חמסה חמסה: פריוויו מוקדם מדי לפלייאוף

מאי 14, 2021 | דני אבדיה, כדורסל

על ידי Shachar Bloch

3 משחקים. זאת כמות המשחקים המקסימלית שנשארה לכל קבוצה לשחק, לפני שאנחנו מתחילים את הדבר האמיתי- הפלייאוף. עם כל הכבוד לעונה הרגילה, שהייתה רוויית אירועים והתפתחויות, בפלייאוף מתחיל העניין האמיתי. במזרח אנחנו כבר יודעים מי הן 6 הקבוצות שהבטיחו את מקומן בפלייאוף, בעוד 3 מתוך 4 קבוצות גם הבטיחו את מקומן בטורניר הפליי אין, ורק וושינגטון ושיקגו נאבקות על הכרטיס האחרון, בו ככל הנראה תזכה וושינגטון.

במערב המצב טיפה יותר מסובך, כשארבע הקבוצות הראשונות הבטיחו את מקומן בפלייאוף, בעוד 5 נוספות הבטיחו שלכל הפחות תהיה להן הזדמנות להיכנס לפלייאוף דרך טורניר הפליי אין. ישנו מקום אחד שנותר בטורניר הפליי אין במערב, שיילך או לסן אנטוניו או לקינגס.

ניגע בקצרה בהימורים איך תראה הטבלה בסוף העונה הסדירה והכניסה לפלייאוף, ואז נדבר על מי יהיו הפתעות הפלייאוף.

1. מי תבטיח את המקום בפלייאוף- מזרח

המצב במזרח הרבה יותר פשוט, למרות שלאורך העונה השינויים בו היו הרבה יותר דרמטיים. את המזרח מוביל ראש חץ של פילדלפיה, ברוקלין ומילווקי. לפילדלפיה יש עוד 3 משחקים, אחד נגד מיאמי ושניים נגד אורלנדו, ואפשר להעריך בסבירות גבוהה שהיא תסיים במקום הראשון במזרח, לראשונה מאז ימי אייברסון העליזים. אחריה ככל הנראה תדורג ברוקלין, שנצחון אחד משני המשחקים שנשארו לה, מול שתי קבוצות שכבר די חושבות על העונה הבאה, יבטיח לה את המקום השני. מילווקי לא יכולה לסיים מתחת למקום השלישי, ויהיה לה קשה גם לסיים מעליו. אטלנטה, מיאמי והניקס הבטיחו כולן את המקום שלהן בשישייה הראשונה, כשרק המיקום של שלושתן עשוי להשתנות. מיאמי ואטלנטה (שמובילה מבין השלוש בזכות משחק עודף) ישחקו מול קבוצות שאין להן כמעט על מה לשחק- או שהמקום שלהן מובטח או שהן כבר בים. היתרון של אטלנטה הוא שהיא תשחק גם מול קבוצות חלשות, בעוד מיאמי תשחק מול פילדלפיה ומילווקי, במה שעשוי להיות משחק שיהווה הצהרת כוונות. ניו יורק, לעומתן, תשחק שלושה משחקים נגד קבוצות שעדיין מנסות להעפיל לפליי אין וכל משחק הוא קריטי בשבילן. זה בנוסף לעובדה שהן ישחקו בימים רצופים, מוביל אותי להאמין שהן יפסידו שני משחקים מתוך השלושה, וכך למעשה אטלנטה תסיים במקום הרביעי, מיאמי בחמישי וניו יורק בשישי.
פילדלפיה
ברוקלין
מילווקי
אטלנטה
מיאמי
ניו יורק ניקס

via GIPHY

2. מי תהיה בפליי אין- מזרח

שלוש קבוצות כבר הבטיחו את ההשתתפות שלהן בפליי אין- בוסטון, שארלוט ואינדיאנה, וכמעט בוודאות וושינגטון תצטרף אליהן במקום העשירי (צריכה לנצח את קליבלנד במשחק הבא שלה). בוסטון מדורגת כרגע במקום השביעי ומובילה במשחק וחצי על שארלוט ואינדיאנה. המיקום הסופי לפני הפליי אין הוא חשוב מאוד, מכיוון שמי שתדורג בשני המקומות הראשונים תצטרך לנצח רק משחק אחד מתוך שניים בשביל להעפיל לפלייאוף, בעוד הקבוצות שמדורגות בשני המקומות האחרונים ייאלצו לנצח שני משחקים. בוסטון, שנותרו לה שני משחקים בלבד, תצליח ככל הנראה לסיים במקום השביעי, ועל פי לוח המשחקים והמומנטום אני מאמין שמי שתסיים בסופו של דבר במקום השמיני תהיה אינדיאנה, שתעקוף את שארלוט. הימורים לגבי מי תשתחל לבסוף לפלייאוף הרבה יותר קשה לתת וזה יהיה מאוד תלוי בפציעות ומומנטום, אך אני לא אופתע בכלל אם בסופו של דבר שתי הקבוצות שיעלו לפלייאוף ממקומות 7 ו-8 במזרח (ויפסידו בסיבוב הראשון) יהיו אינדיאנה והוויזארדס. לדעתי הפציעות הרבות בבוסטון והמומנטום הרע שהקבוצה נמצאת בו תהיה יותר מדי בשביל הקבוצה. באופן אישי אני חושב שאי העפלה לפלייאוף תעשה טוב לקבוצה בטווח הרחוק, שכבר תקופה לא עושה מהלכים מספיק משמעותיים כדי להתחזק ומפחדת לשנות את הגרעין שלה.

בוסטון
אינדיאנה
שארלוט
וושינגטון

via GIPHY

3. מי ייכנסו לפלייאוף במערב

ארבע הקבוצות שממוקמות בצמרת המערב כרגע הן יוטה, פיניקס, הקליפרס ודנבר לפי הסדר הזה, ועל פי הלו”ז של הקבוצות ככל הנראה זה גם יישאר כך. הבלגן מתחיל כשמנסים לחזות מי יסיימו במקומות 5 ו-6. שלוש קבוצות יכולות לסיים במקומות אלו, דאלאס, פורטלנד והלייקרס. הבלייזרס נראים כמו קבוצה אחרת מלפני שבועיים, ניצחו כבר חמישה משחקים ברציפות אבל צפויים להם שני משחקים קשים יחסית, מול דנבר ופיניקס. המאבריקס, שגם נמצאים בתקופה נהדרת, ישחקו נגד שתי קבוצות שכבר הודחו מאפשרות כניסה לפלייאוף. הלייקרס, לעומתן, עדיין עסוקים במצבו הבריאותי של לברון ובשילוב מחדש של אנתוני דיוויס. זה בנוסף לעובדה שיש להם משחק נגד אינדיאנה שתילחם על חייה מוביל אותי להאמין שדאלאס תעקוף את פורטלנד ותסיים במקום החמישי, בעוד הלייקרס יישארו במקום השביעי וייאלצו לשחק בפליי אין. מבחינת טורניר הפליי אין במערב התמונה קצת יותר ברורה, כשמלבד מי שתסיים במקום השביעי, גולדן סטייט וממפיס הבטיחו את השתתפותן בפליי אין, וסן אנטוניו ככל הנראה תסיים במקום העשירי על חשבון סקרמנטו. כמו במזרח, את טורניר הפליי-אין הרבה יותר קשה לחזות, אך במידה שהלייקרס אכן יסיימו במקום השביעי, קשה לי לראות אותה לא עולה לפלייאוף. בנוגע למי הקבוצה הנוספת שתעלה זה הרבה יותר מורכב, אך אני חושב שדווקא הקבוצה שתסיים במקום התשיעי (כלומר תפגוש את סן אנטוניו במשחק הראשון של הפליי אין) תהיה זו שתעלה בסופו של דבר. מאוד קשה להחליט, אך אם היו מצמידים לי אקדח לראש הייתי הולך על ממפיס גריזליס.
1. יוטה
2. פיניקס
3. קליפרס
4. דנבר
5. דאלאס
6. פורטלנד
7. לייקרס
8. גולדן סטייט (לא תעלה לפלייאוף)
9. ממפיס (תעלה לפלייאוף)
10. סן אנטוניו

via GIPHY

4. הפתעת הפלייאוף במזרח- מיאמי היט

הגיע הזמן לאכול את הכובע. לא יודע אם זאת באמת תיחשב הפתעה, אבל בהנחה מאוד סבירה שאטלנטה ומיאמי יסיימו במקום 4 ו-5 בהתאמה במזרח, יהיה קשה להמר נגד מיאמי. קבוצה מאוד מנוסה שהתחזקה בטרייד דדליין ונמצאת בתקופה מאוד טובה, נגד קבוצה שברמת הכישרון היא אולי לא נופלת ממנה, אך שחקן הפלייאוף המנוסה ביותר שלה הוא ככל הנראה דנילו גלינארי. זאת לא תהיה סדרה קלה, אך היא תהיה כיפית לצפייה ואני מאמין שההיט יעברו אותה בשישה משחקים. הסדרה שלאחריה תהיה האתגר האמיתי בשביל מיאמי. פילדלפיה הייתה אחת הקבוצות הטובות העונה, ונראה כי שכר הלימוד שהיא שילמה בעונה הלא טובה שהייתה לה בשנה שעברה משתלמת. למרות זאת, אני חושב שמיאמי תחזיק ביתרון מנטלי מול הקבוצה הלא מוכחת, ואם באם אדביו יידע להביא את עצמו לשיא בזמן הפלייאוף כמו שעשה בשנה שעברה יהיה לפילדלפיה מאוד קשה לנצח. אין הרבה שחקנים שיכולים להאט את ג’ואל אמביד, אבל באם אדביו הוא אחד מהם. מפה והלאה הרבה יותר קשה לדעת מה יהיה, אבל לא הייתי מהמר נגד ג’ימי באטלר אף פעם.

via GIPHY

5. הפתעת הפלייאוף במערב- לוס אנג’לס קליפרס

הלוואי ויכולתי לכתוב שהנאגטס יהיו ההפתעה. אם לא הפציעה של ג’אמל מארי, הכל נראה מוכן. יריבה יחסית נוחה בסיבוב הראשון (דאלאס), הימנעות משתי הקבוצות של לוס אנג’לס עד הגמר, מי שככל הנראה יהיה ה-MVP של העונה והמהלך הכי יעיל העונה בליגה- הפיק אנד רול בין ניקולה יוקיץ’ לג’אמל מארי. כל זה בנוסף לדרך היפה שהקבוצה עברה בשנה שעברה כאילו הכינו את השטח לקרב חוזר מול הלייקרס בגמר המערב. אממה, הפציעה של מארי, אחד מהסקוררים הכי קלאץ’ שאפשר לבקש, בנוסף לפציעות טורדניות לשני הגארדים המובילים האחרים שלה, מונטה מוריס ובארטון, מביאה את דנבר במצב לא אידיאלי לפלייאוף, וזה בלשון המעטה. לכן, בבחירה הזאת אני אלך על הקליפרס. הקבוצה השנייה של לוס אנג’לס הגיעה לעונה הקודמת עם הר של ציפיות וקרסה בפלייאוף מול אותה דנבר. השנה, לעומת זאת, מרגיש כאילו אור הזרקורים כמעט שלא עליהם, וזה עושה להם טוב. השחקנים החשובים לא הפסידו יותר מדי זמן, פול ג’ורג’ נותן עונה מעולה וקוואי לאונרד הוא קוואי. מאצ’ אפ מול הבלייזרס בסיבוב הראשון יהיה קשה אבל אני חושב שהם בנויים טוב כדי לגבור עליהם. בחצי הגמר הם יפגשו ככל הנראה את פיניקס או הלייקרס, במה שיהיה קרב ענקים מובטח. אני חושב שהצירופים של איבקה ושל רונדו יתבררו כחשובים מאוד, ואני מאמין שבסופו של דבר הלוס אנג׳לס קליפרס תהיה הקבוצה שתוכתר כאלופת המערב.

via GIPHY

אבל, לברון זה לברון, ובסוף הכל תלוי בו.

via GIPHY

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!