טעם של יין הונגרי מקורי: עירוני נס ציונה גברה 90:73 על סולנוקי אולאי והעפילה לשלב הבא ביורופקאפ

ינו 28, 2021 | אירופה, כדורסל

על ידי Elior Gitler

עירוני נס ציונה הוכיחה היום (חמישי) שהברק שלה יכול להכות פעמיים ברציפות. אחרי ניצחון הרואי ביום שלישי על ספורטינג ליסבון במחזור הפתיחה של הבועה בפולין במסגרת היורופקאפ, הקבוצה הכתומה בכחול פגשה את סולנוקי אולאי ההונגרית, הראתה הרבה אופי ורוח לחימה בדרך למהפך גדול: מפיגור של עשר נקודות בסוף הרבע הראשון, לניצחון ענק בשבע עשרה נקודות הפרש, 90-73.

כעת, נס ציונה כבר עם שני ניצחונות בשני משחקים והיא עלתה לשלב הטופ-16 במפעל, זה עוד לפני המשחק ביום שישי מול וסטאל אוסטרוב המקומית, שניצחה את אולאי במשחק הראשון. וסטאל גברו במשחק השני של הערב את הפורטוגלים (83-85) ובכך, כמו נס ציונה, הם במאזן של שני ניצחונות, ללא הפסד. מחר שתי הקבוצות יתמודדו אחת מול השנייה על הזכות לסיים במקום הראשון בבית ג’.

Patrick Miller – Photo Credit: FIBA Europe Cup

הקבוצה הישראלית עלתה בחמישייה עם טל דן, בריאן אנגולה, פטריק מילר, ווין סלדן וג’רום מיינסי. הפתיחה הייתה של סולנוקי שרצה ליתרון מוקדם של 12-3. לאחר שבע זריקות מדויקות, ההונגרים החטיאו אבל זה לא מנע מהם לעצור בדרך ל-27-17 בתום הרבע הראשון. במהלך עשר הדקות הראשונות הם הובילו במשך תשע דקות וחצי והיו כבר ביתרון שיא של שלוש עשרה נקודות. למרות שנס ציונה קלעו רק 3/22 מטווח השלוש במשחק הראשון, גם היום הם הפציצו באחוזים נמוכים בפתיחה עם 12.5 אחוזים (1/8).

Lior Carreira – Photo Credit: FIBA Europe Cup

היתרון הדו ספרתי של אולאי נשמר גם ברבע השני. 04:27 דקות בתוך הרבע נס ציונה כבר הייתה מעבר לחמש העבירות הקבוצתיות. ליאור קררה נכנס למשחק ולעניינים מהר ונתן סימן ראשון לשינוי. השחקן שהיה מצוין גם ביום שלישי רשם ברצף: אסיסט על כול המגרש, ריבאונד התקפה, שתי נקודות וחטיפה שקירבו את נס ציונה לארבע נקודות מההונגרים (37-33). דקה וארבע שניות לסוף המחצית, הכחולים עלו ליתרון ראשון במשחק. במהלך האחרון אנגולה עשה עבירה בזריקת שלוש של וורנר (שסיים עם 21 נקודות את המשחק) שצללה פנימה והמחצית נגמרה בשוויון 41. את הרבע נס ציונה סיימו עם שישה אסיסטים לעומת אחד בודד של סולנוקי.

Tal Dunne – Photo Credit: FIBA Europe Cup

החצי השני היה מתחילתו ועד סופו במעמד צד אחד. לאחר שהיו בפיגור 17:55 דקות במהלך המחצית הראשונה, טל דן קלע שלשה 13 שניות מהפתיחה ומשם נס ציונה הובילו עד הסיום. אנגולה ודן הובילו את הכחולים ברבע הזה – הישראלי קלע 7 נקודות, ארבעה אסיסטים ושלושה ריבאונדים והקולומביאני סיים עם 6 נקודות, אסיסט ושלושה כדורים חוזרים. המאמן בראד גרינברג החזיר את החמישייה הפותחת שלו מתחילת המשחק וביצע חילוף ראשון רק שנותרו דקה ו-28 שניות לסוף הרבע השלישי. הקבוצה הישראלית קלעה ברבע השלישי ארבע מתוך שש הזריקות שלהם מחוץ לקשת, כשבשאר המשחק הם קלעו עוד 4/17 מטווח זה. הרבע הסתיים ביתרון דו ספרתי 69-59 לנס ציונה.

Patrick Miller – Photo Credit: FIBA Europe Cup

ההונגרים איבדו כדור בהוצאת חוץ (5 שניות) בפתיחתן של עשר הדקות האחרונות, אבל לאחר מכן רצו 5-0 שהוריד את היתרון הישראלי בחצי. הקפטן, טל דן שוב לקח אחריות ועם אסיסט, חטיפה ו-3/4 מקו העונשין החזיר את היתרון לעשר. עד הסיום נס ציונה כבר לא ירדה מיתרון דו ספרתי והשיא הגיע בזריקה האחרונה שלה במשחק. עמית עבו קלע שלשה מטווח ארבע נקודות על שם סטף קרי וקבע את תוצאת הסיום – 90:73 גדול לנציגה הישראלית. סלדן ומיינסי (9 ריבאונדים) הוליכו את הקלעים של נס ציונה עם 17 נקודות כל אחד. מילר (8 אסיסטים) ודן (6 אסיסטים) הוסיפו 15 כ”א וקררה גם קלע בדאבל פיגרס וסיים עם 13 נקודות.

Jerome Meynisse – Photo Credit: FIBA Europe Cup

אחרי המהפך הגדול והצעד החשוב לשלב הבא, אמר מיינסי: “התחלנו בקצב חלש, סולנוקי באו עם יותר אנרגיה ואינטנסיביות מאיתנו – אבל למרבה המזל, הייתה לנו תרומה נהדרת מהספסל שעזרו לנו לשנות את האנרגיות של המשחק. נלחמנו, הרמנו את עצמנו בהגנה והצלחנו לצאת עם הניצחון”. המאמן בראד גרינברג הוסיף: “התקשנו לעצור את אולאי, הם עשו סלים ב-7-8 פוזישנים בשלב מוקדם של המשחק, כשלא הצלחנו להאט את הקצב שלהם. הרמנו את עצמנו לאט לאט, והדברים התחילו להסתובב לכיווננו כשהתחלנו עם ההגנה האזורית – אותה עשינו בשני הרבעים וחצי האחרונים. זה היה ההבדל ונתן לנו את האפשרות לרוץ למתפרצות בקלות מההחטאות שלהם ולקלוע נקודות במעבר”. גם רביב לימונד התייחס לשינוי בהגנה: “כשהתחלנו לשחק הגנה יותר אגרסיבית בסוף הרבע השני זה עזר לנו להפוך את המשחק. הצלחנו לחפות על נקודות התורפה שההונגרים ניצלו בחצי הראשון, והוצאנו לפועל יותר טוב בהתקפה ובמשחק הקבוצתי. כול אלו נתנו לנו מומנטום חיובי שידענו לנצל”.

Wayne Selden Photo Credit: FIBA Europe Cup

כאמור, עירוני נס ציונה התחילו רע את המשחק אבל השתפרה ככל שהדקות עברו וגברו על הקבוצה ההונגרית. כידוע, גם יין טוב משתבח עם השנים. יש משל ביהדות שאומר: “מי שטעם יין הונגרי – אותו לא יטעו עוד לעולם”. אז נכון שהניצחון המתוק והטוב הזה של נס ציונה ייתכן ולא הכי גדול שלה בהיסטוריה, ואולי ידעו ויידעו עוד טובים ממנו, אבל הוא בהחלט מאוד חשוב בשלב זה. בעקבות התוצאה במשחק השני בבית, בנס ציונה יכולים להרים “לחיים” כבר הערב ולחגוג את העלייה. עכשיו נפתח התיאבון לראשות הבית והקבוצה מלב המושבה תלויה רק בעצמה, וראינו שיש לה על מי לסמוך.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!