חטפנו לפניך: רגע לפני יום הכיפורים, יצאנו לבדוק מיהם הכדורסלנים הישראלים שרשמו יותר מחטיפה אחת בממוצע למשחק בכל 4 העונות האחרונות בליגת העל. איפה ממוקם כל שחקן ברשימה ומי מוביל את הדירוג?

ספט 27, 2020 | כדורגל עולמי

על ידי Joshua Halickman

הכדורסל הישראלי אומנם נשאר בימים אלה על “הולד” בעקבות הסגר הכללי שהוטל במדינה, אבל רגע לפני יום הכיפורים יצאנו לבדוק מיהם השחקנים הישראלים שרשמו יותר מחטיפה אחת בממוצע למשחק ב-4 העונות הסדירות האחרונות בליגת העל, ומי מוביל את הרשימה עם הכי הרבה חטיפות למשחק במשך כל השנים שנמדדו ברשימה (כולל פלייאוף), בעזרת האתר של מנהלת הליגה.

Dov Halickman Photography

5. יוגב אוחיון- 1.1 חטיפות
הרכז הוותיק של הפועל חולון נחשב לאחד משחקני ההגנה הגדולים שצמחו כאן. עונת השיא של “יוגי” מבחינת חטיפות בשנים שנמדדו היא 2016/17, שבה שיחק במכבי תל אביב ורשם 1.4 חטיפות בממוצע למשחק בעונה הסדירה. לפני שהגיע לחולון שיחק אוחיון בן ה-33 גם בהפועל ירושלים.

Dov Halickman Photography

4. עוז בלייזר- 1.3 חטיפות
השחקן הטרי של מכבי תל אביב הוא הפורוורד היחיד שמופיע ברשימה. בלייזר בן ה-27 הוא מסוג השחקנים שיודעים להביא אנרגיות חיוביות אל הפרקט, ועונת השיא שלו מבחינת חטיפות הייתה דווקא 2017/18, שבה ירד ליגה עם מכבי חיפה וסיפק 1.7 חטיפות בממוצע למשחק בעונה הסדירה. לפני שעבר למכבי תל אביב בלייזר היה הקפטן של מכבי ראשון לציון.

Dov Halickman Photography

3. יפתח זיו- 1.5 חטיפות
כוכב הפועל גלבוע/גליל נמצא בנקודת שיא בקריירה שלו, והמספרים בהגנה רק מחזקים את הטענה הזאת. זיו בעל מבנה הגוף הפיזי רשם בעונה החולפת שיאים אישיים של 1.7 חטיפות בממוצע למשחק בעונה הסדירה ו-2 חטיפות למשחק בפלייאוף. בטווח השנים שנמדד הרכז בן ה-25 שיחק גם במכבי אשדוד ובעירוני נהריה.

Dov Halickman Photography

2. ג’ון דיברתולומיאו- 1.5 חטיפות
קפטן מכבי תל אביב ידוע כשחקן הגנה קשוח ביותר. דיברתולומיאו הוא השחקן היחיד ברשימה שהופיע גם בכתבה על קלעי השלשות הגדולים ביותר בישראל בשנים האחרונות, והדבר הזה מעיד על המשחק הרבגוני של “ג’ונדי”. הרכז בן ה-29 רשם 1.8 חטיפות בממוצע למשחק בעונה הסדירה שעברה, שבה בקושי שיחק בעקבות פציעות. השחקן העמיד 1.7 חטיפות למשחק בעונה הסדירה ב-2016/17, שבה הצטיין במדי מכבי חיפה.

1. חואקין שוכמן- 1.7 חטיפות
הגארד בן ה-25 של הפועל תל אביב ניצב בבטחה בראש הרשימה המכובדת. שוכמן מביא אל הפרקט רוח לחימה, טירוף ורעל בעיניים, והדברים הללו בהחלט עוזרים לו להיות אחד השומרים הטובים והיציבים בישראל במשך לא מעט שנים. הטיקט ההגנתי הוא זה שמקנה לשוכמן דקות רבות על הפרקט, ובאספקט החטיפות השחקן הגיע לשיאו בעונת 2016/17, שבה חטף 2.1 כדורים בממוצע למשחק בעונה הסדירה במדי הפועל גלבוע/גליל.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!