זלמנסון: “נשים את הכל על הפרקט”. פניני: “אני יודע כמה קשה צריך לעבוד בשביל תואר”

פבר 10, 2021 | גביע, כדורסל

על ידי Dov Halickman

באדיבות- איגוד הכדורסל

מסיבת העיתונאים לקראת חצי גמר גביע המדינה ווינר סל התקיימה היום על הפרקט בהיכל קבוצת שלמה בתל אביב בהשתתפות מאמני ושחקני הקבוצות. לפני הפתיחה דיבר יו”ר איגוד הכדורסל עמירם הלוי: “לא מובן מאליו שבמצב שאנחנו נמצאים בו מתקיימים משחקי כדורסל. אנחנו עוסקים בקבוצות הצמרת אבל לצערנו אלפי ילדים וילדות ועוד מאות אלפים בכלל בספורט לא משחקים ומתאמנים. כולנו מבינים את המשמעות של זה, אני רוצה לנצל את הבמה ולקרוא למשרד הספורט ולמשרד הבריאות לנסות ולצאת מהקיבעון ולהחזיר את כל הספורטאים לפעילות בהקדם. אני מאחל הצלחה לכל הקבוצות, טרם קבענו את תאריך הגמר מאחר ואנחנו מצפים לחזרה הדרגתית של קהל ולנסות לתאם את המועד לאפשרות הזו”.

המשחק הראשון מחר יפגיש בין מכבי ראשל”צ והפועל ירושלים בשעה 18:30, למסיבת העיתונאים הגיעו המאמנים דואניוס אדומאייטיס וגיא גודס, והשחקנים עידן זלמנסון ונמרוד טישמן.

נמרוד טישמן: “אנחנו לא בכושר הכי טוב אבל יודעים לעשות את ההפרדה ולשים את הצרות של הליגה בצד, אנחנו מבינים את החשיבות של המשחק. חווינו את זה בשנתיים האחרונות והגענו למעמדים גדולים, אנחנו קבוצה חדשה השנה, אני מקווה שזה יתן לנו יתרון שיש לנו את הבטחון שאפשר לעשות את זה גם בתקופות אחרות. אנחנו נשים את הבעיות בצד ומבינים שזה גביע, אנחנו אנדרדוג וננסה להפתיע”.

עידן זלמנסון: “גם אנחנו מגיעים אחרי הפסדים לא קלים והדחה מאירופה אבל אנחנו יודעים מה יש לנו בחדר הלבשה ואני יכול להבטיח שנגיע מוכנים ב-100 אחוז ונשים הכל על הפרקט. אני סומך על החברים לקבוצה, על המאמן והמועדון שנעשה מה שצריך וננצח. האתגר הכי גדול זה לשים את כל המערכת על אותו דף, השיטה היא שונה והמועדון עבר משהו, זה לא משהו שהיינו רגילים אליו. כדורסל זה משחק של התאמות וגם כאן נתאים את עצמנו. למרות המשחקים האחרונים אנחנו במגמת שיפור. אנחנו מחזיקי הגביע ובמנטליות הזו נגיע. אחרי ההפסד האחרון היתה לנו שיחה בין השחקנים ושמנו את המשחק הזה כמפתח לשנות את העונה. בהפועל ירושלים תארים זו מילה נרדפת למועדון ודבר שאנחנו רוצים כל פעם מחדש. יש לנו יריבה לא פשוטה עם היסטוריה לא קטנה איתם בשנים האחרונות אבל כולם מודעים לחשיבות וזה משהו שיכול לשנות לנו את העונה”.

Photo Credit: IBBA

גיא גודס: “זה אתגר גדול, אלו משחקי לחץ, זה משחק אחד שאתה צריך להביא את הכי טוב שלך ב-40 דקות. בהרבה פעמים בשנתיים האחרונות הצלחנו לעשות את זה, נשים את הבעיות בצד ונתרכז במשחק הספציפי הזה כדי למקסם את מה שאנחנו יודעים לעשות במשחק אחד. מהנסיון שלי, תמיד במשחק אחד אפשר להתעלות, מעבר ליכולות על המגרש וברור ששם לירושלים יש את היתרון, מהנסיון שלי זה הרבה יכולת מנטלית, איך מגיעים למשחק אחד מרוכז ועושה את הדברים הכי טוב שאפשר. יכול להיות שזה גם לא יספיק אבל לפחות מהצד שלנו אנחנו רוצים לנטרל את כל החודש האחרון. לנו כמועדון ב-3 שנים האחרונות להיות במעמד חצי הגמר, אנחנו במעמד הזה כבר 3 שנים ברציפות וזה חשוב עם כל הטלטלות שעברנו בקיץ”.

דאיניוס אדומאייטיס: “הדבר הכי חשוב בכל אימון זה לעשות שיפור. אין לנו הרבה זמן לאימונים אבל נהיה מוכנים מחר ב-100 אחוז, במשחקים כאלה זה כמו גמר, אתה צריך להיות מוכן להילחם על כל כדור והשחקנים שלי יהיו מוכנים. אם רוצים לעשות שינויים במשחק צריך להתאמן, הדבר המרכזי הוא הירידה לפרטים. בנקודה הזו אנחנו לא טובים, אנחנו צריכים עוד אימונים. מה שמדאיג אותי יותר מהכל זה שיש לנו יותר מדי עליות וירידות במהלך המשחק. לפעמים זה קבלת החלטות ולפעמים ריכוז אבל זה תהליך ולא משהו שאפשר ללחוץ על כפתור. אני מאמין בשחקנים, הם מתאמנים טוב, ואנחנו לא משחקים רע 40 דקות שלמות אז נצטרך לעבוד על זה. פציעות זה חלק מהמקצוע, צריך לשים את הכל בצד ולהתכונן לשחק בלי כריס. כל האחרים צריכים להיות מוכנים”.

Photo Credit: IBBA

במשחק השני יפגשו הפועל חולון ומכבי תל אביב ב-21:15, יאניס ספירופולוס, סטפאנוס דדאס, גיא פניני ויובל זוסמן דיברו לקראת ההתמודדות.

גיא פניני: “הייתי במפגשים האלו בשני הצדדים אז אני יודע מה ההרגשה ובשני המקרים יש לחץ. עונה שלמה של מפעל הגביע מתנקזת למשחק אחד וכולם רוצים להגיע בכושר הכי טוב, אנחנו צריכים להיות מרוכזים בתכנית המשחק שלנו מהרגע הראשון ולחיות איתה עד הסוף ולהאמין בקבוצה. יש לנו הרגשה טובה במה שאנחנו עושים בעונה הזו ואני מקווה שיראו את זה מחר במשחק. מה שהאוהדים עשו זה צעד מדהים מבחינת ההנהלה שבימים כאלה קשים ובחוסר וודאות נרתמים כולם ועושים את כל המאמנים כדי לרשום חמישה זרים, אין הרבה מה להוסיף על הקהל שלנו, האהבה והתמיכה שלהם ידועה וכולם יודעים מה הכוח שלהם במועדון הזה. הם הראו את כל הלב שלהם ועזרו להנהלה לעשות את הצעד המשמעותי הזה. קיבלנו את זה בשמחה גדולה כי זה לא נעים להושיב בכל משחק שחקן אחר בצד. במכבי כשאתה מגיע למעמד כזה, כולם מצפים ממך לקחת את התואר בקלות והמציאות היא לא כזו, כי אני יודע כמה קשה עובדים בשביל תואר. בחולון זה אותו סיפור, לא מבחינת הקלות אלא שיש גם מאיתנו ציפיות להביא הצלחה ותארים. בשני המקרים יש את הלחץ ואנחנו כספורטאים צריכים להתמודד עם זה ולהניח את כל הציפיות בצד ולהתרכז במה שקורה על המגרש”.

יובל זוסמן: “כמו שאר המפגשים שלנו השנה מול חולון, המשחקים היו צמודים ויכולת התקפית מאוד גבוהה. אני מצפה שזה מה שיקרה במשחק הקרוב, ננסה לתת הגנה כמה שיותר טובה, ננסה לעצור את משחק הריצה שלהם ולשלוט בריבאונד. כל משחק זה לגופו ומה שהיה היה, אנחנו עם הפנים קדימה, אנחנו צריכים להשוות את האנרגיה שלנו ואת האגריסיביות, לשחק לפי החוזקות שלנו ואני מאמין שיהיה בסדר. אין הבדל בין משחק יורוליג למשחק ליגה או גביע, ההכנה למשחק היא בהתאם למשחק, נבוא מוכנים, אנחנו רואים וידאו ויודעים מה לעשות”.

סטפאנוס דדאס: “זה כבוד גדול להיות חלק מהחצי גמר, אנחנו מועדון שאפתני ורוצים להיות בשלבים הסופיים בכל מפעל שאנחנו משחקים ומחר זו הזדמנות טובה להראות את הרעב שלנו. יש לנו שני שלבים לעבור, מכבי ת”א היא הקבוצה הכי טובה בישראל כרגע, זה הולך להיות קשה. יש לנו בטחון אבל נבוא צנועים, נשחק את המשחק שלנו, נצטרך להיות מרוכזים יותר מאשר היינו במשחק הגמר של גביע ווינר. אנחנו מוכנים להראות שאנחנו יכולים לנצח. זה שאנחנו משחקים עם 5 זרים יכול לעזור, אבל יש לנו תרומה מצוינת מהישראלים שלנו וכל אחד יכול לעשות את האפגרייד. יאניס תמיד האמין בכשרון שלי להפוך למאמן, אני מעריך את זה והוא יודע את זה, אני לא חושב שזה דרבי יווני ואני אפילו לא חושב על זה ככה”.

יאניס ספורופולוס: “מהרגע שהגעתי למכבי לא זכינו בגביע, למרות שזכינו באליפות פעמיים. זו הזדמנות מצוינת כרגע לעשות את זה, גביע זו מסגרת של הפתעות, לכל אחת מהקבוצות יש 25 אחוז לזכות ולכן חשוב לנו להיות מרוכזים מאוד במשחק מחר, ללכת עם התכנית שלנו. אנחנו מכבדים את חולון ואנחנו יודעים שזה קשה. המועדון גדול מהאנשים ואני לא רואה את זה כקוף על הגב שלי ולא לוקח את זה אישית. אני אעשה את המיטב בשביל המועדון ולא בשביל עצמי. למכבי תמיד יש מוטיבציה כמה שיותר תארים, לא משנה כמה זמן לא זכינו בגביע. זה לא תמיד אפשרי כי יש יריבות חזקות בכל שנה. אני גאה בכך שיש לי קולגה יווני במעמד הזה אבל זה לא קרב ביני לבינו, זה קרב בין המועדונים”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!