יפתח זיו: “לא שכחתי לשחק כדורסל”

מרץ 2, 2022 | אירופה, כדורסל

על ידי Moshe Halickman

מכבי תל אביב שמחה מהשורה התחתונה שהיא הניצחון 93:94 בבית על באסקוניה במשחק השלמה במסגרת היורוליג. בסיום ההתמודדות הצדדים התייחסו בין השאר למלחמה בין רוסיה לאוקראינה, כאשר לפני המשחק כולם הביעו את עמדתם הברורה נגד האלימות.

המאמן המנצח אבי אבן אמר: “אני שמח שניצחנו נגד קבוצה מנוסה ומסוכנת. זה היה חשוב אחרי ההפסדים לאפס ובמינכן, אני מחכה למשחק הבא. ישבתי פה אתמול ואמרתי שהדבר החשוב זה להחזיר את הגאווה ואני שמח שהשחקנים עלו עם נחישות ויישמו את זה. זה ממלא אותי בגאווה, ואת כל מי שהיה במגרש. בתוך המגרש הרגשנו את הדחיפה המדהימה של הקהל גם בתקופה קשה, זה היה בוסט רציני, היינו צריכים את זה. ניצחון, שמחים, אבל הפנים שלנו קדימה, נצטרך לייצר רצף של ניצחונות כדי להמשיך קדימה למטרות שלנו”.

אבן הוסיף: “יותר מדי טעויות של חוסר ריכוז, ניסינו לעשות התאמות במהלך המשחק, להוריד את האחוזים שלהם לשלוש, הם קלעו שלשות קשות גם. היינו שם כדי להוריד את האחוזים של היריבה. זה לא רק ג’יימס, זה גם יפתח וג’ון, ג’יילן נתן דקות טובות. זה חשוב לנו, החוסן של הקבוצה זה הקבוצתיות, אנחנו באמת רוצים שהחלוקה תהיה עוד יותר שיוויונית”.

על כך שהפך למאמן הקבוע: “זה לא משהו שחשבתי שיקרה, גם לא בתוכניות הגנוזות. הרבה מאמנים בהיסטוריה התחילו כסקאוטים, לא חושב על זה בכלל. כל ניצחון מחזק את הקבוצה, את הביטחון של הקבוצה והעמידות של הקבוצה. גם אני מרגיש טוב יותר אחרי הניצחונות. ז’יז’יץ’ התחיל את המשחק נהדר, שינו את ההגנה עליו והיה קשה להכניס לו את הכדורים. בשלב מסוים ניסינו לנצל יותר את ההגנה העמוקה של הפיק אנד רול שלהם כדי לדחוף לו את הכדור משם ולא בפוסט, עשינו את זה בצורה טובה. יש כמה דברים טכניים שאנחנו צריכים לעשות טוב יותר. אי אפשר להתחבא מאחורי זה שקיבלנו יותר מדי סלים קלים. נצטרך ללמוד את זה ולתקן את זה”.

עוד אמר אבן: “כשאנחנו מתכוננים למשחק לא עובדים על המשמעות שלו. אנחנו באמת מנסים לצמוח מכל משחק ולהיות יותר טובים בכל משחק. לתוכנית המשחק אין נגזרת של הפלייאוף, כל משחק לבוא ולתת את המקסימום בצורה הטובה ביותר כדי להשיג ניצחון. אם נעשה את זה בצורה עקבית ורצף נוכל לחשוב גם קדימה. ג’ון די הוא משהו מיוחד באישיות שלו, במסירות שלו במה שהוא מעביר לשחקנים, בקשיחות שלו. הייתה לו תרומה אדירה היום בכל האספקטים, הוא היה בכל מקום על המגרש. הוא היה חשוב לניצחון שלנו היום”.

יפתח זיו, שסיפק שיא אישי של 7 נקודות ביורוליג, שמח בסיום: “זאת אחת הסיבות שבאתי לפה. אני יכול להתקדם ולקבל דקות משמעותיות. לצערי קרו כל כך הרבה דברים בחצי השנה הזאת שפגעו בי ועצרו אותי מלהיות שם. לאט-לאט בעבודה קשה ואמונה מקווה שהדברים יסתדרו. עברתי כל כך הרבה דברים, פעמיים קורונה ופציעות, לא הצלחתי להיכנס לקצב שלי. לא שכחתי לשחק כדורסל, לפעמים יש זיכרון קצר בעולם הספורט. אני יודע מה אני יכול לתת ויכול לתרום, אני מאמין שיכול לעזור, אני מקווה שהמכשולים בדרך מאחוריי, לא קל להיכנס פה לעניינים, לא בשנייה הופכים פה לסמל או מושיע. כל אחד בזמן שלו, מקווה שהמכשולים מאחוריי”.

זיו הוסיף: “כל הסיטואציה עם המלחמה לא נעימה. אנחנו רוצים בזכות הספורט וההישגים לעשות את הפלייאוף, אם לא מוציאים את הקבוצות הרוסיות אנחנו עדיין בתמונת הפלייאוף ונאבקים על זה. סיטואציה מוזרה באוקראינה, מה שיחליטו יחליטו, מה שבידיים שלנו זה לעבוד קשה ולנצח משחקים. אבי הביא אנרגיות חדשות, היינו תקועים לתקופה מסוימת, השינוי של עמדת המאמן הגיע, ותמיד כשמשנים משהו ועושים דברים חדשים זה קצת מצליח ונותן אווירה חדשה. ניסינו לנקות את הדברים הלא טובים שלנו, להיות חיוביים, היום הביחד ניצח את המשחק, היינו אחד בשביל השני כל המשחק”.

הקפטן ג’ון דיברתולומיאו, שתרם 8 נקודות כולל שלשת קלאץ’, סיפר: “אני מרגיש שאנחנו יכולים לשחק עם הקבוצות הגדולות של היורוליג והוכחנו את זה כבר. נצטרך להראות את העקביות שלנו, היו לנו עליות וירידות. אנחנו עדיין במלחמה על הפלייאוף גם עם הרוסיות, הדברים מחוץ לשליטה שלנו”.

חוסר היציבות: “אנחנו נאבקים בזה כל העונה. יש לנו כאבי גדילה עם שינויי המאמן, אבי מכניס עוד ועוד דברים שלו. עם הזמן נהיה טובים יותר, המשחקים הקודמים הראו שאנחנו צריכים להשתפר, היינו טובים יותר בהתקפה אבל אנחנו לא יכולים להסתמך שנקלע 90 נקודות בכל משחק. זאת הייתה חוויה נהדרת עם אבי, אהבתי את יאניס וואסיליס, הם מאמנים נהדרים. אבי נכנס ומכניס את החותמת שלו והאופי שלו, הוא עושה עבודה נהדרת בתוך הקבוצה. נלך צעד אחרי צעד, ההתלהבות שלו והחיוביות שלו מדבקת. זה תמיד טוב שיהיה בחדר ההלבשה, נצטרך לעבוד קשה ולהתקדם. אם מישהו לא מאמין בזה שניכנס לפלייאוף שיהיה במקום אחר. יש לנו לוח משחקים סביר עד הסוף, נוכל לנצח כל משחק. אני לא מרגיש לחץ בסיטואציה הזאת, כל שחקן צריך לשחק לחוזקה שלו, התפקיד שלי הוא לבוא מהספסל ולשנות את המשחק אם זה ללחוץ על הכדור או לקלוע זריקות פנויות. אני לא מרגיש לחץ, זה טבעי לי, אם אני אמשיך ככה, אני אוכל לעזור לנו לנצח משחקים”.

המאמן המפסיד ואקס מכבי, נבן ספאחיה, אמר: “אני שמח להגיע לכאן אחרי הרבה זמן. כמאמן של הקבוצה המפסידה, אני רוצה לברך את מכבי על הניצחון, זה היה קשה, הרבה לחימה ובכלל לא דומה למשחק הראשון נגדם. כדי לנצח כאן צריכים להיות קשוחים מנטאלית, בפוקוס, וטובים יותר. כשתסתכלו על הסטטיסטיקה תראו שבאסקוניה טובה יותר בכל אלמנט חוץ מקליעות העונשין, וזה מעציב אותי. אני מאמן מנוסה מאוד, ואולי זאת הפעם הראשונה שקיבלתי עבירה טכנית שתי דקות לסיום המשחק בכל הקריירה שלי”.

ספאחיה הוסיף: “כמאמן וכבן אדם אני לא רוצה לראות את המלחמה הזאת. בחיים שלנו הכל יכול לקרות. תל אביב זה בית נוסף בשבילי, אני מחובר פה להמון אנשים, ולראות אותם אחרי שלוש שנים זה אומר הרבה בשבילי, נהניתי מאוד להיות פה”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!