“יהיה לדני תפקיד יותר משמעותי”: נציגנו בוושינגטון מדווח על פתיחת העונה של אבדיה והוויזארדס

אוק 22, 2021 | דני אבדיה, כדורסל

על ידי Neil Dalal

כשטומי שפרד קיבל את ההחלטה לבחור את דני אבדיה בבחירה בדראפט של 2020 לפני פחות משנה, הארגון היה בתחושה שהוא לא יהפוך ישירות לשחקן חמישייה, אך טומי היה מאוהב בפוטנציאל שלו. עם כניסתו לעונתו השנייה בליגה הטובה בעולם, אבדיה לומד ומתאים את עצמו למציאות ששלמות היא לא דבר בר השגה תוך שנייה לא משנה כמה קשה הוא יעבוד או ישאף. זה היה שיעור חשוב עבור דני כשהוא נכנס לעונתו השנייה.

“אני חושב שזה סימן של שחקן צעיר,” ווס אנסלד ג’וניור אמר על אבדיה. “בימים מסוימים הוא היה ממוקד, יש לו את זה, ויש ימים שהוא נראה קצת אבוד. אני חושב שזה פשוט טבעי עבור שחקן צעיר שיעבור את התהליכים האלה. עבורו, זה להישאר בתוך הרגע. אני חושב לפעמים שהוא נהיה אובססיבי כל כך על אם הזריקה שלו היא עובר או נכשל שזה משפיע על הזריקה הבאה שלו, ההתקפה הבאה שלו. אז עכשיו, אתה צריך ללמוד מהטעויות האלה, אבל אתה לא יכול להיכנס למקומות שליליים על הדברים האלה ואני חושב שזה חשוב עבורו להבין שאתה חייב מנטאליות של הזריקה הבאה. אם יש בעיה, תבין את הבעיה, תקן אותה ותמשיך הלאה.”.

זה נאמר כל כך הרבה עד כדי כך שזה נשמע קלישאתי, אבל משחקים בליגה הטובה בעולם הופכים לאיטיים יותר עבור שחקנים צעירים ככל שהם צוברים יותר ניסיון. הם מתחילים להכיר דברים שונים בשני צידי הפרקט, הם מכירים יותר את הנטיות של יריביהם, והם מכירים טוב יותר את קבוצתם שלהם. כל זה יכול להיות קשה יותר עבור שחקן צעיר שמתחיל לחיות ביבשת אחרת. עם כל כך הרבה שחקנים חדשים ומאמנים חדשים בקבוצה, יש רצון ליצור חברויות ויחסים טובים בין השחקנים, דבר שדני כבר מרוויח מהם.

Deni Avdija- Photo Credit: Washington Wizards

“האנשים שלצידי שאני אוהב, הם תמיד אומרים לי, זה לא בא ישר,” אבדיה שיתף. “אני עדיין נכנס לקצב, אני עדיין חוזר מהפציעה. המשחק הראשון או האימון הראשון שבהם חזרתי, אני ציפיתי להיות בריא לגמרי כמו לפני הפציעה, אבל זה לא בא כל כך מהר.  עם הזמן אני אהיה יותר טוב, זה מאמץ איטי.”

ווס אנסלד ג’וניור ידוע בכך שהוא מקפיד על הפרטים הקטנים, אבל גם ידוע כמנהיג בעקבות היחסים הבין אישיים שלו בין אם אתה כוכב הקבוצה או השחקן האחרון ברוטציה. לאנסלד יש ציפיות גבוהות מדני והוא יהווה מוקד מרכזי עבור ההתפתחות של דני.

“יהיה לו תפקיד יותר משמעותי,” אנסלד אמר. אני רוצה לראות את הדקות שלו עולות. אני רוצה שהוא יהיה מסוגל להיות על הפרקט בדקות מכריעות במדית הצורך, אבל הוא לא שם עדיין. אז הוא הולך להצטרך להרוויח את הדקות האלה ושום דבר לא מובן מאליו. אני חושב שהוא בדרך לעשות זאת, אבל אני רוצה לראות אותו יוצא מהקופסה קצת. הוא נכנס כקלעי, פליימייקר, והוא לא הצליח לעשות כך כך הרבה בעונה שעברה, אז צריך שהוא יקבל את הכדור, לראות איפה הוא יכול לסייע לנו.”

במשחק הפתיחה של הוויזארד בטורונטו, אבדיה היה השחקן הראשון שעלה מהספסל כשנכנס במקום קלדוול פופ בעמדה 3. ב-21 דקות, אבדיה היה מושלם מהשדה עם 3-3, כולל שלשה וזריקה מהקו כשסיים עם 8 נקודות, 7 ריבאונדים, 2 חטיפות ופלוס 13 בפלוס מינוס. אבדיה יודע איך לבחור את המיקומים שלו בהתקפה וימשיך רק להשתפר בתחום ההגנתי תחת אנסלד כשהוא יתאקלם לשיטת המשחק. כצפוי מכך שהוא למד הרבה תחת וליקו פרוביץ’, אבדיה לוקח את הצעדים ההכרחיים כדי להבין את פילוסופיית האימון החדשה של קבוצתו כמה שיותר מהר.

“היו אימונים מסוימים שאני הייתי מבולבל ולא ביצעתי את ההתקפה נכון או שעשיתי משהו שאני לא אמור לעשות בהגנה ובהתקפה,” אבדיה הודה. “אחרי האימון, אני נשאר ואני מנסה להבין למה עשיתי את מה שעשיתי. לא רק “אה לא משנה”, אני אנסה להבין באמת מה עשיתי לקראת האימון הבא. אני מנסה ללמוד. בו בזמן, אתה משחק אז אין לך המון זמן לעצור ולשאול שאלות, אבל אני תמיד נשאר אחרי האימונים ושואל את המאמנים לעזור לי להשתפר. אני מנסה להיות הכי טוב בכל העמדות שאני כנראה הולך לשחק בהם במשחקים כי אני יודע שאם אני בעמדה 1 או שומר על עמדה 2 או שומר על עמדה 4, איך אני משחק הכי טוב בעמדה הזו.”

“אתמול אחרי האימון, אני ואנתוני גיל נשארנו והבאנו עוד שלושה מאמנים להריץ את כל המהלכים שלנו. אנחנו לוקחים את זה מאוד ברצינות, אנחנו מאוד רוצים להיות מושלמים בזה,” אבדיה שיתף.

עם רוי האיצ’ימורה עבוד עדיין לאט על עצמו כדי לחזור לכושר משחק לאחר שפיספס את כל מחנה האימונים בעקבות עניינים אישיים, הוויזארדס יסמכו על אבדיה יותר מוקדם בעונה הזו לשמור על פורוורדים של הקבוצות היריבות. דבר זה ייתן לאבדיה יותר הזדמנות לשמור על שחקנים כמו קווין דוראנט, ג’ייסון טייטום, ג’ון קולינס ועוד. אנחנו נראה איך אבדיה יהיה במצבים כאלה, אבל אני צופה שזה יהיה מבחן מעודד עבור דני. מומנטום וביטחון עצמי הם כלים חשובים בקבוצות ספורט ויכולים להתפרס על פני כל המועדון, דבר שיכול לעזור לאבדיה להתפתח לכיוון השלמות.

“יש לנו הרבה ביטחון בדני ואני רוצה שהוא יהיה הכי בטוח בעצמו כפי שאנחנו מאמינים בו,” אנסלד תמצת.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!