“יובל זוסמן ותמיר בלאט היו יכולים בקלות לשחק במכבי תל אביב”

על ידי Moshe Halickman

אלבה ברלין תארח הערב (חמישי, 21:30) את מכבי תל אביב למשחק מסקרן במיוחד ביורוליג עבור הקהל הישראלי. כידוע, בקבוצה הגרמנית משחקים שני ישראלים בכירים: יובל זוסמן (23), הפורוורד שמזוהה יותר מכל בקריירה שלו עם מכבי תל אביב; ותמיר בלאט (24), שאביו דיוויד נחשב לאגדה במכבי תל אביב ובשנים האחרונות הוא יוצר לעצמו שם בתור רכז מצוין. השניים מכירים כבר הרבה שנים בתור מי ששיתפו פעולה בנבחרת הנוער, בנבחרת העתודה ובנבחרת ישראל הבוגרת. עד כה העונה זוסמן שעומד לפגוש את האקסית מעמיד ממוצעים של 6 נקודות, 2.9 ריבאונדים ו-1.2 אסיסטים ב-20.7 דקות למשחק ביורוליג בדרך למדד 5.2, כשבלאט מספק 3.9 נקודות, 1.5 ריבאונדים ו-3.3 אסיסטים ב-14.1 דקות בדרך למדד 6.3.

מי שעבד עם השניים כשהיו צעירים הוא המאמן שרון אברהמי. “אם האמנתי שהם יהיו ביורוליג? בעתודה כבר כן”, אומר אברהמי לאתר “ספורטס רבי”. “אני אימנתי את זוסמן מהקדטים מגיל 15 ואת תמיר מגיל 16. את תמיר גם אימנתי בהפועל תל אביב. הם עשו התקדמות מאוד גדולה. שניהם שונים אבל יש לשניהם משהו מאוד מיוחד באופי, תמיר מאוד שקט וכל הזמן משתפר וזוסמן גם מאוד שקט. אבל שניהם מאוד-מאוד קשוחים, אני חושב שהם היו יכולים בקלות לשחק בארץ במכבי או בקבוצת יורוליג אם ירושלים הייתה. אני חושב שהם עשו צעד אמיץ מבחינתם, הקבוצה שם בינתיים לא כל כך מצליחה, אבל אני מקווה שהם ייתנו עוד יותר כי הם יכולים, ואני מאוד-מאוד מאמין ואוהב את שניהם. גאווה גדולה לראות אותם. מאוד-מאוד אוהב את שניהם”.

גיל בני, ששיתף פעולה עם השניים על הפרקט, מוסיף: “אני יכול להגיד ששניהם חברים מאוד טובים שלי, תמיד ידעתי שלשניהם יש את היכולות והאופי להגיע לרמות הכי גבוהות. אני הכי שמח בשבילם שהם הצליחו לעשות את זה ובטוח שזאת רק ההתחלה”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!