יאניס ספרופולוס אולי הולך הביתה, אבל הבעיה האמיתית של מכבי תל אביב נשארת

דצמ 26, 2021 | כדורסל, ליגה

על ידי Moshe Halickman

הדרבי התל אביבי הזה עוד ייכנס לספרי ההיסטוריה. כמה דברים גדולים היו בו: הניצחון של הפועל תל אביב ביד אליהו 82:83, ההופעה של ג’יימס יאנג (26 נקודות), צמד השלשות הרצופות של הסנטר עידן זלמנסון (12 נקודות) בבית של הקבוצה שבה גדל, הווינריות של ג’ייקובן בראון (16 נקודות), העימות של יאניס ספרופולוס עם ג’יילן ריינולדס (19 נקודות), ומעל הכל מה שאמור לגרום מתישהו בקרוב לסיום דרכו הצפוי של המאמן היווני בקבוצה אחרי שהמשבר העצום המשיך עם החטאות אינסופיות של שחקניו ובראשם, כמה אירוני, הכוכב סקוטי ווילבקין (11 נקודות). כמעט מיותר להתייחס לפן המקצועי בסיום ערב מלא סיפורים שכזה.

כבר כתבנו טורים רבים בנוגע לספרופולוס, והפעם כבר אין טעם להרחיב עליו. הוא איבד את היכולת לנצח משחקים לא פשוטים וגם את כוח הרצון של שחקניו. הבעיה האמיתית היא ההנהלה: העונה דווקא נפתחה בצורה טובה מבחינתה עם תגובה בדמות החתמתו של מתיאס לסור בעקבות פציעתו של אנטה ז’יז’יץ’, אך לאחר מכן התקבלו החלטות רעות: הראשון לא המשיך בקבוצה למרות יכולת טובה, ספרופולוס המשיך לקבל קרדיט על אף ערימה של הפסדים עם יכולת רעה וחיזוק לא הגיע. התירוצים על הסיבות להיעדר החיזוק לא מתקבלים, כי מכל הבחינות ההנהלה בחרה לוותר על העונה הזאת, בטח ביורוליג, או במקרה העדין לקוות ש”יהיה בסדר”. ההחלטה לוותר על ספרופולוס רק עכשיו מגיעה באיחור רב (וגם היא ממשיכה להיגרר משום מה ואולי אפילו לא לקרות), ולמרות שיש אנשי מקצוע ראויים שיכולים לסייע לקבוצה במצבה הנוכחי כמו עודד קטש הבעיה המרכזית של המועדון בדמות ההתנהלות של ההנהלה תישאר. לפעמים צריך זעזוע לשם הזעזוע, בדיוק כמו במקרה הזה שבו המאמן הנוכחי רשם קריירה לא פחות טובה מהשמות שמחכים בחוץ, אך הבעיות של המועדון ממש לא ייפתרו רק עם הודעת פיטורים. לא ברור מה ג’יימס ננאלי עדיין עושה כאן (3 נקודות, 1 מ-6 מהשדה, 5 איבודים), במיוחד כשלפני הדרבי הוא נשאר ער עד מאוחר ושוב הצליח להסתכסך עם אנשים בטוויטר.

בצד המפסיד, ג’ייק כהן שקלע 11 נקודות אמר: “הפסד מאכזב מאוד. אני יודע כמה המשחק הזה חשוב לאוהדים ולארגון שלנו, אכזבנו את כולם. וגם אותנו. יש לנו שתי אפשרויות, או להתבאס ולהוריד את הראש, או לעבוד כדי להשתפר, למצוא איפה הטעויות שלנו, לתקן אותם ולחזור קבוצה טובה יותר”.

Jake Cohen – Photo Credit: Dov Halickman

כהן המשיך: “יש לי הרבה אמון בחברים שלי לקבוצה, אני תמיד אמסור עוד מסירה, ולגבי המאמן, מאמין בו ב-100 אחוז, הוא תמיד נותן לנו את הגב שלו, וזה התפקיד שלנו לתת לו גם. אנחנו לא מראים את היכולת הטובה שלנו, הדבר היחיד שאפשר לעשות זה לשחק טוב יותר, זאת האחריות שלנו. אנחנו יכולים להמשיך להרגיש רע בשביל עצמנו, כי אנחנו מפסידים משחקים, או להישאר חיוביים, הטעות שלנו תהיה לחשוב על המשחקים שהפסדנו ולומר ששום דבר לא משתפר, אבל זה בולשיט, אנחנו צריכים לנצח משחקים”.

כהן סיים: “אני מכיר רק דרך אחת, להיות החבר הכי טוב לקבוצה, יש לנו הרבה שחקנים כאלה כאן, אני מקווה שהעניינים ישתפרו, ואם לא, נרגיש רע בסוף העונה. להתבאס לא יעזור לנו בכלל. אנחנו מתאמנים די טוב, השחקנים בפוקוס, אבל יש הבדל מול המשחקים, יש לנו הרבה כישרון בסגל, ואנחנו צריכים לשחק טוב יותר ביחד. הפסדתי דרבים לפני כן, והפסדתי הרבה משחקים כאן, אבל גם זכיתי בהרבה אליפויות אחרי שהפסדתי דרבים, הדברים יכולים להשתנות. זה הפסד ונמשיך עוד יום מכאן”.

בצד המנצח, זלמנסון דיבר והחמיא בין השאר למאמנו דני פרנקו: “דני הרגיע אותנו ואמר לנו שאנחנו צריכים פעולות קטנות ולא מהלכים מטורפים כדי לחזור למשחק. הרמנו את ההגנה, שלטנו בריבאונד, החבר’ה עשו פעולות אדירות בהתקפה, הרגשנו שאנחנו יכולים לנצח את המשחק. המטרה שלנו כעיקרון הייתה לפתוח את המשחק טוב ומאוזן איתם, ידענו שהכל יכול לקרות, בשורה התחתונה מכבי קבוצה מצוינת ועמוקה, הם משחקים בשיטה ברורה, ידענו שאנחנו צריכים להיות ב-100 אחוז במשחק, כשהם ברחו ל-12 הפרש ראו שהם טובים בפעולות הקטנות. כשהידקנו את זה ראינו שאנחנו שם”.

זלמנסון הוסיף על הבטחת המקום של קבוצתו בגביע המדינה: “באנו להילחם בשביל הגביע גם, המאמנים עשו הכנה מצוינת, שמח שהגענו וניצחנו. לא הייתי מספיק טוב בתחילת המשחק, פחות חד ממה שרציתי להיות, זה קצת השתחרר לי עם המשחק, מבחינה אישית יכולתי להיות יותר טוב, יותר מרוכז בחלקים מסוימים. הרגשתי טוב, והאווירה הייתה מטורפת משני הצדדים, כיף לשחק עם אוהדים כאלה. אנחנו יודעים כמה המשחק הזה חשוב לקהל שלנו, זה משחק עם יוקרה וחשיבות. האמוציות תמיד קיימות, אני תמיד משחק ככה. היינו צריכים את הניצחון הזה כי פספסנו כמה משחקים בתחילת העונה ואני כולי תקווה שבגביע ובסיבוב השני נעשה משחקים טובים ונהיה בסדר”.

Idan Zalmanson – Photo Credit: Dov Halickman

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!