יחסיו הטובים של אבדיה עם עוזר המאמן והאם טרייד ישלח אותו לאינדיאנה? נציגנו בוושינגטון מדווח

פבר 8, 2022 | דני אבדיה, כדורסל

על ידי Neil Dalal

כשהוושינגטון וויזארדס החליטו נגד החתמתו של סקוט ברוקס לחוזה חדש לאחר שאימן את הקבוצה במשך 5 עונות, משמעותו של החלטה זו הייתה שיהיה גם שינוי בעמדת העוזרים. על אף מינויו בין השאר של אלכס מקלין לראש פיתוח השחקנים, דיוויד אדקינס לא חזר בעצם למועדון שבו הוא היה מ-2014 קודם לברוקס. אדקינס, כמובן, עבד הכי קרוב עם אבדיה בעונת הרוקי שלו מתוך כל צוות האימון של וושינגטון. לכן העונה השנייה של הישראלי בליגה הטובה בעולם כבר מראש הייתה אמורה להיות שונה בהיבט הזה.

ווס אנסלד ג’וניור הרכיב צוות אימון, הוא חיפש אנשים שיצליחו לחזק את המקומות בהם הוא מרגיש חסרון אצלו כמאמן. פאט דילייני, שתואר על ידי אנסלד כמאמן עם פוקוס הגנתי, קיבל את המושכות כדי לעזור לאבדיה להתפתח. על אף תקופה קצרה כמאמן זמני לפני שגם הוא נכנס לפרוטוקול הקורונה עם אנסלד בחודש הקודם, דילייני שיתף קצת על היחסים בינו לבין אבדיה.

Pat Delany – Photo Credit: Washington Wizards

“דני הוא שחקן צעיר שמשתפר ומאוד אוהב את המשחק, רוצה לעבוד,” דילייני הסביר באמצע ינואר. “לפעמים אתה חייב למשוך אותו אחורה בחשיבה של פחות זה יותר. לראות את ההתקדמות שהייתה לו במהלך תחילת העונה. אנחנו מדברים עם עקביות בשני צידי המגרש. אני נרגש לראות אותו גדל כאן בדי סי.”

אבדיה תיאר לאחרונה את הכמות הרבה של וידאו ממשחקים שהוא צופה בהם כהרבה יותר בהשוואה לכמות הצפייה שלו בנטפליקס ודילייני רבות מתפקד כמורה עבור אבדיה בנוגע לעניין הזה למשך שעות רבות בכל שבוע. כשנשאל אם הוא אי פעם מתעייף מהרצון התמידי של אבדיה לצפות בעוד וידאו, לדילייני לא הייתה בעיה עם כך.

“זה חלק מהרוטינה, במיוחד בפרי גיים,” דילייני תיאר צפייה בוידאו עם אבדיה. “מוקדם בעונה זה הראה לו יותר ועכשיו הוא הגיע לקו החצי כאן, זה מה שהוא צריך וחייב לראות, לשמוע, גם לטובה וגם לרעה. יש לו גישה מצוינת לזה בכך שהוא שהוא צופה ושואל שאלות של איך ולמה. זה דבר אחד להגיד לשחקן זה נכון וזה לא, אבל גם השאלה של למה הוא חלק גדול מהמשוואה בלנסות לעזור לו להבין כדי שנוכל בעקביות לשחק ברמה גבוהה.”

Deni Avdija – Photo Credit: Washington Wizards

אבדיה תמיד מנסה להפוך את הסובבים אותו לשמחים יותר וטובים יותר, דבר שלא מפתיע לגביו. הפורוורד הישראלי נהנה מיחסיו עם דילייני.

“יש ביני לבין פאט יחסים טובים. אנחנו אוהבים לדבר לא רק על כדורסל, אלא על הרבה דברים בחיים. הוא בן אדם ממש חכם ומאמן חכם ואני חושב שאני לומד הרבה ממנו. אנחנו אוהבים לעבוד יחד,” אבדיה תיאר. “הוא לא מפחד לומר לי את האמת אם שיחקתי רע או שעשיתי משהו לא נכון. הוא לא ינסה דווקא תמיד לתת לי מחמאות. הוא יאמר לי את האמת וזה דבר חשוב עבור מאמן, במיוחד מאמן שעובד איתך הרבה לומר לך את האמת ואומר לך במה אתה צריך להשתפר בו ואני חושב שהוא עושה את זה טוב מאוד ואני מכבד את העובדה הזו בו.”

הוויזארדס (24-29) מתקשים מאוד כאשר הם הפסידו ב-8 מתוך תשעת המשחקים האחרונים שלהם ועם הטרייד דד ליין שמתקרב ביום חמישי, הכל אפשרי. בעלי הקבוצה הדגישו שהם אינם מעוניינים בבנייה מחדש ומקווים לשכנע את בראדלי ביל לחתום על חוזה חדש לעוד 5 שנים בעבור 246 מיליון דולר. דבר זה יכול ליצור מצב שבו אבדיה עובר בטרייד כחלק מחבילה עבור דומאנטס סאבוניס מהפייסרס, אבל רק הזמן יגיד. אם התקופה של אבדיה בדי סי תסתיים אחרי 15 חודשים, עתידו ב-NBA נשאר אופטימי ומבטיח מסיבות שדילייני מתאר הכי טוב.

Deni Avdija – Photo Credit: Washington Wizards

“אני חושב שהוא שחקן עם הרבה ביטחון. הוא עובד המון. יש לו תמיכה מלאה מהצוות ומהקבוצה,” דילייני הסביר על עליות ומורדות עבור שחקן צעיר ב-NBA. “הוא שואל הרבה שאלות. הוא רוצה לדעת איך, מתי, למה, שכל אלו הם חלק מתהליך גדילה והתפתחות. לפעמים אני אומר לו שיש משחקים שהם פשוט היו כאלה וזה לא שעשית משהו לא נכון. אנחנו מחפשים קבוצת שחקנים שתעזור לנו להתעלות. דני יהיה שחקן טוב בליגה הזאת לזמן רב ואנו מודעים לכך. אני יודע שהוא חווה דברים קצת, הוא רוצה לעצור את כולם בכל פוזשן כי אכפת לו לנצח.”

 

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!