טיירוס מגי, מייקל קייזר, גיא גודס, אורן אהרוני וסנדי כהן: כל הציטוטים בפנים‎‎

יונ 7, 2022 | כדורסל, ליגה

על ידי Moshe Halickman

הפועל חולון ניצחה בחוץ 71:78 את בני הרצליה באולם היובל במשחק הראשון בסדרת הטוב משלושה של גמר הפלייאוף בליגת העל ובכך העבירה את יתרון הביתיות אליה בדרך ליתרון 0:1 בסדרה. כעת, הגיע זמן הציטוטים.

המצטיין טיירוס מגי אמר בראיון לטלוויזיה בסיום: “יש לנו עוד משחק, אנחנו צריכים להישאר מפוקסים ולהיצמד לתוכנית המשחק של המאמן  שהיא להזיז את הכדור, לחזור להגנה ולהילחם. פתחנו את המשחק טוב ואז נרגענו קצת, הם חזרו ואנחנו התעוררנו בפיניש. הרגשתי טוב, הרצליה היא קבוצה מצוינת ואנחנו צריכים להמשיך ככה”.

מייקל קייזר, שהתעלה במאני טיים, אמר: “פשוט הייתי צריך לסיים את זה, הכדור הגיע לידיים שלי, זרקתי פלואטר וזה נכנס. היום זה היה קשה עם העבירות, פשוט הייתי צריך להיות מוכן ולהישאר חיובי כל המשחק. מערכת היחסים עם המאמן היא מצוינת, מה שקרה בבילבאו נגמר, דיברנו, הוא מאמן מצוין ומאמן הנבחרת, אני אסיר תודה שהוא בצד שלי כשצריך לצאת למלחמה”.

קייזר הוסיף במסיבת העיתונאים: “אני תמיד מוכן, אני שחקן שהקבוצה הזאת צריכה, היו שחקנים שנכנסו במקומי, כל המשחק לא היה לי משחק גדול. אני לא מתרגש יותר מדי, יש לנו עוד משחק ביום חמישי אנחנו, צריכים לטפל בעניינים שם וזו המטרה. אני עושה את מה שאני יכול על הספסל, להביא אנרגיה, להרים את השחקנים האחרים, להיות המאמן השלישי, אני מנסה לעזור ולכוון, כל מה שצריך כדי להביא את הניצחון.

“הניצחונות הצמודים שלנו כל העונה, גם באירופה, יש לנו צוות אימון נהדר, עברנו הרבה דברים ואנחנו מסוגלים לעשות דברים, העבודה לא נגמרה ואני יודע שיום חמישי יהיה משוגע, אני מכוון למלחמה נגד הקבוצה הנהדרת הזאת. אתה אף פעם לא יכול לדעת, רק צריך לבוא ולשחק את המשחק הבא. אנחנו משחקים נגד קבוצה שונה מירושלים, כולם לא ספרו אותנו, גם בליגת האלופות וגם בליגה, אם נשחק את הכדורסל של חולון נהיה במצב נהדר לעשות היסטוריה. אני מרוצה מהמצב שלנו ואני מוכן למלחמה ביום חמישי”.

המאמן המנצח, גיא גודס, סיכם: “כל הערב זה אונואקו ובאב, זה הכדורסל, לכל קבוצה יש את השחקנים שלה, שחקנים מנצחים משחקים, עשינו את המהלכים שלנו אבל זה רק 0:1 ואנחנו לא רוצים לחזור לפה. קייזר סיפק סל גדול בהתקפה, הוא היה בבעיית עבירות לצערי, גם היידן נתן שלשה גדולה שפתחה את ההפרש, יש טעויות שצריך ללמוד מהן. אמרתי לשחקנים בחדר ההלבשה שיזכרו את ירושלים ומה שהיה בפעם שעברה”.

לאחר מכן, גודס הוסיף במסיבת העיתונאים: “מבחינתנו זה ניצחון מאוד חשוב במקום לא קל נגד קבוצה מצוינת. הצלחנו לעכב אותם בכל מיני דברים, ולמרות שנקלענו לבעית עבירות של רוב השחקנים הגבוהים שלנו. בסוף עברנו לשחק עם שחקנים בגובה 1.95 ומטה כמו בליגה הקוריאנית, מקווה שזה לא יחזור על עצמו ביום חמישי. הרצליה הייתה במומנטום בגלל העבירות שספגנו, אבל ידענו לעשות פעולות הגנתיות והתקפיות, עשינו מהלכי מאני טיים ושמח שניצחנו את המשחק. זה 0:1, אסור לנו לצאת מגדרנו, עברנו את זה נגד ירושלים, נצטרך להתקיף ולהגן יותר טוב.

“שיחקנו התקפה נכונה בסוף, בשביל זה הלבשנו את דלטון, שמח שהוא קלע את השלשה הזאת ואז לקח עבירה תוקף חשובה שהייתה. זה היה משחק אחד בחוץ, נצטרך לדעת להיות מרוכזים ולא עם הראש גבוה מדי, נצטרך לעשות את העבודה הזאת, להתנתק מכל הטררם שמסביב. עשינו מלא שגיאות בהגנה, ובהתקפה אפשר לשחק יותר טוב. יש לנו עוד ניצחון אחד בשביל האליפות, כל השאר נשאיר את זה לאחרי מזה.

“בכדורסל יש תוכניות ובמציאות יש דברים שקורים, אני לא יכול לתכנן כל מהלך, אם הייתי כזה הייתי גאון או רואה עתידות. רפי התחיל פנטסטי ופניני היה טוב בדקות ששיחק. אנחנו קבוצה, כל אחד תרם לנרטיב הזה, יש לנו המון ניסיון, עברנו הרבה דברים, הניסיון אצלנו ואם זה נצטרך לבוא למשחק השני בבית”.

המאמן המפסיד, אורן אהרוני, הוסיף: “בפלוס 6 שלנו חולון עשתה שני סלים גדולים מכדורים שהסתובבו על הרצפה ומה שהיה בעוכרינו לאורך כל המשחק זה אחוזים רעים מבחוץ מול אזורית שצופפה, הגנתית עמדנו פחות או יותר במטרות שלנו. זו סדרה, אנחנו בפיגור משחק, צריך לאסוף את עצמנו למרות האכזבה ולהתכונן למשחק בחולון. לא הייתי קורא לזה פאניקה, זה קרה לנו גם במשחק הראשון מול מכבי בסדרה, זה יכול לקרות גם לגדולים ביותר, חלק מהזריקות היו כאלו שהיינו צריכים לקלוע אותן, צריך לתקן את הטעויות, לבוא לחולון שם זה סיפור אחר ולנצח. היו פה סלים גדולים של רגלנד, מן הסתם שחקנים כאלה ברמה כזאת יכולים לעשות נקודות גם כשההגנה לא ממש טובה, הם תלויים בעצמם, לעצור את חולוו על 78 נקודות זה בסדר”.

אהרוני דיבר גם במסיבת העיתונאים: “זה היה משחק גמר טיפוסי. היינו לחוצים בהתקפה, סבלנו מערב קליעה רע מבחוץ שהקשה עלינו לפתח מומנטום. בחצי השני עשינו קאמבק שעזר לנו להוביל, אבל ברגעים המכריעים רגלנד, דלטון ומגי עשו סלים גדולים שהיו חסרים לנו. המשחק הלך לצד שלהם בסוף.

“לא יודע אם אפשר להצביע על משהו מסוים, היה כדור שהם השתלטו עליו וקיבלנו שלשה, משחקים צמודים כאלה מוכרעים על הדברים הקטנים, הם עשו את הסלים הגדולים האלה ואנחנו לא. בגדול, למרות שמגי ורגלנד עשו 23 ו-18 נקודות עמדנו במטרות ההגנתיות שלנו אבל לא היינו טובים התקפית, נאסוף את הדברים, זאת סדרה ונבוא מוכנים ליום חמישי.
לא היה לנו את השחקן שיעשה את הצעד קדימה. התמודדנו מול 33 מאצ’אפ ואז נגד אזורית שצופפה מאוד, ובערב קליעה כזה ברור שההגנה תצופף עוד יותר. אלה שחקנים שהביאו אותנו עד לפה והיה להם משחק לא טוב, זה יכול לקרות. נצטרך לתקן את הדברים הגנתית והתקפית כדי לבוא טוב יותר למשחק השני.

“היינו פחות משוחררים, היו דברים שנצטרך לתקן הגנתית מן הסתם, נצטרך לטפל בפיק אנד רול של רגלנד הרבה יותר טוב. את הסלים הגדולים שלו הוא עשה באמצע על כריס באב. היה חסר לנו שטף בהתקפה, נצטרך לתקן את זה”.

גם סנדי כהן הגיב במסיבת העיתונאים: “ההתקפה שלנו לא הייתה רציפה, אלה משחקים על תואר, נגד קבוצה כמו חולון צריכים להיות עקביים ולא עשינו את זה הערב. אני לא חושב שהניסיון היה ההבדל, זה המשחק השלישי על האליפות, באב שיחק על אליפויות, אונואקו זכה באליפות. זה לא קשור לניסיון. אני לא חושב שהאווירה תהיה חדשה לנו, שיחקנו נגד מכבי והאולם שם יותר גדול עם יותר אוהדים, אנחנו לא מודאגים מזה, נצטרך לעשות דברים יותר טובים מהרבע האחרון היום. כקבוצה אנחנו צריכים להיות יותר עקביים בעיקר ברבע האחרון, להגיע לזריקות נכונות ולעשות מהלכים טובים, עשיתי הכי טוב שאני יכול בהגנה נגד השחקן הטוב ביותר שלהם בהתקפה, אצטרך להיות יותר טוב. אני לא חושב שאנחנו מרגישים את הלחץ, נצטרך לשחק כדורסל טוב יותר, נצטרך להיות עם יותר אש במשחק הזה”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!