשמות בכרוז שנראה נלהב מדי, בקמע שמסורק לא מספיק יפה ועל צבע העור של הגבוהים שלנו.

Aleksandra Dzikic – Photo Credit: BCL

אם הייתי עושה ניסוי ושואל מאה איש מהרחוב באיזה מקום בליגה נמצאת הקבוצה שעליה מדברים הציטוטים, אני כמעט בטוח שרובם המוחלט היה מציב את הקבוצה הזאת במקום האחרון בליגה, בירידה לליגה הלאומית.

לקבוצה הזאת קוראים הפועל ירושלים. היא נמצאת במקום השני בבית באירופה, פתחה את העונה בליגה בדיוק באותו המאזן של הנמסיס מחולון, כשהקבוצות שמנצחות אותה הן אלופת המדינה, מחזיקת הגביע וקבוצה שסיימה בעונה שעברה במקום הרביעי בבונדסליגה ובמקום השלישי בליגת האלופות.

Hapoel Jerusalem Players – Photo Credit: The Sports Rabbi

העונה הפועל ירושלים לא נראית טוב על המגרש, בלשון המעטה, וזה ברור לכולם – גם להנהלה ה”מנותקת”. גם הפועל ירושלים של העונה שעברה נראתה לא טוב, וגם בעונה שלפניה. אבל השנים האחרונות של המועדון היו מאוד קשות, גם על המגרש ובעיקר מאחורי הקלעים – ורק בזכות אנשים טובים שרד את העונות הרעות האלו – ורק בזכות האנשים הטובים האלו יצא המועדון בקיץ האחרון לדרך חדשה.

נדמה שיש הרבה יותר מדי אנשים שקוראים לעצמם אוהדי הפועל ירושלים שהתאהבו בפוזיציה המבקרת והשלילית. אנשים שעל כל צעד שהקבוצה תעשה ימצאו את מה שרע ויתלוננו על כמה שהכל גרוע. אנשים שאפילו כשמספר אוהדים יקרים לוקחים יוזמה ומוציאים חולצות – ימתחו ביקורת על מה שכתוב על החולצה. אנשים שנראה שכל מהותם היא שלילית וקנטרנית.

Jerusalem fans – Photo Credit: The Sports Rabbi

אל תטעו. השיח הזה מחלחל עמוק. הוא לא נשאר רק בקבוצות הפייסבוק ובפיד בטוויטר – הוא ממשיך משם לציבור, לתקשורת שמתייחסת להפועל באותה האווירה השלילית, לילדים שכל היום שומעים עד כמה הפועל גרועה וכמה לא שווה לאהוד אותה – וכן, גם לשחקנים.

אז הגיע הזמן שנרגיע קצת, נבין שהפסימיות הזאת לא עוזרת לאף אחד, לצעוק בקול שהפועל זה גם בטוב וגם ברע, ולהוכיח לכולם, עוד פעם אחת, שיש בנו אהבה – והיא תנצח.

Hapoel Jerusalem fans – Photo Credit: Champions League

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!