“חולם להוביל את מכבי ולראות מה זה מנורה של יורוליג”: עומר מאייר בראיון מיוחד

יול 19, 2023 | כדורסל, נבחרת

על ידי Joshua Halickman

עומר מאייר הוא הכוכב הבולט של נבחרת הנוער לקראת אליפות אירופה שתיפתח בשבת (16:30) מול ליטא בניש שבבלגרד. רגע לפני, בחרנו באתר “ספורטס רבי” לערוך ראיון מיוחד עם הרכז, כוכב קבוצת הנוער של מכבי תל אביב, שבגיל 16 (1.90 מטרים) צפוי להוביל את הנבחרת עד גיל 18.

לחצו כאן כדי להצטרף לקהילת ספורטס רבי


ספורטס רבי – גם באפליקציה! כל העדכונים והתוכן האיכותי ביותר על הכדורסל הישראלי היישר לידיים שלכם!

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts.

“אני חושב שקודם כל המטרה הראשונה היא באמת לנצח את המשחק הרביעי שזה המשחק הכי חשוב וקובע פחות או יותר את כל הטורניר”, פותח מאייר בהתייחסות למטרות של הנבחרת בטורניר. “אנחנו מתרכזים, לוקחים את זה משחק-משחק, קודם כל לנצח את ליטא ביום שבת, אחר כך לעבור את צרפת, אחר כך לעבור את שבדיה ואחר כך עם מי שאנחנו נצטלב. ניקח את זה משחק אחרי משחק ונעשה את מה שאנחנו יכולים, ויהיה טוב”.

מאייר מתרגש מההצלחות הגדולות של נבחרות הכדורגל הצעירות ובעיקר מנבחרת העתודה בכדורסל, שזכתה במדליית הכסף באליפות אירופה. “קודם כל זו גאווה ענקית, גם בכדורגל וגם בכדורסל מה שהעתודה עשו, זה מטורף. זה נותן לכולם מוטיבציה, כולנו רוצים להיות חלק מזה ולהביא גם גאווה. זה כיף לראות את זה”.

מאייר נהנה לראות את ההצלחה הגדולה של דני וולף בנבחרת העתודה. “וואו, זה היה כל כיף לראות את זה. שחקן שלא שמעו עליו מייל שהגיע לארץ בפעם הראשונה, לראות איך הוא השתלב ככה זה קודם כל קרדיט ענק לעתודה, לכל הצוות ולכל השחקנים. זה מדהים, זו נבחרת שרצה אז אלה אומנם שני שנתונים אבל כולם שם מכירים אחד את השני. בא מישהו חדש לגמרי ומדהים לראות איך הם שילבו אותו. מהצד זה נראה כאילו הוא איתם מהנבחרת עד גיל 14. פשוט נהניתי גם לראות אותו כשחקן וגם לראות איך הם חיברו אותו, זה היה מדהים לראות את זה”.

מאייר חושב שנבחרת הנוער יכולה לעשות הישג יפה משל עצמה. “אנחנו חושבים שאנחנו יכולים להשיג משהו יפה. שוב, זה קודם כל מתחיל מלנצח את המשחק הרביעי שהוא באמת הכי חשוב בטורניר ואנחנו נתרכז משחק-משחק, זה המיינדסט והרעיון, ואנחנו חושבים שאנחנו מסוגלים לעשות משהו יפה וגם להביא גאווה למדינה כמו רוב הנבחרות שיצאו לטורנירים”.

Omer Mayer – Photo Credit: Yehuda Halickman

השחקן עדיין אינו מספיק מוכר לחובבי הכדורסל הישראלי, ולכן הוא ניסה לענות על השאלה המסקרנת: מי זה עומר מאייר? “קודם כל ילד שאוהב לשחק כדורסל, לבוא לפה, להיות עם חברים ולעשות את מה שהוא אוהב. זה עומר מאייר בגדול, אוהב לעשות את מה שהוא עושה”.

איך מאייר התחיל לשחק כדורסל? “זה די היה טבעי. אנחנו לא משפחה של כדורסל, אבל אבא שלי שיחק קצת בנוער, ומאז שאני קטן אני זוכר את עצמי משחק כדורסל, כבר בגיל שנה נגעתי בכדור. זה היה משהו שתמיד היה, לפעמים זה היה עם כדורגל ולפעמים זה היה עם טניס, אבל הכדורסל תמיד היה, והתאהבתי בזה, החלטתי שאני הולך עם זה, ואני שמח שהחלטתי את זה”.

מאייר מספר על הרקע שלו. “אנחנו גרים ברמת השרון, נולדתי ברמת גן. התחלתי לשחק ברמת השרון אבל בכיתה ג’ כבר עברתי למכבי, ככה שפחות או יותר גדלתי במכבי”.

מיהו המודל לחיקוי של מאייר? “יש הרבה. סטף קרי זה השחקן האהוב עליי כנראה. כמודל לחיקוי, כמו הרבה – קובי בראיינט, מיינדסט שאי אפשר להבין, מטורף, כמובן שזה מודל לחיקוי. אני מנסה לקחת מה שאני יכול מכולם, אין אחד שהוא ממש ה-מודל לחיקוי, אבל אתה רואה פה משהו שמישהו אמר, פה משהו שמישהו חושב או משהו שמישהו עושה, ואני מנסה לאמץ את כל הדברים האלה”.

Omer Mayer – Photo Credit: Yehuda Halickman

האם מאייר מעדיף לצפות באן.בי.איי או ביורוליג? “האמת שאן.בי.איי אני פחות רואה, אני אוהב לראות אבל זה קצת קשוח (מבחינת השעה). יורוליג אני מאוד-מאוד אוהב לראות, אני רואה המון משחקים של יורוליג, לא רק של מכבי תל אביב, אני ממש אוהב את זה”.

איזה שחקן שבה את ליבו של מאיר ביורוליג? “אני זוכר שלפני שנה ראיתי בפיינל פור בלייב כשהייתי במגרש את מיצ’יץ’, ולפני שנה האמת שלא כל כך עקבתי ולא כל כך הייתי בעניינים. עזוב פעם ראשונה שראיתי אותו, זו הפעם הראשונה ששמעתי עליו, עד כמה שזה נשמע מטורף. נכנסתי, ראיתי אותו משחק, התאהבתי ואמרתי ‘וואו, איך לא הכרתי אותו עד היום’. זה היה מטורף, אני לא אשכח את זה”.

האם מאייר היה בהרבה משחקים של הקבוצה הבוגרת של מכבי ת”א? “פחות יצא לי להיות, אני רואה המון אבל פחות יצא לי להיות באולם. כן יצא לי כמה פעמים משחקי יורוליג, אבל פעמים ספורות”.

האם מאייר חולם לשחק במדי מכבי ביורוליג ובנבחרת ישראל? “חד משמעית חלום. נתחיל עם מכבי שזה המועדון שגדלתי בו ושגידל אותי מגיל צעיר, זה באמת חלום לשחק שם, להוביל אותם ולראות מהצד ומהיציע מה זה מנורה של יורוליג, זה מטורף. נבחרת ישראל? אין מה להרחיב, זו נבחרת ישראל, זה בוגרים, זה חלום”.

Omer Mayer – Photo Credit: Yehuda Halickman

איזה מאמנים הכי השפיעו על מאייר? “היו כמה. עדי עמוס בנוער טיפח אותי ונתן לי, הוא היה מעולה. היו המון גם בגילאים אפילו יותר צעירים, יש את עדי ישראל שאימן אותי ב-י’ ועוד לפני בכיתה ח’ התחלתי איתו, הוא נתן לי באמת המון-המון. אני אפילו אלך עוד יותר לפני, גיורא איתן התחיל איתי בכיתה ו’. כל מאמן נתן לי דבר אחר, ואני כל כך שמח שהתאמנתי תחתם. כל מאמן נתן לי דגש אחר, זה מדהים. אני כל כך שמח שהתאמנתי איתם”.

בנבחרת הנוער מאייר משחק תחת שרון אברהמי, שמאמן גם את עירוני קריית אתא. מאייר ואברהמי כבר רשמו הצלחה משותפת ביחד, שבשנה שעברה הם הגיעו למקום החמישי באליפות אירופה בזמן שהרכז סיפק ממוצעים נפלאים של 15 נקודות, 4 ריבאונדים, 3.1 אסיסטים ו-2.4 חטיפות ב-30 דקות למשחק. הוא בהחלט נהנה לשחק תחתיו. “וואו. קודם כל התשוקה למשחק זה משהו מטורף, זה כל כך כיף לשחק, אני זוכר מהאליפות בשנה שעברה שבמשחקי ההכנה הוא היה יותר רגוע ואז פתאום באה האליפות ולא היינו מוכנים לזה, ואנחנו רואים אותו שומר איתנו, משחק איתנו ממש. זה היה כל כך כיף לשחק כשאתה רואה שהמאמן שלך כל כך חי את המשחק, זו פשוט תחושה אחרת”.

מיהו השחקן הכי מצחיק בנבחרת? “דולינסקי בלי שאלה בכלל, אין לו תחרות בכלל. זה חתיכת איש. תשאל את כל 15 האנשים פה, כולל מאמנים – 100% דולינסקי”.

מאייר משתף את התחביבים שלו. “אני אוהב להיפגש עם חברים, לראות קצת נטפליקס ולהיות עם המשפחה, לשחק קצת שחמט לפעמים, יש שיגידו חנון אבל אני אוהב את המשחק הזה. אין יותר מדי דברים, אבל גם לא צריך יותר מדי. כדורסל זה כיף, אני בא לשחק כדורסל ונהנה מזה”.

Omer Mayer – Photo Credit: Yehuda Halickman

מי שלא ישתף פעולה הפעם עם מאייר הוא בן שרף הפצוע. אחרי שנבחר לחמישיית הטורניר באליפות אירופה לקדטים בקיץ שעבר, הכישרון הצעיר תכנן לשחק הקיץ בנבחרת הנוער, אבל בסופו של דבר זה לא יקרה. “קודם כל זה נורא מבאס, אני מבואס באופן אישי. מאוד רציתי לעשות עוד קמפיין עם בן, אני מאוד אוהב לשחק איתו, לא צריך להסביר כמה שהוא מעולה. כולנו מבואסים שהוא לא איתנו, אבל לצערנו זה חלק מהספורט. זה מה שיש, כולנו צריכים לעשות סטפ אפ, כולנו עשינו סטפ אפ וכולנו נמשיך לעשות סטפ אפ, ונשלים את החסר”.

מהו החלום הכי גדול של מאייר בקריירה? “החלום הכי גדול שלי הוא פשוט לממש את הפוטנציאל שלי, אני לא יודע אם ליגה כזאת או אחרת, אבל לעבוד קשה, ליהנות מזה ולהגיע הכי רחוק שאני יכול”.

ומה אברהמי אומר על מאייר? המאמן מחמיא: “עומר היה איתי בשנה שעברה בקמפיין של הקדטים. קודם כל בחור רציני, מקצוען, מהווה דוגמא, היה קפטן משותף עם בן בשנה שעברה. שחקן מוביל ומרכזי בנבחרת למרות שהוא בכיתה י’, משחק בכמה עמדות, 1 ויכול להיות קומבו גארד. אני מאוד מאמין בו”.

על כך שמאייר ייקח על עצמו יותר בעקבות ההיעדרות של שרף: “התפקיד יהיה עוד יותר משמעותי, ברור. עם בן בשנה שעברה הוא גם היה משמעותי אבל כמובן שהחיסרון של בן גורם לזה שהוא יהיה אפילו עוד יותר משמעותי”.

Israel U18 – Photo Credit: Yehuda Halickman

על התפקיד של מאייר: “הוא רכז שגם יכול לעשות סקור וגם לרכז. אני מאמין בו גם להיום וגם בלונג ראן, הוא יהיה שחקן”.

על איזה שחקנים מאייר מזכיר: “שאלה טובה, אני חושב שזה אולי שילוב של גל מקל מבחינת הפיזיות עם הובר קצת בתנועות מסוימות. הוא רכז בסייז גדול ואם הוא ממשיך להתקדם אז השמיים הם הגבול”.

על הפוטנציאל של מאייר: “היינו בטורנירי הכנה עם הטופ ויש גארדים מטורפים, אבל הוא התמודד איתם טוב והוא עוד צעיר ובהתחלה. אני חושב שהוא יכול להגיע הכי רחוק. אני מקווה בשבילו שיהיה שחקן יורוליג קודם כל”.

על העונה הקרובה של מאייר (שלפי הדיווחים צפו להצטרף לאליצור שומרון): “לדעתי הוא צריך לשחק בבוגרים בליגה הלאומית, כמו שתמיר (בלאט) וזוסמן עשו בזמנו”.

Sharon Avrahami – Photo Credit: Yehuda Halickman

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!