יהוא אורלנד: “אם דז’יקיץ’ נשאר נועם יעקב צריך להישאר בהפועל ירושלים”

מרץ 2, 2023 | כדורסל, לאומית, ליגה

על ידי Moshe Halickman

יהוא אורלנד הוא ללא ספק אחת הדמויות המשמעותיות ביותר בקריירה של נועם יעקב. מאמן נבחרת הקדטים, שבעונת 2020/21 הדריך את יעקב בדרך לזכייה בדאבל היסטורי עם קבוצת הנוער של הפועל עמק חפר ובקיץ האחרון היה עוזר מאמן נבחרת הנוער כשהרכז כיכב במדיה באליפות אירופה, נחשב למאמן שהשפיע הכי הרבה על הקריירה של השחקן בן ה-18, כך לפי דבריו של יעקב עצמו בראיון לאתר “ספורטס רבי”. לאחרונה, עוד לפני שיעקב הפך לכוכב נבחרת ישראל ולמעשה רגע לפני שזכה בגביע המדינה, אורלנד התארח בפודקאסט “התשיעית באירופה” של כותב שורות אלו ודיבר באריכות בין השאר על יעקב, כשחלק מהציטוטים נמצאים לפניכם. הפרק המלא כמובן זמין כאן להאזנה.

לחצו כאן כדי להצטרף לקהילת ספורטס רבי

ספורטס רבי – גם באפליקציה! כל העדכונים והתוכן האיכותי ביותר על הכדורסל הישראלי היישר לידיים שלכם!

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts.

על המעבר של יעקב בהשאלה במהלך העונה מווילרבאן הצרפתית להפועל ירושלים: “אם אתה משווה אותו אל השחקנים שנבחרו לחמישיית האליפות באליפות אירופה לנוער שהייתה בקיץ אז הם כולם הלכו לשחק בוגרים והם עושים דברים יפים, ונועם הוא בעצם היחיד ששיחק בקבוצה עד גיל 21 בלבד. אני חושב שנועם חשב שיהיה לו קצת יותר מקום בקבוצה הבוגרת של וילרבאן והדברים לא קרו. מבחינת ההתאמה שלו לכדורסל הבוגרים ברמות הגבוהות, לדעתי כולם ולא רק אני היו תמימי דעים. זאת אומרת שנועם מתאים כרגע בהרבה היבטים להיות חלק מקבוצה. כמה דקות, באיזה רול וכמה משמעותי? זו שאלה שלו, אי אפשר לדעת את זה מראש, לא רק הוא אלא הרבה שחקנים. היכולת שלו להשתלב ולהיות מתאים להיות בקבוצת בוגרים שמשחקת ברמות הגבוהות – לא היה לי ספק.

“לגבי ההגעה לירושלים, אני חושב שלולא הפציעה הנוראית של נועם דוברת שאני מאחל לו רק טוב ובריאות ואני חושב שהוא שחקן שיגיע לרמות המאוד-מאוד גבוהות, רק שיחלים, יעשה שיקום טוב ויהיה סבלני, אז ברגע שהפציעה הזאת קרתה זה פתח פתח לעוד גארד. אם זה לא היה קורה אז אני חושב שלחתום בירושלים כשנועם דוברת בקבוצה היה לא נכון. נוצרה סיטואציה שלירושלים היה חסר גארד כשהקבוצה משחקת בכל המסגרות – גביע המדינה, הליגה ובאירופה הם עלו שלב אז יש פה עוד הרבה מאוד משחקים – אז אני חשבתי שההחלטה הזאת היא טובה וגם אמרתי את זה לנועם”.

Noam Dovrat and Noam Yaacov – Photo Credit: Yehuda Halickman

על הצעד הבא שיעקב צריך לעשות: “אם דז’יקיץ’ נשאר (הפרק הוקלט כמובן לפני ההישארות הרשמית של הסרבי) והמועדון של הפועל ירושלים אוהב את נועם, מחבק אותו ורואה בו השקעה לעתיד אז אני חושב שאם טוב לך איפשהו כדאי לך להישאר כי הדשא של השכן תמיד ירוק יותר אבל יכול להיות שהוא ירוק רק למראית עין, ואם יהיה לנועם טוב עד סוף השנה, המאמן יישאר, המועדון ירצה והמאמן ירצה אז אני חושב שלנועם יהיה נכון להישאר, מה עוד שנועם דוברת עדיין פצוע, הוא עבר את הניתוח ולא ישחק בשנה הבאה, אז אני חושב שהמקום של נועם יעקב יכול להיות מקום טוב בקבוצה”.

האם יש לו סיפור מיוחד על יעקב: “יש לי על נועם הרבה סיפורים. נועם היה ילד מאוד-מאוד מיוחד בכל ההיבט של העבודה. כשהיו עומסים הוא היה מתקשר אליי ב-1 בלילה ואומר לי שהוא לא עובד מספיק קשה, או כששיחקנו 3-4 משחקים בשבוע הוא היה מבקש שאני אבוא ב-7 וחצי לעבוד איתו והייתי אומר: ‘אבל נועם, אתה תחת עומס’. הוא אמר לי: ‘לא נורא קואץ’ (הוא אף פעם לא קרא לי בשם הפרטי שלי), אנחנו רק נהיה על המגרש, קצת תיתן לי ביטחון וקצת נזרוק רק כדי להרגיש את המגרש'”.

על האם הוא קיבל שיחות מעניינות מחו”ל בנוגע ליעקב: “אן.בי.איי לא וקבוצות בוגרות לא, אבל לפני שנועם עזב לווילרבאן אז דיברו איתי כמה קבוצות בארץ, קבוצה בכירה מאוד שהוא לא משחק בה עכשיו דיברה איתי ולא נזכיר את שמה. הם (אורלנד דיבר גם על בן שרף) שחקנים שיש סביבם הרבה התעניינות ולא צריך לקנא בהם אלא להעריך אותם על זה”.

Yehu Orland

Yehu Orland – Photo Credit: IBBA

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!