חושבים הגנה

ספט 9, 2017 | כדורגל עולמי

על ידי Joshua Halickman

מאת משה הליקמן

לפני כחודש נפתחה העונה בליגת העל וראינו כבר כמה הפתעות. ההפתעה הגדולה ביותר העונה מגיעה דווקא מקריית שמונה והוא אחמד עאבד. אם תשאלו כל אוהד כדורגל ישראלי ממוצע הוא יגיד שעאבד שחקן התקפה. אז זהו, שלא. עאבד בהחלט היה שחקן התקפה לא רע בליגת העל אבל הבעלים של ק”ש, איזי שרצקי רוצה למכור אותו ועל הדרך שעאבד גם יזומן לנבחרת ישראל, שאין לה מגן ימני איכותי מדי. אך עאבד הוא רק דוגמא ישראלית לתופעה חדשה בעולם הכדורגל.

אסקיאל שלוטו משחק בברייטון האנגלית. הוא לא השם הכי נוצץ, אך הוא בהחלט שחקן שעבר טלטלות בקריירה. בעבר הוא היה הבטחה איטלקית ושיחק כחלוץ במספר קבוצות מהסרייה, ואפילו נקנה ע”י אינטר בשלב מסויים אך הוא איכזב. משם הוא נדד עד לספורטינג ליסבון שמצאה לו תפקיד חדש ומפתיע: מגן ימני. ספורטינג ניצלה את העובדה ששלוטו הוא שחקן מהיר ששיחק כשחקן כנף והציבה אותו כמגן ימני ובישל בעונה החולפת לא פחות מ5 שערים. כיום הוא ינסה להוכיח את עצמו בפרמייר ליג האנגלית.

ג’יימס מילנר מליברפול הוא בהחלט שם מוכר בליגה האנגלית. בעונה שעברה, למאמנו בליברפול, יורגן קלופ, נמאס. הוא התאכזב מהיכולת של המגן השמאלי אלברטו מורנו והחליט לעשות מעשה. הוא הסיט את קשר האמצע הטבעי והאיטי שלו ג’יימס מילנר דווקא לעמדת המגן השמאלי, וקלופ פגע בול בגדול. מילנר בישל בליגה ובאירופה 6 שערים וכבש 9 והראה יכולת פנומנלית בעמדה החדשה.

יש עוד שלל מקרים של הסטת עמדה מפתיעה, כמו מקרה ויקטור מוזס בצ’לסי ששיחק בכל עמדה התקפית אפשרית ועבר לעמדת המגן הימני הקיצוני, או מרקוס אלונסו גם מצ’לסי שעבר לעמדת המגן הקיצוני השמאלי, או פיליפ לאם שפרש ועבר מקשר אחורי למגן ימני, בדומה למחליפו ג’ושוע קימיץ’ בבאיירן מינכן, ועוד כמה מקרים מפורסמים. כיום הכדורגל הוא משחק של סיכונים, ובמקרים רבים החלטות של הסטת עמדה משתלמות. האם אחמד עאבד יצטיין בתפקידו החדש? נחייה ונראה. קודם נאחל לו הצלחה.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!