טל ברודי: “במשך השנים לא הצליחו להפתיע אותי הרבה, היום הצליחו”

ספט 8, 2023 | כדורסל

על ידי Joshua Halickman

טל ברודי הוא ללא ספק אחד הכדורסלנים הישראלים הגדולים בכל הזמנים. כוכב העבר, שהוביל את מכבי תל אביב לזכייה הראשונה בתולדותיה באליפות אירופה ב-1977 והיה חתום על המשפט המפורסם “אנחנו במפה ואנחנו נשארים במפה – לא רק בספורט, בהכל” הגיע לאחרונה לציון דרך נכבד של גיל 80, והיום (שישי) הצהובים ערכו לו מסיבת הפתעה לכבוד יום ההולדת במוזיאון הספורט היהודי העולמי שבכפר המכבייה.

לחצו כאן כדי להצטרף לקהילת ספורטס רבי

ספורטס רבי – גם באפליקציה! כל העדכונים והתוכן האיכותי ביותר על הכדורסל הישראלי היישר לידיים שלכם!

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts.

“זו מן סגירת מעגל שטל מגיע לגיל 80 ואנחנו זוכים לראות אותו בשיא עוצמתו”, אמר יו”ר המועדון, שמעון מזרחי. “כשהוא הגיע ארצה הוא הגיע מתוך ציונות ו-ויתר על ה-NBA ועל מה שהוא יכול היה להגיע אליו. היום הוא שגריר של רצון טוב של מדינת ישראל עם דרכון דיפלומטי, הוא עושה את דרכו ומפיץ את שם ישראל ברבים וזה מה שחשוב בימים האלו. לא נס ליחו והוא במלוא עוצמתו, והלוואי שירבו כאלו. הוא לא רק רשם את ישראל ומכבי ת”א על המפה, הוא שינה את כל הכדורסל הישראלי. לא כולם עוד הגיעו לגיל שמונים, אבל כשיגיעו לגיל שמונים אני בטוח שיהיו הרבה כאלה שזה יהיה לזכותם”.

Shimon Mizrahi – Photo Credit: Ben Pask

ברודי עצמו אמר: “במשך השנים לא הצליחו להפתיע אותי הרבה, היום הצליחו. האנשים פה זה אנשים שעברנו ביחד היסטוריה, משפחה, חברים, אגודות מכבי. אלו רגעים שבחיים אתה לא שוכח, אתה הולך לישון איתם בלילה וקם איתם בבוקר. הזכייה בגביע אירופה הראשון בארץ והניצחון על צסק”א, זו היסטוריה של מדינת ישראל וזה שאנחנו חלק מזה זה מרגש מאוד. אני מרגיש את האהבה אליי יום יום, אני בשטח בתכנית עם נערים ונערות וכל האגודות וגם בתי ספר בנושא של ערכים בספורט, לא תמיד המאמנים יכולים להביא את כל היסודות ואני משלים לגבי ממה בנוי ספורטאי, אם הוא רוצה להגיע לטופ, בלי אופי לא משנה כמה אתה טוב אתה לא תגיע. שחקן שיזכרו אותו, שיביא אליפות או אפילו אולימפיאדה עם הנבחרת צריך אופי”.

בוב גריפין הוסיף: “אני חושב שהדבר המדהים זה שכל כך הרבה זמן עבר וזה עדיין חשוב, וזה באמת כך עבור טל. אציין שני דברים מהחוויה לשחק איתו: אחד זה שהוא היה שחקן נהדר, יעיל ויכל לעשות הכל על הפרקט, אבל הדבר שהכי הרשים אותי היה השקט הנפשי שלו, בגלל שאם שיחקת לצידו זה נתן לך באופן מיידי ביטחון דברים יסתדרו, מגיע לו הכל. באותה עונה, 1976/1977, ידענו שיש לנו שחקנים טובים ונכנסו לזה עם תקווה גדולה, אבל לקח כמה חודשים עבור דברים להתחבר. ברגע שדברים התחברו וניצחנו קבוצות כמו ריאל מדריד והרוסיות ידענו שיש משהו מיוחד. ההרגשה של להיות בקבוצה כזאת היא מאוד מיוחדת, כי אתה יודע שאתה יכול לסמוך על אנשים ושגם אם דברים לא נראים טובים הסיכויים הם שהם יהפכו לטובים בסוף”.

Photo Credit: Ben Pask

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!