חמישיית המחזור הרביעי בליגת העל: מי המצטיין?

נוב 2, 2021 | כדורסל, ליגה

על ידי Moshe Halickman

המחזור הרביעי בליגת העל כלל לא מעט הפתעות ותצוגות גדולות של שחקנים. כעת, הגיע הזמן לבחור את חמישיית המחזור. בבחירה אין הגבלה של זרים.

טו הולוואי (מכבי ראשון לציון)

איזו בכורה יוצאת דופן הייתה לטו הולוואי במכבי ראשון לציון. הרכז בן ה-32, אקס הפועל חולון להזכירכם, סחף את הכתומים לניצחון הבכורה שלהם העונה בליגת העל בחוץ מול הפועל באר שבע, כשהוא סיפק שילוב חריג של מספרים עם 24 נקודות ו-9 איבודים ב-39 דקות. נכון, 9 איבודי כדור זה המון, אבל בשורה התחתונה הולוואי הצליח לעשות את השינוי בראשון לציון בעיקר בזכות רבע שני נפלא, כשהוא קלע בסך הכל באופן נהדר מחוץ לקשת (3 מ-6 לשלוש).

קינן אוואנס (מכבי תל אביב)

כשמוליכת הטבלה המושלמת בני הרצליה הגיעה ליד אליהו, הציפייה הייתה שמכבי תל אביב תצליח לנצח אך שיהיה לפחות פייט מכובד. קינן אוואנס דאג מהפתיחה שזה לא יקרה ושהאלופה תסגור עניין במהירות. הרכז בן ה-25 להט עם 14 נקודות כבר ברבע הראשון, כשבסך הכל הוא רשם שורה סטטיסטית נפלאה של 19 נקודות (4 מ-4 לשתיים, 3 מ-5 לשלוש), 3 אסיסטים, 3 חטיפות ומדד 25 ב-19 דקות בלבד.

רטין אובאסוהן (הפועל ירושלים)

מבין כל שחקני הפועל ירושלים, מי שהכי מזוהה עם המאמן המפוטר אורן עמיאל הוא רטין אובאסוהן. הרי עמיאל הביא אותו לירושלים בקיץ האחרון בירושה מנימבורק הצ’כית, שם השניים הצליחו ביחד. באירופה הוא עדיין לא פוגע, אך בליגה אובאסוהן פורח, ולשיאו הוא הגיע דווקא תחת בבכורה של המאמן הזמני יותם הלפרין מול הפועל חולון. מהרגע הראשון הרכז הוביל את ירושלים לניצחון מרשים עם 30 נקודות באחוזים מדהימים וחריגים בעיקר מחוץ לקשת (5 מ-6 לשתיים, 4 מ-4 לשלוש, 8 מ-9 מקו העונשין), תוך שהוא מוסר 8 אסיסטים בדרך למדד 44 ב-29 דקות. מבחינתי (ומבחינת רבים כולל מנהלת הליגה) אובאסוהן בן ה-28 הוא מצטיין המחזור.

דרק קוק (הפועל גלבוע/גליל)

אם כבר אנחנו מדברים על בכורות מוצלחות כמו זו של הולוואי, אז אין מתאים יותר מדרק קוק כדי להיכלל בחמישייה הזאת. הסנטר החדש של הפועל גלבוע/גליל סייע לקבוצתו לנצח את הפועל אילת, תוך שהוא קולע 20 נקודות ולוקח 7 ריבאונדים. כבר בבכורה קוק בן ה-30 הצליח להטביע חותם (תרתי משמע) כשהוא רשם הטבעה גדולה.

ברייס וושינגטון (הפועל גליל עליון)

כמה שזה מהנה לצפות בברייס וושינגטון משחק. הביג מן תמיד יודע איך לעלות מהספסל עם האנרגיות הנכונות, ותורם להפועל גליל עליון המון בדקות שבהן גבי צ’אצ’אשווילי נח. וושינגטון בן ה-25 סיפק בניצחון החוץ על הפועל חיפה דאבל-דאבל של 20 נקודות (6 מ-8 לשתיים) ו-10 ריבאונדים בדרך למדד 31 ב-30 דקות, כשהוא אף הוסיף שלשת בכורה העונה. אפשר להגיד שוושינגטון הצליח לעשות את המעבר מהליגה הלאומית (אליצור נתניה) לליגת העל בהצלחה רבה, ונותר רק לצפות להמשך הדרך.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!