”יהיה מאמץ קבוצתי כדי לנסות ולעצור את ווילבקין”, כוכב זניט טים אברומייטיס בראיון לפני המשחק נגד מכבי תל אביב ברוסיה

דצמ 16, 2019 | כדורסל

על ידי Joshua Halickman


זניט תארח את מכבי תל אביב ברוסיה למשחק ביורוליג. אחד מכוכב הקבוצה טים אברומייטיס התראיין אצל הSportsrabbi בפודקאסט השבועי ודיבר בין השאר על האתגר הצפוי מול אלופת ישראל.

איך הניסיון בשבילך עד כה ביורוליג העונה עם זניט?
”אני שמח לחזור ליורוליג, זאת הייתה מטרה מרכזית בשבילי בשנים האחרנות, זה לא קל כי כל משחק הוא אתגר גדול ולא ניצחנו הרבה משחקים עד עכשיו, אבל זה כיף לשחק במפעל כל כך חזק עם אולמות וערים מדהימים, זה אתגר מהנה. אני נהנה מזה, אני מקווה שניכנס לקצב ואני שמח כי זה איפה שאני רוצה להיות”.

אני מניח שעצם זה שחברך לקבוצה בטנריפה בעונה שעברה קולטון אייברסון נמצא בזניט מקלה עליך.
”זה מקל עליי. שיחקתי עם קולטון וגם עם מתאוש פוניטקה בטנריפה, לקבוצה שלנו יש הרבה שחקנים ששיחקו בליגה הספרדית לפני שהגיעו לכאן, הם כולם בחורים נהדרים שמסתדרים ביחד וזה הפך את ההתאקלמות שלי ברוסיה לקלה יותר בוודאות”.

כמובן שהייתם רוצים להיות במאזן טוב יותר, היו לכם כמה משחקים קשים עד עכשיו, מה אתה חושב שאתם יכולים לעשות כדי להתחיל לנצח מספר משחקים ברצף?
”אני חושב שזה שילוב של הרבה דברים. במשחק אחד ההגנה שלנו לא טובה ובמשחק אחר אנחנו לא מדייקים בזריקות, במשחק אחר אין לנו הרבה מזל ואני חושב שזה פשוט הכל ביחד. זה מתחיל מההגנה, בחלק המשחקים שהפסדנו זה מפני שקבוצות קלעו נגדנו בקלות, אנחנו עדיין לומדים ומשתפרים ובשלב הזה היינו כבר צריכים לפתור את הבעיות אבל אני חושב שאנחנו עושים את הדברים הנכונים, המאמן מעניק לנו ביטחון וכולנו מרגישים טוב אחד לגבי השני, אז אני חושב שכמה ניצחונות רצופים בסיטואציות קשות יתנו לנו את הביטחון שאנחנו צריכים לפתוח רצף טוב כי חלק מהקבוצות הן בחלק התחתון של היורוליג”.

אתם משחקים נגד מכבי תל אביב, מהם לדעתך המפתחות מבחינתכם לנסות לנצח אותה כי היא קבוצה שמשחקת כדורסל פשוט מדהים העונה?
”אני חושב שיש כמה דברים. הגבוהים שלהם הם מהקשוחים והאתלטיים ביותר שיש, אנחנו נצטרך להיות מוכנים להילחם עם השחקנים האלה. כמובן שסקוטי ווילבקין הוא אחד מהשחקנים הכי טובים באירופה אז יהיה מאמץ קבוצתי כדי לנסות ולעצור אותו, ננסה להאט אותם ואם נשלוט בקצב אני חושב שנוכל לשים את עצמנו בסיטואציה טובה כדי אולי אפילו לגנוב את המשחק”.

מהם האיכויות שמביא אליכם המאמן חואן פלאצה, כמאמן וכמחנך?
”אני חושב שיש לו הרגשה טובה לאישיות שלנו. כמובן שזאת לא סיטואציה פשוטה עם הרבה הפסדים אבל הוא עשה עבודה טובה כדי להשאיר אותנו עם מורל גבוה ובמצב חיובי, הוא משאיר את האימונים מהנים. בקבוצות מפסידות אחרות כולם מורידים את הראש ומתבאסים שצריכים לחזור להתאמן, אבל אצלנו זה לא ככה. אנחנו עובדים קשה, הוא משאיר את זה כיף ונותן לנו חופש במשחק לעשות כל מיני דברים במקום שנהיה בתוך קופסא, זה כיף לשחק בשביל מאמן כמוהו”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!