טאריק בלאק ואלכס טיוס, דני אבדיה ממשיך להתקדם, מכבי תל אביב מאוכזבת מלוח המשחקים בליגה הישראלית – 3 נקודות על הניצחון של מכבי

פבר 28, 2019 | כדורסל

על ידי Joshua Halickman

3 נקודות על המשחק בין מכבי תל אביב לדרושפאקה:
1. טאריק בלאק ואלכס טיוס. שני הסנטרים של מכבי תל אביב היו במשחק פשוט נהדר מצידם, והם למעשה הגורמים המרכזיים לניצחון הקליל על דרושפאקה הטורקית, נטולת הסנטר המצטיין שלה הניגרי מייקל אריק. בלאק היה המצטיין כשפתח את המשחק בצורה נהדרת עם 11 נקודות ואת המשחק כולו סיים עם 17 נקודות בנוסף ל8 ריבאונדים ומדד משוקלל של 23 כשהוא לא מחטיא אף זריקה מהשדה (7 מ7). טיוס גם כמעט קבע דאבל דאבל עם 10 נקודות ו9 ריבאונדים כשהוא בעיקר מטביע בלי סוף, והוא גם קבע מדד משוקלל גבוה, שווה לזה של בלאק- 23.

Dov Halickman Photography

טיוס עצמו סיכם את הניצחון הקליל של קבוצתו, "זה ניצחון גדול, לשחק מול הקהל שלנו בבית היה נהדר. אני מגיע ובא לעשות את מה שאני יכול כדי לעזור לקבוצה להביא את הניצחון". יאניס ספרופולוס, מאמנם של השניים, דיבר על ההופעה הכללית של הביג מנים שלו, "זה היה משחק ששני הגבוהים שלנו היו מצויינים. היה להם הופעה פשוט נהדרת. אנחנו צריכים ששניהם ימשיכו להופיע אבל גם צריכים ששאר הקבוצה יופיעו ויציגו יכולת גבוהה כדי לעזור לקבוצה בחודש החשוב הזה, ונצטרך להילחם במשחקים האלה". אין ספק שמכבי תל אביב זקוקה להופעות אדירות כאלה של הסנטרים שלה, אבל כמו שאמר ספרופולוס, חובה ששאר הקבוצה גם תבוא ותתרום.

Dov Halickman Photography

2. דני אבדיה ממשיך להתקדם. למשחק הזה הגיע דני אבדיה כשכל התקשורת הישראלית מדברת עליו וגם התקשורת האמריקנית מתרכזת בטירוף סביבו, אבל היה ברור שזה כנראה עוד לא הזמן לתת לילד הנהדר בן ה18 את המפתחות הראשיות. אז אבדיה חיכה וחיכה על הספסל, אבל לבסוף קיבל את הקרדיט מיאניס ספרופולוס וב4 דקות ו5 שניות הוא גרף עידוד אדיר מהקהל, שביקש עוד לפני זה שהוא יכנס. אבדיה ניצל את הזמן הקצר כדי לזרוק 4 פעמים לסל, כשאת החשוב מכל הוא עשה במהלך האחרון שלו כשקלע שלשה אחרי כדרור שלו עצמו, והקהל הגיב בהתאם עם עידוד קולני לכבודו. כי אחרי שכבר בלט במדי נבחרת ישראל נגד גרמניה וסרביה כנראה שמגיעה לו גם הזדמנות ביורוליג. ספרופולוס דיבר על אבדיה, "דני הוא כישרון גדול שלנו ואנחנו שמחים שהוא גדל ומשחק טוב. הוא כרגע שחקן שצריך להשתפר ולהתקדם צעד אחר צעד. דני צריך להיות צנוע ואני עובד הרבה עם שחקנים צעירים, אני שמח שיש לי שחקן כמוהו, הוא צריך לקחת את זה צעד אחרי צעד, להישאר רגוע ולעבוד קשה". גם ג'ייק כהן דיבר על חברו, "אני שמח בשביל דני. דני עובד קשה מאוד. הוא מביא הרבה אנרגיה טובה. הוא ילד טוב ואני רוצה את ההכי טוב בשבילו. זה היה מגניב לשחק עם דני גם במסגרת אחרת, בנבחרת". לסיום, דיאנדרה קיין החמיא לאבדיה, "דני הוא האיש שלי". אין ספק שהילד גורף רק מחמאות, וזה היה עוד ציון דרך בדרך לתקיעת היתד שלו בקריירה ככדורסלן.

Dov Halickman Photography

3. מכבי תל אביב מאוכזבת מלוח המשחקים בליגה הישראלית. אין ספק שהקולות בקבוצה לא חיוביים לגבי עומס המשחקים שמטילה הליגה על הקבוצה, כשהשיא מגיע עכשיו עם 2 משחקי ליגה לפני משחק החוץ ביורוליג מול באיירן מינכן. לא מעט אנשים בקבוצה החל מהשחקנים ועד לצוות המקצועי הביעו חשש ואכזבה רבה מהמצב. ג'ייק כהן, אחד שרגיל לעומס משחקים והיה נהדר בניצחון עם 9 נקודות במעט זמן דיבר, "זה מרגיש נהדר. ידענו שהמשחק הזה לא היה לנו קל ובאנו חזקים מהפתיחה וה9-0 שעשינו יצר לנו יתרון גדול עד סוף המשחק. זה החיים של מכבי (עומס המשחקים). יש לנו שבוע קשה לפנינו אבל נגיע כולנו ביחד חזקים למשחק הזה" דיאנדרה קיין גם דיבר על הניצחון ועל הגישה של השחקנים לגבי כל משחק, "זה תמיד טוב לאסוף ניצחונות במיוחד בשלב הזה של העונה. אנחנו מגיעים לכל משחק באותה הגישה. אנחנו תמיד רוצים רק לנצח". יאניס ספרופולוס דיבר באריכות על הניצחון אבל בעיקר הדגיש את אכזבתו מלוח המשחקים הצפוף, "אני רוצה לברך את השחקנים שלי על הניצחון. שלטנו במשחק דרך ההגנה והשארנו אותם על 23 נקודות במחצית הראשונה 58 נקודות במשחק כולו. כולם הגיעו מהספסל ועזרו אבל זה היה ניצחון לא קל. אנחנו צריכים להתרכז בנס ציונה, ראשון לציון ובאיירן מינכן, נתמקד במשחק אחרי משחק. ממחר אנחנו נתכונן למשחק מול נס ציונה. מודה לאוהדים על העידוד הערב, הם עזרו לנו מאוד. אני מכבד מאוד את הליגה הישראלית ואני חושב שהאנשים בליגה עושים הרבה כדי לשפר את הליגה ויש הרבה קבוצות שמנצחות אחת את השניה וזה טוב לספורט וזה מעניין, מי שלא משחק טוב יפסיד. עם זאת, אני חייב להגיד שעם הניסיון בן 32 השנים שלי באימון בכדורסל האירופי וגם ביורוליג, זאת הליגה היחידה בה נתקלתי שמשחקים בה 2 משחקי ליגה לפני משחק יורוליג וזה חייב להשתנות". אלכס טיוס דיבר על המצב, "הליגה הישראלית נותנת לנו 2 משחקים לפני כל משחק יורוליג. אנחנו לא צריכים לחשוב רחוק מדי וצריכים להתרכז בכל משחק לגופו". ולבסוף נחזור לקיין שהביע את עמדתו על העומס, "אני חושב שאנחנו משחקים יותר מדי משחקים בליגה הישראלית. זה איך שהליגה מתנהלת פשוט". אין ספק שמכבי תח אביב הייתה שמחה ליותר זמן של התאוששות מהמשחקים הרבים שהיא צריכה לשחק בליגה.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!