חזרה לשגרה. שלוש נקודות על הניצחון של מכבי תל אביב על גלבוע/גליל

מאי 20, 2021 | כדורסל, ליגה

על ידי Elior Gitler


לאחר שני הפסדים בליגה הסדירה ולראשונה העונה, מכבי תל אביב גברה הערב (חמישי) על הפועל גלבוע/גליל, כאשר תוצאת הסיום הייתה 67:65. המשחק, במסגרת המחזור השלושים ואחת של ליגת ווינר סל, נערך ברוממה שבחיפה בעקבות מבצע “שומר החומות”. כבר בפתיחה, המצב הרגיש שחל בימים אלו במדינה העלה לנו על המרקע רשימת ישובים וערים מדרום הארץ. הלחימה, שלעצמה עושה לא טוב, הביאה שוב, בצער רב, למצב הזוי שבו שוב משחקים (כמעט) ללא קהל. כמובן שזו צרה קטנה ומינורית לעומת המצב בדרום, אבל זו אחת הבעיות ב”בועה” הקטנה של הכדורסל הישראלי. בהזדמנות זו, נשלח חיזוק לכולם ונקווה שהרגיעה תגיע בקרוב ושלא נצטרך להיות בעתיד בסיטואציה שכזו.

Scottie Wilbekin – Photo Credit: Basket.co.il

זרים לזרים

בדרך כלל אנחנו אוהבים להתמקד ולציין את הישראלים אבל הערב נדבר דווקא על הזרים. מבלי לשפוט אף אחד מאלו שעזבו מקבוצות הליגה השונות, כיף וטוב לראות שיש כאלו שגם נשארו. בגליל, כל השחקנים הזרים נשארו על אף המצב הביטחוני. נכון שמדובר בצפון שלא חווה (כמעט) עד כה את הלחימה בצורה ישירה. בכל זאת, המצב לא נוח ולמי שלא “נושם” את ישראל, זה לא מובן מאליו. במכבי, חוץ מדורסי (וייתכן שגם האנטר), הזרים נשארו בארץ. סקוטי ווילבקין, שהצטיין במשחק עם 23 נקודות, עושה גם עבודת הסברה טובה ברשתות החברתיות ומתגאה בדגל הכחול לבן של ישראל. הגארד האמריקאי-טורקי אמר בסיום: “אני רק רוצה להראות תמיכה. יש הרבה מידע כוזב שמופץ על ידי אנשים בארה”ב שאני עוקב אחריה ואני רוצה להפיץ את האמת. אני פה ואני מדבר עם הרבה אנשים פה ונראה לי שאתם יודעים מה קורה יותר מאנשים שרק מעלים דברים בטוויטר בארה”ב”.

Scottie Wilbekin – Photo Credit: Basket.co.il

הזכות להגן

עד הערב, שתי הקבוצות קלעו רק פעם אחת מתחת לשבעים נקודות ושתיהן מובילות את הליגה בממוצע ספיגה למשחק. גליל ומכבי החליטו שהתקיפות בסבב הלחימה מספיק להם והשאירו לעצמן את הזכות להגן. עד המחצית, שהסתיימה בשוויון שלושים ושש (16:16 בסוף הרבע הראשון, 20:20 ברבע השני), הן חיו בשלום. ברבע השלישי, שבו מכבי ניצחה, זה היה רק בתוצאה 14:9(!). ברבע האחרון שתי הקבוצות רצו, כל אחת בתורה, וגליל גברה ברבע הזה 20:17. הצהובים כבר הובילו 65:51, אבל הקבוצה הצפונית בחרה שהיא זו שתגיד מתי המשחק גמור באמת, עשתה קולות של חזרה אבל בסופו של דבר, כאמור, מכבי ניצחה. המאמן המנצח, יאניס ספרופולוס, היה מרוצה מההגנה שלו: “ההגנה שלנו הייתה טובה מאוד. שלטנו במשחק בזכות ההגנה, במיוחד ברבע השלישי”.

Jehyve Floyd – Photo credit: Basket.co.il

כאן זה בית

הניצחון הצהוב העניק לקבוצה מתל אביב את יתרון הביתיות לאורך הפלייאוף. ברגע שהשיטה שונתה לסדרות של הטובה משלושה משחקים, הבית (במידה ויחזור הקהל כמובן) הופך להיות נשק יותר חשוב במאבק על האליפות. לגלבוע/גליל נותרו עוד משחקים מול הפועל אילת והפועל חולון, כאשר מפגשי ה”ראש בראש” האלו יכריעו ככל הנראה את זהות הקבוצה שתסיים במקום השני. ג’הייבה פלויד, שסיים את המשחק עם עשר נקודות ושבעה ריבאונדים, יודע מה צריך לקחת להמשך: “היו לנו קטעים של חוסר ריכוז זמני במהלך הרבע השלישי שאנחנו צריכים לתקן עד הפלייאוף. כדי לנצח, אנחנו צריכים את כולם בריאים וממוקדים כדי שנוכל לשחק כמו בכל העונה”.

הבית העליון מספק לנו תמונה קטנה, במיוחד עכשיו לאחר השינויים בסגלים, להמשך העונה ולסדרות הצפויות לנו בעתיד הקרוב. עם עוד שתי קבוצות מעולות (נס ציונה, הפועל ב”ש או ראשון לציון), צפוי לנו סיום עונה מותח ואיכותי. נותר לנו לקוות שהשקט יחזור ושנחזור להתעסק נטו בכדורסל, בלי רעשי רקע.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!