זופר אבדיה: “הייתי יכול להיות בוושינגטון ולעשן את הסיגר שלי”

אוק 5, 2021 | כדורסל, ליגה

על ידי Moshe Halickman

באדיבות מנהלת הליגה

בני הרצליה ערכה הערב (שלישי) מסיבת עיתונאים לקראת פתיחת עונת 2021-2022 בליגת ווינר סל, בהשתתפות המאמן אורן אהרוני, הקפטן יאיר קרביץ, הסווינגמן שון דאוסון והמנהל המקצועי זופר אבדיה.

“אני קצת מתרגש, זה תפקיד חדש עבורי”, אמר אבדיה, “באנו להסביר לכם מה המטרות שלנו בבני הרצליה לעונה הקרובה. אני פה בבני הרצליה 23 שנה, אימנתי פה ילדים ונוער. השנה זה הזמן הנכון והמקום הנכון בשבילי להיות פה. אם תגידו לי שזה גם גימיק, אז כן, זה גם גימיק וגם שואו – ככה זה כדורסל. דיברתי בקיץ עם אלדד (אקוניס), אני מכיר אותו מצוין, חשבתי לעשות משהו אחר, לשלב כדורסל עם דברים אחרים ונכנסתי לתפקיד עם המון אהבה. אני 25 שנה רק בכדורסל ואני חושב שזה יכול להצליח. אני יודע שאם לא נצליח, אקח את זה עליי. אם לא, הקרדיט לכולם. ככה חונכתי וככה אני חושב. אני הבאתי את אורן ואני אהיה איתו עד הסוף. יש לי מזל שאני יכול ללמוד מאלדד את מה שאני עושה עכשיו ואני נותן לו קרדיט גדול מאוד”.

על המטרות לעונה הקרובה: “אני אוהב לנצח, אורן יודע לנצח. אין לנו ביטוח שהכל יילך חלק. יכול להיות שנהיה 1-4 ואולי גם לא. אנחנו רוצים להיות במקומות 1-8, זה ריאלי לדעתי. לא יקרה כלום אם נהיה 1-4, ניקח אליפות או נהיה פחות מזה. אני מבקש להפריד ביני לבין הבן שלי דני, באתי להיות מנהל מקצועי ולא כאבא של דני. גם לפני דני הייתי דמות מוכרת וצבעונית, לא רציתי לנצל את זה לצרכים מסחריים כי זה לא אני. אני רוצה להיות עם בני הרצליה, הייתי גם יכול להיות בוושינגטון, לעשן את הסיגר שלי וליהנות בלי בעיות. באתי לפה כדי לעבוד, אני 24 שעות עם אורן והשחקנים ואהיה פה כל עוד אהנה. אם לא אהנה, לא אהיה פה ואתם תפסידו”.

“כמו שזופי אמר, אנחנו פותחים עונה חדשה”, המשיך אהרוני, “נעשתה פה בנייה מחודשת, חוץ מקרביץ כל השחקנים בקבוצה חדשים. מבחינת המטרות והשאיפות שלנו, קצת קשה לקבוע כרגע אבל אנחנו רוצים להיות קבוצה תחרותית שתתמודד על כניסה לפלייאוף ותרוץ בחלק העליון של הטבלה. חלק ממשחקי האימון היו אינדיקציה טובה בשבילנו וחלק לא. שחקן שהחתמנו חלה בקורונה ואני שמח שההנהלה באמת התגייסה והצלחנו להגיב מהר, גם בימים האחרונים. הבנייה קצת השתנתה לנו, בעיקר בקו האחורי. זה המקום להגיד מילה טובה לזופי ולהנהלה שהגיבו בזמן כדי לתקן את הסיטואציה שנוצרה. אני לא איש של דיבורים גדולים, אלא יותר של מעשים. אנחנו רוצים לעבוד הכי קשה שאפשר ולעשות הכי טוב שאפשר, כדי להיות קבוצה תחרותית וטובה שתשאף להצלחות וניצחונות. נעשה הכל כדי שזה יקרה”.

על החזרה מאימון נוער לאימון בוגרים: “ברור שזה שונה, עבר קצת זמן. זה אתגר, אני יכול להגיד שבאמת אני דורש מעצמי לעשות את ההתאמות וללמוד כמה שיותר. אני משקיע את כל כולי בזה. זה שונה כמובן, אבל אני חושב שאני מוכן לאתגר הזה ובאמת יש הבדלים בעוצמות שאני אחווה במהלך העונה, אבל מדובר במועדון ותיק עם צוות מצוין של אנשים שמסייעים ואני מקווה ומאמין שהכל יקרה על הצד הטוב ביותר”.

על השינויים במצבת הזרים לאחרונה: “במהלך בנייה של קבוצה, אף פעם אין את האידיאלי, את ה-100%. חווינו שינוי בעמדת הרכז בגלל קורונה והיינו צריכים להגיב. אין אף פעם מושלם ואני חושב שבסך הכל בנינו תלכיד טוב של שחקנים ועכשיו המטרה הכי משמעותית וגדולה היא לחבר את התלכיד הזה לקבוצה שתשחק טוב ותייצר ניצחונות, בתקווה שנכניס אותה למסלול נכון. כריס באב הגיע רק אתמול, הוא יתחיל להתאמן מחר ונצטרך להכניס גם אותו לעניינים”.

דאוסון שחוזר לקדנציה שנייה במועדון: “מבחינת כושר, כולם יודעים מה עברתי בשלוש השנים האחרונות, הרבה פציעות ופחות דקות משחק בעונה שעברה בספרד. עבר זמן מאז שהייתי בעמדה של שחקן מוביל, אבל אני עדיין אותו שחקן. אני מרגיש חזק וטוב, אני מאמין ביכולות שלי וכך גם הקבוצה. אני רוצה לחזור להוביל את הקבוצה הזו לאיפה שהיא צריכה להיות”. על החזרה לארץ: “הרצליה קיבלו אותי בידיים פתוחות, הייתי פה גם לפני כן”. על הרצון לחזור לנבחרת: “תמיד רציתי להיות בנבחרת, הייתי בה מגיל 21. בגלל הפציעות, לא הייתי יכול להיות למשך תקופה ולפני כן לא זומנתי כי לא היה חיבור טוב. השנה אני פה, אני בריא ואני רוצה לחזור. אני תמיד רוצה להיות בנבחרת”.

קרביץ שמונה הקיץ לקפטן הקבוצה: “אני מצפה מעצמי בכל שנה לקצת יותר. עבדתי מאוד קשה במהלך הקיץ ואעבוד קשה גם במהלך העונה. הציפיות שלנו העונה הן לא להיאבק בתחתית כמו בשנה שעברה. עם התלכיד שנוצר פה אנחנו יכולים לעשות דברים יפים וגדולים, אנחנו ניתן לזמן לעשות את שלו”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!