יאניס ספרופולוס: “ההתנהגות של הקהל היא נגד מכבי”

דצמ 9, 2021 | אירופה, כדורסל

על ידי Moshe Halickman

מכבי תל אביב אכזבה מאוד כשהפסידה בבית 85:74 לקאזאן ונתקעה על מאזן 7:7 ביורוליג בעקבות ארבעה הפסדים רצופים במפעל. אלופת ישראל הייתה צמודה ליריבתה במשך רוב המשחק כשהיתרון עבר מצד לצד, אך ברבע האחרון היא התפרקה לחלוטין.

המאמן המנצח ולימיר פראסוביץ’ סיכם: “לשחק בתל אביב זה תמיד קשה, ממש לא קל. למכבי יש קבוצה טובה, הם מועמדים גדולים לפלייאוף שזו המטרה של כולם בתחרות הזאת. זה היה משחק קשה בשבילנו שניצחנו אותו ברבע הרביעי, שיחקנו הגנה טובה מאוד ומכבי החטיאו זריקות קלות מאוד גם שהם קלעו כל המשחק. הייתה לנו בעיית עבירות במהלך המשחק, אבל שחקנים התעלו והוכיחו שהם יכולים לשחק. לנצח כאן זה ניצחון קשה. עם יוגופלסטיקה הייתי תמיד מפסיד פה, וגם הפסדתי למכבי עם באסקוניה ב-20 הפרש, כשהייתי מאמן של אפס ובאסקוניה ניצחתי כאן, כשאתה מנצח כאן ומפסיד בבית זה לא כל כך משנה. באנו בלי וורנצ’ביץ’ וטימה, אז הרוטציה הייתה קצרה, ניסיתי לשחק עם הזוניה בעמדה מספר 4, קשה לשחק מולו לשחקנים גדולים. כשנשארנו במשחק ידעתי שנוכל לנצח, הייתה לנו בעיה בהרכבים מסוימים בריבאונד ובהגנה, כשמכבי נשארו ביתרון קטן זה אומר שעשינו עבודה טובה. כשלשחקנים כמו הזוניה יש 4 עבירות מפחיד לשים אותו על המגרש, היה לנו מזל איתו היום. לורנזו בראון היה הכי טוב על המגרש היום, לקאנן היה משחק טוב מאוד היום ואו ג’יי מאיו שיחק טוב, יש לנו הרבה שחקנים. התחלנו עם ניצחון אחד מחמישה משחקים, אף אחד לא חשב שנהיה במאזן כזה עכשיו. ניצחנו כמה משחקים קשים שנתנו לנו ביטחון, התחרות הזאת פתוחה. לפני שלושה שבועות זניט נראו כמו קבוצת פלייאוף והם הפסידו כמה משחקים ברצף, צריכים להסתכל על המשחק הבא, יש לנו משחקים קשים עד סוף הסיבוב”.

המאמן המפסיד יאניס ספרופולוס אמר: “זו תוצאה רעה בשבילנו, רצינו להילחם חזק ולנצח. ברבע הראשון רצינו לשחק הגנה טובה יותר, הם קלעו 26 נקודות, ידענו שהם פותחים את המשחק אגרסיבי ושהם רצים במעבר לנקודות קלות. לרוע המזל אפשרנו להם 5-6 התקפות לקלוע ברציפות בלי החטאה עד הפסק זמן, אחרי זה השתפרנו בהגנה, ובמיוחד ברבע השני שהם קלעו רק 17 נקודות, חזרנו וברבע השלישי ההגנה שלנו לא הייתה רעה, שלטנו יותר טוב במשחק, והתפרקנו ברבע האחרון. קלענו רק 8 נקודות, הם קלעו נקודות במגרש הפתוח ופתחו הפרש קטן לקראת הסוף, החטאנו לייאפים, זריקות שאנחנו צריכים לקלוע כדי להישאר עד הסוף, לא הצלחנו והפסדנו. אנחנו צריכים להמשיך, זה הפסד רע, אנחנו צריכים לכסות עליו בניצחון חוץ, נילחם הכי חזק עד הסוף.

“הורדתי את עוז בלייזר אחרי דקה וחצי, זה היה קשור למאצ’אפ, הוא בא לשמור על הזוניה ששמר עליו במחצית הראשונה, וכשעוז עלה הוא עצר אותו, במחצית השנייה כשהוא חזר, העליתי את עוז, וכשהזוניה יצא הוצאתי את עוז והכנסתי את ג’ון שישמור על קאנן. במהלך הראשון הוא הוציא לו את הכדור והוא קלע שלשה. כשהזוניה חזר, עוז חזר. אם הקהל לא מבין כדורסל, אין לי בעיה, אבל אתם רואים ומבינים. אנחנו מכבי בימים טובים ובימים רעים וצריכים לתמוך גם בימים קשים. זה קרה גם נגד הכוכב האדום, הם צריכים לעזור לקבוצה גם בימים רעים, זה נגד מכבי ההתנהגות הזאת. אם הם רוצים להתנהג ככה זו ההחלטה שלהם, בשבילי אנחנו צריכים את הקהל שלנו ברגעים קשים. אחרי ברצלונה כולם חגגו אבל כשהם מפסידים אנחנו צריכים אותם יותר, זה כמו שיש לך ילד וכשלא הולך אתה מרביץ לו במקום לתמוך בו. אנחנו עושים את העבודה הכי טובה שאפשר. ההגנה שלנו לא הייתה אמורה לתת ללורנזו בראון לייאפים קלים, היינו אמורים להיות יותר אגרסיביים איתו. כשאתה משחק במגרש הביתי והקבוצה השנייה מובילה, יש עליך לחץ לקלוע סלים ולעשות עצירות. היינו בפיגור 5 והחטאנו 3 לייאפים ברצף, והיו לנו מהלכים שאיבדנו כדורים, אנחנו צריכים לשחק טוב יותר בהתקפה ולא לאפשר סלים קלים במעבר, זה מה שקרה בסוף המשחק. כשהלחץ מגיע אתה צריך להיות בראש צלול מה לעשות.

“אמרתי לשחקנים שזו עונה ארוכה, אנחנו עם עוד 3 קבוצות באותו מאזן, היינו קרובים לנצח את צסק”א מוסקבה וריאל מדריד בחוץ, אם נוריד את הראש נהרוג את עצמנו. אנחנו צריכים להמשיך להילחם עד הסוף, מי שיותר חזק מנטאלית יצליח. אנחנו לא בכושר טוב וזה יכול לקרות, אחרי המשחקים הראשונים התחלנו לשחק טוב ונחזור לשחק טוב. זה יכול לקרות, קשה לשחק באותה יציבות במשך תשעה חודשים. כמה מאיתנו לא בכושר הכי טוב בגלל העייפות, אבל נעבור את זה. אני רוצה למצוא פיתרונות בתוך הסגל שיש לנו, לא חשבתי על שינויים בכלל”.

עוז בלייזר סיפר: “הפסד כואב, אין ספק. רצינו לחזור הביתה אחרי רצף משחקי החוץ שהיה לנו ולא ניצלנו את זה. סיימנו את המשחק ברבע הרביעי גם הגנתית לא טוב וגם התקפית. לא הוצאנו לפועל ולא קלענו מספיק. צריך להמשיך הלאה, זו עונה ארוכה, ממשיכים הלאה. לא מתייחס לקריאות מהקהל, מרוכז במגרש, זה היה חילוף טקטי של מאצ’אפים, אני מקבל את זה, זה חלק מלהיות שחקן בקבוצה זה לקבל את ההחלטות של המאמן. הוא רצה לסדר את המאצ’אפ מול השחקן, אין לי שום בעיה עם זה, אני מתמקד במה הקבוצה צריכה על המגרש. אני מקווה שהקהל יביע תמיכה בי גם בדברים טובים. אין לי מה להתעסק בזה בכלל, זה היה חילוף טקטי וזה היה בסדר גמור.

“אנחנו צריכים לראות מה קורה לנו ברבעים אחרונים, זה לא פעם ראשונה, אנחנו שמים על עצמנו יותר מדי לחץ, צריכים לשפר את זה, לשחק חופשי כמו כל המשחק, ולא בכבדות והססנות כמו ברבע האחרון. רצינו מאוד את הניצחון הזה כדי לצאת לדרך חדשה, צריכים לשחק יותר משוחרר בסוף המשחק, זו עונה ארוכה, עשינו רצף של ניצחונות ועכשיו אנחנו ברצף של הפסדים. אני מאמין בחבר’ה ומאמין שאנחנו יכולים לצאת מזה. זה חלק מעונה, אנחנו עדיין לומדים אחד את השני, רואים את זה שיש לנו פיקים וירידות במהלך המשחק ובין משחקים, אנחנו מסוגלים לחזור ולסיים את העונה הזאת בכוח מלא. עוד לא הגענו לאמצע ויש עוד עונה ארוכה, אני מאמין שנעשה ריצה ונהיה יותר טובים. הוא (ספרופולוס) אמר שאנחנו צריכים ללמוד מהמשחק הזה ולהישאר ביחד, אנחנו משפחה אחת ושאנחנו נמצא את הדרך ונצא לדרך חדשה בקרוב ואי אפשר להתעכב על רצף ההפסדים, אם נתעכב על רצף ההפסדים לא ננצח בהמשך”.

קינן אוואנס סיכם: “זה היה משחק צמוד לכל אורכו, עשינו ריצות והם עשו ריצות, ברבע האחרון זה היה קשה בשבילנו לקלוע, הם ביצעו כמו שצריך וניצחו את המשחק ברבע האחרון. אנחנו עדיין אותה קבוצה, אותה קבוצה שניצחה חמישה משחקים ברציפות, זה החיים ביורוליג, יש דברים שאנחנו צריכים לתקן. היו הפסדים צמודים, צריכים לדעת להתגבר על המהמורה הזאת. זו עונה ארוכה, יש לנו הרבה משחקים עדיין, אסור לתת לנו להוריד את הראש. ניצחנו חמישה משחקים לא מזמן, ולא היינו יותר מדי בגובה, אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו לרדת יותר מדי. זה קצת מכל דבר, בסוף אנחנו צריכים להישאר ביחד והעיקר זה ההגנה. צריכים להוריד את הלחץ ולנסות לנצח את המשחק ברבע הרביעי, יהיו עוד הרבה משחקים כאלה, נצטרך להמשיך הלאה”.

קלעו למכבי ת”א: ווילבקין 18 (4-10 לשלוש, 1-5 לשתיים, 4-4 מהקו, 4 אסיסטים), ריינולדס (5-10 מהשדה) וננאלי (2-5 מהשדה, 7-8 מהקו) 12 כ”א, ז’יז’יץ’ 11 (5-5 מהשדה), דיברתולומיאו 8 (4 איבודים), אוואנס 5, וויליאמס 4 (1-5 מהשדה), קלויארו 3, בלייזר 1. כן שותפו: טיילור וזיו.

קלעו לאוניקס קאזאן: ל. בראון 26 (10-19 מהשדה, 6 ריבאונדים, 6 אסיסטים), קנן 18 (3-6 לשלוש, 7-7 מהקו), חזוניה 14 (9 ברבע הרביעי, 5-9 מהשדה), מאיו 11, ג’. בראון (3-3 מהשדה) וג’קירי (3-7 מהשדה, 9 ריבאונדים) 6 כ”א, ברנטלי 4 (4 חטיפות). כן שותפו: אוזינסקי וספיסו.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!