ירושלים ניצחה הפועל תל אביב בזכות רבע רביעי נהדר

אוק 12, 2019 | כדורסל

על ידי Joshua Halickman

הפועל תל אביב אירחה את הפועל ירושלים למשחק במסגרת המחזור השני בליגת ווינר באולם הדרייב אין.

תל אביב של אריאל בית הלחמי מגיעה למשחק אחרי הפסד ביתי להפועל חולון, בעוד ירושלים של עודד קטש מגיעה למשחק אחרי ניצחון בנס ציונה. בשורות ירושלים ייעדר טיישון תומאס הפצוע, בנוסף למינדאוגאס קופשאס ואייזיאה קאזינס שלא נרשמו למשחק.

Dov Halickman Photography

ירושלים אמנם קלעה ראשונה, אבל דימיטריוס טרידוול ומארק ליונס פתחו את המשחק בצורה מרשימה, 12:2 לתל אביב. ירושלים חזרה מהר מאוד לעניינים, ובזכות שלשה גדולה של תמיר בלאט היא חזרה להוביל, 19:18 לטובתה. עד סוף הרבע הראשון הקצב ההתקפי של 2 הקבוצות נשמר, 26:25 לתל אביב.

ברבע השני תל אביב עלתה ליתרון 5, אלא שאז ירושלים יצאה לריצת 8:0 כשבסיומה שלשה של בלאט, 40:37 לטובתה. ירושלים הצליחה לשמור על ההובלה גם בסיום המחצית הראשונה, 44:41 לטובתה.

Dov Halickman Photography

ירושלים פתחה את המחצית השנייה בצורה מצויינת, 52:43 לטובתה. תל אביב צמצמה את התוצאה הרבה בזכות ים מדר שגם מסר אסיסט לשלשה גדולה של חואקין שוכמן, 63:58 לירושלים. ירושלים הגדילה במעט את היתרון עד לסיום הרבע השלישי, 65:58 לטובתה.

בפתיחת הרבע הרביעי תל אביב התקרבה לירושלים עם שלשות של שוכמן ומלקולם גריפין, 67:64, אלא שאז הגיע נמרוד לוי, ועם מספר פעולות גדולות הוציא את ירושלים לריצת 15:0, 82:64 לטובתה. עד לסיום המשחק לא השתנה הרבה ואפילו דניאל רוזנבאום ודביר רינגוולד הצעירים שותפו, 90:72 לירושלים.

Dov Halickman Photography

הרבו לקלוע לתל אביב: חואקין שוכמן עם 14 נקודות, תומר גינת עם 13 נקודות, מארק ליונס עם 11 נקודות, דימיטריוס טרידוול עם 10 נקודות(12 ריבאונדים).

הרבו לקלוע לירושלים: תמיר בלאט עם 16 נקודות, נמרוד לוי, סולימאן בריימו וג’ייקובן בראון עם 15 נקודות כל אחד, ג’יימס פלדין עם 11 נקודות.

3 נקודות

1. הפועל ירושלים ניצחה את הפועל תל אביב, הודות לרבע רביעי קסום. וכמה שעודד קטש יכול להיות מרוצה מהרבע הרביעי של הקבוצה שלו, ובעיקר מהשליטה האבסולוטית בריבאונד. ירושלים נקלעה לפיגור מוקדם של 12:2, אבל לאחר מכן השתחררה וגמרה את המשחק ברבע הרביעי בדרייב אין, עם ניצחון 90:72. תמיר בלאט להט עם 16 נקודות (5 שלשות)בנוסף לריכוז משחק נהדר עם 5 אסיסטים, נמרוד לוי תפס יום גדול, בעיקר כאשר הוביל ריצת 15:0 ברבע הרביעי שגמרה את המשחק כאשר סיים בסך הכל עם 15 נקודות ו8 ריבאונדים, ג’ייקובן בראון וסולימאן בריימו קלעו גם הם 15 נקודות כל אחד וג’יימס פלדין סיים עוד יום נהדר במשרד עם 11 נקודות, 7 ריבאונדים ו4 אסיסטים. הקבוצה נראתה מחוברת ומתואמת כאשר מסרה 23 אסיסטים וקלעה בסך הכל 90 נקודות, כל זאת ללא טיישון תומאס, מינדאוגאס קופשאס ואייזיאה קאזינס. בנוסף, הקבוצה שלטה בצורה מוחלטת בריבאונד, כאשר הורידה 45 כאלה לעומת 27 בלבד של הפועל תל אביב.

Dov Halickman Photography

טרנט לוקט, שקלע 6 נקודות ולקח 6 ריבאונדים דיבר על הניצחון, המשמעות של הגבוהים עבור הקבוצה ועוד דברים: ”זה היה משחק טוב בסך הכל. אני מרגיש שיש לנו חבורה טובה של שחקנים עם כימיה טובה וזה מתורגם על הפרקט ומחוץ לפרקט, אנחנו יכולים עוד להשתפר בוודאות. ידענו שהם יעשו חילופים בהגנה, הגבוהים שלנו חשובים מאוד עבורינו וגם קובעים עבורינו דברים בהתקפה, הם בהחלט הופיעו היום. הניצחון הזה הוא נהדר בשביל הביטחון שלנו כי זה חשוב מאוד שנמשיך עם המומנטום שלנו עוד מגביע ווינר”.

Dov Halickman Photography

מאמן הקבוצה עודד קטש, שגם ראה את קבוצתו קולעת 13 שלשות מ30 ניסיונות דיבר על השליטה בריבאונד ובייחוד מול תומר גינת (2 ריבאונדים בלבד), החמיא לתמיר בלאט ולמרוד לוי, סיפר שטיישון תומאס צפוי לשחק מול בנדירמה הטורקית בליגת האלופות של פיב”א ודיבר על העונה האירופית שבפתח: ”אני חושב שהמשחק התפתח בצורה די דומה למה שחווינו בנס ציונה. אחד הדברים שעשינו היה להתקיף את הריבאונד, וזה אחד הדברים המשמעותיים שעשינו. אני חושב שמוסר העבודה של נמרוד לוי ותמיר בלאט מדבק ושחקנים צעירים צריכים להסתכל עליהם. כשבאים לשחק מול הפועל תל אביב תומר גינת הוא המפתח, יש לו חשוב מדהים למשחק ולריבאונד, הוא סקורר, ואני שמח שהוא מתקדם. טיישון אמור לשחק ביום רביעי בטורקיה. הוא לא בשיא הכושר וזה משהו שחיכינו בשבילו הרבה זמן. אנחנו מתחילים עונה אירופית מאוד מאתגרת שתהיה לא פחות קשה מהעונה שעברה”.

Dov Halickman Photography

נמרוד לוי, שכאמןר הצטיין, דיבר על הניצחון, השלעטה בריבאונד והמשחק מול בנדירמה: ”ברגע שהתחלנו לרוץ ולמסור אסיסטים ניצלנו את הזריקות שלנו ואני שמח שנכנסתי לקצב. הריבאונדים היו מפתח מבחינתנו כי הפועל תל אביב הולכים חזק על זה. כל ניצחון מוסיף לנו, נלמוד מהטעויות מהוידיאו וביום רביעי נבוא להילחם”.

Dov Halickman Photography

עידן זלמנסון, שרשם משחק סטטיסטי מגוון ביותר עם 6 נקודות, 6 ריבאונדים, 5 אסיסטים ו4 חסימות בדרך למדד 16 דיבר על השליטה בריבאונד, העצירה של גינת וההופעה שלו: ”אני חושב ששמנו כמטרה להיות אגרסיביים ולשלוט בריבאונד, במחצית השנייה זה הצליח לנו יותר. תומר גינת הוא שחקן מצויין ומגוון שקשה לעצור אותו אבל עשינו עבודה טובה בריבאונד. אני חושב שהייתי יכול להיות יותר טוב ולקלוע יותר אבל בסך הכל אני חושב שהיה בסדר”. הפועל ירושלים נראית פשוט נהדר, ולפתוח את העונה עם 2 ניצחונות מול יריבות לא קלות זה סימן אופטימי במיוחד רגע לפני האתגר הגדול בליגת האלופות.

Dov Halickman Photography

2. הפועל תל אביב כבר ספגה הפסד שני העונה. לא כך קיווה אריאל בית הלחמי לפתוח את העונה הראשונה שלו בהפועל תל אביב ועכשיו גם את המשחק הביתי הראשון שלו באולם הדרייב אין אותו הוא מחבב במיוחד, בטח לא כאשר הוא מובס ב2 המשחקים, מול הפועל חולון וירושלים, בעקבות סף שבירה נמוך במחצית השנייה. וזה לא שהקבוצה שלו לא נראתה טוב בפתיחה. להפך. מארק ליונס ודימיטריוס טרידוול שלטו בקצב והעלו את הקבוצה ליתרון 10, אך בהמשך המשחק התאזן וברבע האחרון 15 נקודות רצופות של ירושלים הכניעו את הקבוצה של בית הלחמי. הקבוצה אמנם מסרה 22 אסיסטים, אך היא ספגה נוקאאוט מוחלט בריבאונד שלמעשה הכריע את המשחק. חואקין שוכמן היה נהדר עם 14 נקודות שכללו 4 שלשות מושלמות ב100 אחוז, תומר גינת אמנם קלע 13 נקודות ומסר 5 אסיסטים אך לקח 2 ריבאונדים בלבד, מארק ליונס קלע 11 נקודות , וטרידוול סיפק 10 נקודות בנוסף ל12 ריבאונדים.

טרידוול, שסיפק דאבל דאבל היה נראה מאוכזב במיוחד מההפסד ודיבר בחוסר עניין: ”לא שיחקנו עם אותם האנרגיות שהיו לנו במחצית הראשונה, הם יצאו לריצה ולא יכולנו לחזור מזה. זה קורה משחק שני ברציפות וזאת בעיה. עשינו חילופים וזה השפיע על הריבאונדים”.

Dov Halickman Photography

המאמן בית הלחמי דיבר בכנות על ההפסד הכואב והתפקוד של קבוצתו עד עכשיו: ”אותו התסריט רק בסיטואציה אחרת, בסופו של דבר הפסדנו בכמעט 20 הפרש ואי אפשר לספר סיפורים. לא קיבלנו את התפוקה שהיינו צריכים לקבל וההפרש ביום זה משהו שהוא לא טוב. ברור שהאצבע הראשונית שמופנית היא אל עבר השחקנים המובילים, אבל בסופו של דבר הפסדנו כקבוצה. השחקנים נלחמו יותר וההחטאות של השחקנים כשעוד היה משחק צמוד פגעו בנו. אנחנו צריכים לדאוג לסיים משחקים כאלה בהפרש יותר סביר. התחלנו את המשחק מצויין והובלנו אבל אנחנו עדיין לא מספיק טובים כדי לשמור על יתרון מול קבוצה ברמה הזאת. ההתחלה של העונה היא מאוד חשובה ולא היינו מוכנים כקבוצה לשחק ברמה הזאת מול 2 קבוצות ברמה של חולון וירושלים”.

Dov Halickman Photography

תומר גינת, שכאמור נפל בריבאונד דיבר על ההפסד, ההופעה שלו והמשחק הקרוב נגד מכבי אשדוד: ”זה שלב מאוד מוקדם של העונה. נבוא קשוחים למשחק נגד אשדוד כי אנחנו לא יכולים לפתוח את העונה עם 3 הפסדים. ירושלים זאת קבוצה שעושה הרבה נקודות בזמן קצר, ברבע השלישי קצת חלמנו והם קלעו הרבה, לא הצלחנו לחזור למשחק ונשפר את זה. לא חושב שלריבאונד יש קשר להגנה של ירושלים, ניסיתי להרחיק את הגבוהים, אבל יש משחקים כאלה. אני לא מתעסק בעצמי, אנחנו בתקופה פחות טובה של הקבוצה, נבוא לאימונים כדי לשפר את המצב ונעבוד קשה עד למשחק מול אשדוד”. והפועל תל אביב בהחלט תצטרך לנצח את אשדוד, אחרת סיר הלחץ יבעבע עוד יותר.

3. אווירה נהדרת. עד לרבע האחרון, בו כאמור התל אביבים קרסו, קיבלנו משחק כדורסל מושלם, אבל לאורך כל המשחק קיבלנו תצוגות נהדרות מ2 הקהלים. אולם הדרייב אין התמלא באלפי אדומים משולהבים מ2 מחנות האוהדים, ולפני המשחק גם התנגנו שירים נוסטלגיים וביניהם ”ואלה שמות” של אריק איינשטיין ז”ל. האולם התמלא במשפחות, והחופשה בוודאי תרמה לאווירה החיובית שקיבלנו במוצ”ש. כן ירבו.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!