4 לקורונה בהפועל חיפה, המשחק מול ראשל”צ נדחה. התגובות מהבלאגן בפנים

ינו 2, 2022 | כדורסל, ליגה

על ידי Moshe Halickman

בלאגן בכל הנוגע לקיום המשחק בין מכבי ראשון לציון להפועל חיפה, כששעת המשחק נדחתה מ-18:00 ל-20:30 בעקבות חשש להתפרצות קורונה בהפועל חיפה, אך לבסוף אובחנו 4 חיוביים בקבוצה והמשחק לא ייערך היום (ראשון) אלא יידחה למועד אחר. מנהלת הליגה מסרה: “מנהלת הליגה קיבלה מהפועל חיפה אישורים מחברה מוסמכת שבדקה את שחקני הקבוצה ומצאה 4 שחקנים מאומתים לקורונה. על פי נהלי הקורונה של ליגת ווינר סל, מארבעה שחקנים מאומתים ומעלה משחק יידחה ולכן הוחלט לדחות את משחקה של חיפה מול מכבי ראשון לציון למועד אחר”.

הפועל חיפה הודיעה לאחר הדחייה: “לצערנו הרב, ועל אף ההתראות משעות הבוקר למנהלת הליגה כי ישנה התפרצות קורונה, התגלה מאומת רביעי בקבוצה שלא יאפשר את קיום המשחק הערב נגד מכבי ראשון לציון.
שחקני הקבוצה שנסעו לכיוון המרכז, בין אם זה באוטובוס המועדון או באופן פרטי (מחשש להידבקות), קיבלו את ההודעה וחוזרים לחיפה! צר לנו כי מנהלת הליגה ומכבי ראשון לציון חשבו אך ורק על קיום המשחק ולא על בריאות השחקנים! מהבוקר, כשהתגלה המקרה הראשון בקבוצה עשינו את כל המאמצים לבצע בדיקות בהקדם. העובדה שהיו שחקנים נוספים שלא חשו בטוב לא הפריעה למנהלת לדרוש את התייצבותנו למשחק. חובתה של המנהלת היה לדאוג לבריאות השחקנים, בייחוד לנוכח העובדה שקיבלה אישורים על שלושה מאומתים. עצוב לנו שמועדון כמו מכבי ראשון לציון התנהג בשפלות ושלח חוקר פרטי לאולם רוממה לפקח על הבדיקות. מסתבר ששפל ניהולי מוביל גם לשפל מקצועי. אנחנו מאחלים בריאות לשחקנים שלנו וגם לשחקני ראשון לציון, ונקווה שלא יהיו מאומתים נוספים בקבוצה”.

המנהלת הגיבה להפועל חיפה: “לא ברורות לנו הטענות של הפועל חיפה למנהלת, האחריות לבדיקת שחקני הקבוצה היא אחריות של הקבוצה ושלה בלבד. הפועל חיפה הודיעה למנהלת הליגה שככל הנראה ישנו שחקן מאומת לקורונה בשעה 11:20 אך על סמך בדיקה ביתית ולא בדיקה רשמית המוכרת על יד משרד הבריאות. הקבוצה התבקשה לשלוח מיידית את שחקני הקבוצה לבדיקה רשמית אך לא עשתה זאת עד שעות אחר הצהריים. לו היו עושים את הבדיקות בזמן היתה נחסכת כל הדרמה. רק בשעה 18:00 נבדק השחקן האחרון והתגלה מאומת לקורונה מה שחייב את דחיית המשחק”.

כזכור, הפועל חיפה הודיעה בתחילת המקרה: “בשל חשש להתפרצות קורונה בהפועל חיפה, כשאחד השחקנים חש הבוקר ברע עם חום גבוה, כשהוריו הינם מאומתים, ביצע בדיקה פרטית ונמצא חיובי. אתמול היה השחקן באימון הקבוצה ונכח גם בתדרוך וידאו. בנוסף אליו, יש עוד שני שחקנים שאינם חשים בטוב ועל כן הוזמן צוות דגימה של בדיקת קורונה לרוממה. ראשי המועדון דואגים לשלום השחקנים של שתי הקבוצות והקהל, ומתנהלים מול מנכ”ל המנהלת. לאחר קבלת תוצאות הבדיקות תתקבל החלטה באשר לקיום המשחק על ידי מנהלת הליגה בלבד! ההאשמות המבישות של אנשי ראשון לציון לא ראויות לתגובה. בשלב הזה בריאות השחקנים היא מעל לכל ניצחון או הפסד במשחק. על פי מידע שהגיע אלינו, מנכ”ל מכבי ראשון לציון נמצא חיובי לקורונה, ובראשון לא דיווחו על כך ואף לא ביצעו בדיקות קורונה לשחקנים ולאנשי המועדון. לא פחות חמור מכך שהמנהלת יודעת ושותקת. בשלב הזה מועד המשחק נדחה לשעה 20:30”.

לאחר מכן, שחקנים נוספים אכן אובחנו כחיוביים על פי הודעת הקבוצה: “לאחר בדיקות קורונה שנערכו כדת וכדין, ואף בפיקוח של חוקר פרטי שנשלח על ידי הקבוצה היריבה הערב, התברר כי ישנם שני שחקנים נוספים שנמצאו חיוביים לקורונה, ובסה”כ שלושה שחקנים. מעבר לזאת, עמית שמחון, שהיה צפוי לשחק הערב, ניגש לבדיקה בבית החולים רמב”ם. במידה ויימצא חיובי, המשחק יידחה למועד חדש. במידה ויהיה שלילי, תעלה הקבוצה למשחק בהרכב חסר בשעה 20:30 בבית מכבי. זה המקום לגנות את ראשי ראשון לציון על ההכפשות עוד בטרם התקבלו תוצאות הבדיקות. שוב אנחנו מדגישים כי בריאות השחקנים היא מעל לכל תוצאה הערב במשחק”.

ממנהלת הליגה נמסר מוקדם יותר: “בהפועל חיפה ישנו חשד לשחקן מאומת לקורונה, שחקני הקבוצה יעברו בדיקות בשעה 15:45 בחיפה והמשחק מול מכבי ראשון לציון בבית מכבי נדחה לשעה 20:30.
על פי נהלי הקורונה של ליגת ווינר סל, המשחק יידחה רק במידה ולחיפה יהיו 4 שחקנים מאומתים ומעלה”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!