זריקות העונשין, אבדיה וגודס: על ההפסד של ישראל

אוג 26, 2022 | כדורסל, נבחרת

על ידי Moshe Halickman

נבחרת ישראל אכזבה כשהפסידה בחוץ 79:73 לפינלנד בטמפרה בפתיחת שלב הבתים השני של מוקדמות אליפות העולם ובכך ירדה למאזן כולל של 4:3. אחרי פתיחה לא רעה, הנבחרת של המאמן גיא גודס הציגה כדורסל לא מספיק איכותי במשך דקות רבות, ולמעט דקות נפלאות בסיום הרבע השלישי (11:19 לישראל) היא נראתה כמי שרחוקה מלנצח את המשחק.

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts.

לפני שניגע בשחקנים ספציפיים, ישראל נפלה במספר נתונים סטטיסטיים קריטיים, כשהיא קלעה ב-28.1% בלבד לשלוש (9 מ-32) בזמן שהיא ראתה את יריבתה צולפת ב-39.1% מאותו טווח (9 מ-23) ומעדה המון פעמים מקו העונשין בדרך ל-12 מ-22 (54.5%) בהשוואה ל-12 מ-14 מהקו (85.7%) מצד יריבתה. מעבר לכך, ישראל הפסידה בריבאונד 41:36.

עכשיו ניגע בבודדים. דני אבדיה היה רחוק מאוד מלהציג את יכולותיו כשהוא לא קלע בספרות כפולות עם 8 נקודות בלבד (2 מ-5 לשתיים, 1 מ-5 לשלוש, 1 מ-2 מהקו) בפחות מ-19 דקות, שנבעו מכך שגודס ככל הנראה היה מאוד לא מרוצה ממה שהוא ראה על הפרקט. נכון, אבדיה אכן היה במשחק לא טוב בכלל, אבל כדי שלישראל יהיה סיכוי לנצח משחק כזה היא חייבת לשתף את שחקן האן.בי.איי היחיד שלה במשך יותר דקות. השיא היה ההושבה שלו על הספסל בפתיחת המחצית השנייה, וניתן לקבוע באופן נחרץ שכוכב פינלנד, לאורי מרקאנן, נתן לו נוקאאוט מוחלט בקרב בין שני שחקני האן.בי.איי כשסיפק 28 נקודות כולל 20 במחצית הראשונה, 9 ריבאונדים (3 בהתקפה) ו-2 חטיפות. כך אבדיה לא ישתלב בנבחרת בצורה המיטבית לקראת היורובאסקט. שחקן נוסף שמשום מה לא קיבל מספיק קרדיט (פחות מ-18 דקות) הוא תמיר בלאט, שדווקא פתח את המשחק טוב עם 8 נקודות (2 מ-4 לשלוש) ו-4 אסיסטים. גם על זה גודס צריך לספק הסברים, בטח במשחק שממנו נעדר כמובן גל מקל בעקבות מצבו הרפואי של חותנו ווילי סימס. עוד שחקן חשוב שלא היה בשיאו הוא יובל זוסמן, שסיפק 7 ריבאונדים ו-3 אסיסטים אך גם 4 נקודות בלבד (1 מ-5 מהשדה).

Deni Avdija – Photo Credit: FIBA

לפני המשחק הביתי באולם הדרייב אין מול שבדיה (ראשון, 21:00) שיהווה החימום האחרון לקראת היורובאסקט, יש גם נקודות אור בנבחרת. רומן סורקין המשיך להטביע באופן מפלצתי בדרך ל-14 נקודות (5 מ-7 לשתיים) בנוסף ל-8 ריבאונדים (3 בהתקפה) ו-2 חסימות, נמרוד לוי שוב הרשים במדי הנבחרת עם 13 נקודות (3 מ-3 לשתיים, 2 מ-5 לשלוש) כולל הובלת ניסיון קאמבק, וים מדר רשם 11 נקודות כולל 2 שלשות בנוסף ל-2 חטיפות. חשוב גם לציין את גיא פניני, שאומנם לא קלע אך היה חלק מכריע בניסיון הקאמבק כשסיים עם 4 אסיסטים.

גיא גודס סיכם במסיבת העיתונאים: “הם שיחקו ברוב הדקות טוב יותר מאיתנו. המשחק התחלק לשני חצאים. במחצית הראשונה לא יישמנו את תוכנית המשחק שלנו ואת עצירת השלשות שלהם כשהם רשמו 7 מ-14 בדרך ל-50% ולקחו 10 ריבאונדים בהתקפה. במחצית השנייה עשינו עבודה טובה יותר כשהם קלעו רק 2 מ-9 לשלוש, היו להם רק 2 ריבאונדים בהתקפה והצלחנו לחזור למשחק. אבל לא היינו חדים כאשר האחוזים שלנו לשלוש לא היו טובים והשארנו 10 נקודות על הקו. נפלנו קצרים, אבל אנחנו מסתכלים קדימה למשחק ביום ראשון מול שבדיה ואז נפגוש את פינלנד שוב במשחק הראשון של היורובאסקט. הראשים שלנו למעלה, אנחנו צריכים ללמוד ולזוז קדימה”.

Guy Goodes – Photo Credit: FIBA

גודס הוסיף בעברית: “כל הפסד הוא כואב וכל משחק אפשר לקחת כמו שבפולין יכולנו לקחת ולא לקחנו. היום היו שתי מחציות שונות, מחצית אחת שבה לא עמדנו במטרות לעצור את השלשות כשהם עשו 7 מ-14 ובחצי השני הם עשו רק 2 מ-9 כשהיינו יותר מרוכזים, גם גרמנו להם לזרוק רק 23 שלשות כשהממוצע שלהם הוא 35. השקענו המון-המון אנרגיה בהגנה, במחצית הראשונה היו להם 10 ריבאונדים בהתקפה ובחצי השני 2 רק, בהתקפה היו לנו דקות טובות בעיקר ברבע השלישי שם ניצחנו, אבל היו כמה טעויות, קצת עייפות, החלטות של מומנטום והשארנו גם הרבה נקודות על הקו, אז לצערי יצאנו קצר היום. נקווה לפגוש אותם ביום שישי בפראג, שם אנחנו כבר יודעים מול מה אנחנו משחקים, אבל קודם כל יש לנו את שבדיה בבית שזה משחק מאוד-מאוד חשוב”.

גם נמרוד לוי דיבר במסיבת העיתונאים: “אני חושב שבמחצית הראשונה לא יישמנו את תוכנית המשחק. אנחנו יודעים שהם קבוצת שלשות טובה. במחצית השנייה שמרנו עליהם יותר טוב והיה לנו פרק זמן טוב. זה הפסד קשה אבל עכשיו אנחנו עם הפנים קדימה למשחק השני”.

Lauri Markkanen and Nimrod Levi – Photo Credit: FIBA

גיא פניני הוסיף: “אני חושב שהיה פה משחק קשה מול קבוצה מאוד מאומנת וביתית, נגררנו באיזשהו מקום לקצב שלהם ולא הצלחנו לשחק את סגנון המשחק שאנחנו רגילים אליו. נכנסנו לאיזשהו בור בחצי הראשון ולאט-לאט התחלנו לרדוף. בסופו של דבר מגיעים למשחק ברבע הרביעי וצריכים לעשות קליעות גדולות ומהלכים גדולים, היה חסר לנו את זה ונצטרך ללמוד מזה. כל הראש כבר במשחק מול שבדיה, חוזרים הביתה, כיף לשחק מול הקהל שלנו ואנחנו יודעים את חשיבות המשחק להמשך מוקדמות אליפות העולם, אז קודם כל אנחנו מתמקדים במשחק הזה. יש לנו איזשהו חשבון פתוח עם פינלנד, נפגוש אותם במשחק הראשון של אליפות אירופה, אנחנו נצטרך להגיע בשיא המוכנות וללמוד מהמשחק שקרה היום”.

תומר גינת, שקלע 7 נקודות (3 מ-4 לשתיים) ותרם 3 אסיסטים, לקח אחריות על כך שסיים עם 1 מ-4 בלבד מהקו והסתכל עם הפנים קדימה למפגש עם שבדיה: “קודם כל אני חושב שהשארנו יותר מדי נקודות על הקו כולל אני, קצת ריבאונד התקפה וריכוז בכמה שלשות במחצית הראשונה. במחצית השנייה שיחקנו יותר טוב אבל זה לא הספיק, הם שיחקו טוב וחבל, זה משחק שיכולנו לקחת. יהיה משחק אחר לגמרי, צריך לבוא לבית שלנו ביום ראשון עם ביטחון ולשכוח מהמשחק הזה. יש לנו נסיעה מחר הביתה להעביר את הבאסה מההפסד, נתכונן כמו שצריך ביום שבת ונבוא ביום ראשון בשביל לקחת את המשחק החשוב הזה”.

Tomer Ginat – Photo Credit: FIBA

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!