זיו ובלייזר בחוץ, גינת: “ישראל תמיד הרבה יותר מחויבת ונלחמת מכל נבחרת אחרת”

יונ 29, 2022 | כדורסל, נבחרת

על ידי Moshe Halickman

נבחרת ישראל קיימה היום ביקור קשה ומצמרר במחנה ההשמדה מיידנק, שמכל מקום בו רואים את בתיה של העיר לובלין, בה תשחק מחר הנבחרת נגד פולין. הסיור שלווה בהדרכה בעברית של אורי מייזלמן, מדריך מסעות לפולין ממרכז ההדרכה “המעורר”, התקיים בחום כבד. במשך כשעה וחצי ביקרה הנבחרת בכל המקומות החשובים במחנה. תאי הגזים, ביתני המגורים, המשרפות והר האפר, למרגלותיו הקריא תומר גינת את ‘נזכור’ של אבא קובנר. בנוסף, הנבחרת הצטלמה עם דגל ישראל. אורי מייזלמן, מבכירי המדריכים, לא חסך בסיפורים על זוועות הנאצים ביהודים במחנה ובכלל והביע תקווה שגם בעתיד יימשכו הסיורים של צעירים במחנה זה ובדומיו.

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunesSpotify או Google Podcasts.

בצד המקצועי, מי שנשארו מחוץ לסגל הנבחרת הם עוז בלייזר ויפתח זיו. הסגל המלא למשחק: גל מקל, תמיר בלאט, ים מדר, ג’ון דיברתולומיאו, בר טימור, רפי מנקו, יובל זוסמן, גיא פניני, נמרוד לוי, תומר גינת, רומן סורקין, עידן זלמנסון.

המאמן גיא גודס סיפר על המפתחות לקראת ההתמודדות: “כמו שהיה כל הזמן, הדברים הקטנים וזה מבחינתי הנקודות הזולות, לשמור על הכדור, לסגור לריבאונד, ירידה טובה להגנה, לשחק בהתקפה מרווח, עם סבלנות, להגיע לזריקות יותר טובות ומתוכננות, ולהילחם. מושלם זה לא יכול להיות בחלונות כי כל אחד מגיע מסיטואציה שונה ולכל אחד יש את הסגנון שלו, אבל כן רוח לחימה, לשחק ביחד, להיות חזקים מנטאלית בכל רבע, והמטרה היא בסופו של דבר לנצח את המשחק, אם זה יפה או פחות יפה, זה מה שאנחנו רוצים לעשות”.

מה צריך לקרות כדי שהנבחרת לא תיקלע לפיגור מוקדם כמו שהיה במשחק הקודם מול פולין: “שליטה בקצב מההתחלה, לרוץ רק כשצריך לרוץ, זאת אומרת לשחק הגנה טובה ולהשתמש באיבודי הכדור שלהם או בריבאונד ארוך כדי לנסות לייצר סלים קלים כי אנחנו חייבים את זה מן הסתם, אבל גם כשאתה משחק מהר אתה יכול לשחק בשליטה. לשם אנחנו צריכים לקחת את זה וללכת רבע אחרי רבע, זה לא יהיה נוקאאוט של קבוצה כזאת או אחרת, אני חושב שכל הקבוצות בבית הן די שוות אחת לשנייה, אז מי שתהיה יותר מרוכזת, מי שתעשה את הדברים היותר נכונים ומי שתרצה יותר זו הנבחרת שתנצח”.

על הסיור במיידנק: “סיור לא קל אבל אני חושב שזה סיור סופר חשוב לכולנו ולכל אחד מאיתנו להבין מה שהעם שלנו עבר. אני תמיד אמרתי לכולם, ‘מי שלא זוכר את העבר – אין לו עתיד’, וזה היה חשוב לכולנו לראות את זה ולעביר את המסר הלאה. אני מאמין שלכל אחד זה יושב בראש מה שעברנו היום, וננסה להביא את זה בפן החיובי למשחק עצמו, ללחימה ולרצון לנצח על אדמת פולניה אחרי מה שהעם היהודי עבר”.

תומר גינת הוסיף: “מרגיש טוב, קודם כל טוב לחזור לראות את החבר’ה ולהיות ביחד כשבשלושת השבועות האחרונים אנחנו מתכוננים למשחק הזה. כמו תמיד, חלון נבחרת זה דבר שהוא קצת שונה, כיף לנו להיות ביחד ואנחנו מרגישים מאוד מוכנים למשחק הזה, יודעים את החשיבות של המשחק, באים הכי מוכנים למשחק, גיא והצוות הכינו אותנו למשחק הזה הכי טוב שאפשר ואנחנו באמת באים לעשות את העבודה שלנו, אנחנו יודעים עד כמה המשחק הזה חשוב ואנחנו מקווים לחזור ביום שישי עם ניצחון”.

על פולין: “הסגל של פולין בפעם הזאת שונה וחזק יותר מהפעם ששיחקו נגדנו בדרייב אין בנובמבר, אנחנו מודעים לזה ואני חושב שגם אנחנו מחוזקים בשחקנים שלא היו איתנו בפעם הקודמת, אבל בלי קשר, נבחרת ישראל תמיד הרבה יותר מחויבת והרבה יותר נלחמת מכל נבחרת אחרת וזה מה שאנחנו צריכים להביא מחר למשחק, כמובן שיש לנו מפתחות הגנתיים והתקפיים בשביל לנצח כאן מחר ואנחנו יודעים כמה קשה זה הולך להיות, אנחנו מרגישים מוכנים, נעמוד במשימות שלנו וננצח את המשחק הזה”.

על הסיור: “רגעים לא פשוטים, זה אף פעם לא קל, פעם אחרונה שרובנו אם לא חלקנו עשה את זה היה בי”ב במסגרת בית הספר. אף פעם לא קל המראות האלה והאווירה הזאת, אבל עשינו ביחד כנבחרת ומקווים להשיג ניצחון כאן מחר על אדמת פולין ולחזור לארץ שמחים ביום שישי”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!