“זה טבעי שישוו אותי לאגדה, ג’ון פטריק הוא אייקון בגרמניה”: ג’וש קינג בראיון מיוחד

אוק 19, 2022 | אירופה, כדורסל

על ידי Joshua Halickman

ג’וש קינג, המאמן החדש של לודוויגסבורג, קיבל הקיץ משימה קשה במיוחד – להיות היורש של המאמן האגדי של הקבוצה הגרמנית, ג’ון פטריק, שאימן בה במשך כעשור. כעת, רגע לפני שלודוויגסבורג מתארחת היום (רביעי, 21:00) בהיכל פיס ארנה למשחק מול הפועל ירושלים במסגרת המחזור השני בליגת האלופות, קינג ערך ראיון מיוחד עם אתר “ספורטס רבי” שבו הוא דיבר על הכל.

ספורטס רבי – גם באפליקציה! כל העדכונים והתוכן האיכותי ביותר על הכדורסל הישראלי היישר לידיים שלכם!

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד


בבקשה דרגו את פודקאסט “התשיעית באירופה” 5 כוכבים באפליקציות הפודקאסטים

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts.

איך התבצע תהליך המינוי למאמן החדש של לודוויגסבורג?

“ברגע שג’יי פי (ג’ון פטריק) ידע שהוא עוזב ואני הייתי כאן 3 שנים (2018-2021) הם רצו ללכת עם מישהו שמכיר את המועדון. הייתי כאן והקבוצה הצליחה בתקופה הזו, והם נתנו לי את ההזדמנות להיות המאמן הראשי”.

מה יהיו המטרות שלך בליגת הגרמנית ובליגת האלופות בשנה הראשונה שבה אתה אחראי על הקבוצה?

“זה שלב מוקדם של השנה, אבל המטרה היא להשתפר בכל משחק ומשחק. המטרה הראשונה שלנו היא תמיד להישאר בליגה מכיוון שאנחנו לא מועדון עם תקציב ענק. כמובן שיש לנו שאיפות גדולות יותר ואנחנו רוצים לעשות כמה שיותר רעש עד סוף העונה. בליגת האלופות אנחנו רוצים להתקדם מהבית שלנו אבל יש קבוצות טובות בדמות ירושלים ודרושפאקה. ניצחנו את באקן ברס במשחק הראשון והם גם טובים מאוד”.

איך אתה מרגיש להיכנס לנעליו הגדולות מאוד של ג’ון פטריק שהיה שם דבר במועדון?

“לכולם יהיה לחץ בכל מועדון שהם ישתלטו עליו. יהיה לחץ לנצח עכשיו ולחץ לנצח מייד וזה לא שונה בלודוויגסבורג. אני לא מסתכל על זה כשאני מחליף את ג’ון אבל אני כאן כדי לעשות את העבודה הטובה ביותר”.

מה למדת מתקופת עבודתך תחת המאמן פטריק?

“הדבר הגדול ביותר הוא לא לסבך דברים יותר מדי ולשמור על המשחק פשוט ככל האפשר. לפעמים אנחנו מנסים לאמן יתר על המידה, אבל אנחנו צריכים לשמור על החבר’ה שלנו רעננים ולשמור אותם מוכנים לצאת לדרך, נקיים מבחינה מנטאלית ומוכנים להתקיף את ההתקפה”.

איך פילוסופיית הכדורסל שלך הושפעה מהמאמן פטריק שמשחק בסגנון מאוד ספציפי?

“זה לגמרי מושפע ממנו, הוא המאמן היחיד שעבדתי תחתיו באירופה וזה מה שאני יודע, שזוהי הדרך של לודוויגסבורג. משחק פיזי קשוח, משחק קשה והגנתי ואנחנו קבוצה צעירה שזה מה שאנחנו נאבקים איתו עכשיו, אבל אנחנו תמיד מדברים על לעצור את הקבוצה השנייה”.

האם אתה מרגיש שיהיו אנשים שישוו את הסגנון שלך עם זה של המאמן פטריק?

“כמובן, זה טבעי. ג’ון הוא אייקון בגרמניה והיו לו הרבה עונות מוצלחות אז זה טבעי להשוות אותי לאגדה מכיוון שיש לו מעמד כזה”.

איך התחלת את הדרך שלך בכדורסל?

“שיחקתי בתיכון ובקולג’ בארה”ב וידעתי שאני רוצה להישאר מעורב בספורט, מה שהוביל אותי לאמן בקולג’ במשך 10 שנים. חבר שלי עבד אצל ג’ון לפני מספר שנים, הוא עזב והמליץ ​​עליי לתפקיד, והוא הציע לי את התפקיד. מהר מאוד הפכנו לחברים ועמיתים טובים”.

הייתה לך קריירת תיכונים מדהימה עם השם מר כדורסל בנוסף לתואר שחקן השנה של AP. הרגשת שיש לך הזדמנות להפוך לשחקן כדורסל מקצועני?

“כולם תמיד שואלים אותי וב-2008 לא ידעתי שום דבר על הפוטנציאל לשחק באירופה, לא היה לי מושג. הלוואי שהייתי מנסה לתת לזה צ’אנס ואני לא יודע באיזו רמה הייתי יכול לשחק. עם זאת, זה היה בעבר, ב-2008, ואני מנסה כעת לעבוד עם השחקנים”.

איך נוצרה המעורבות שלך באימון?

“התחלתי בעבודה במחנות קיץ ואחר כך התכוונתי להיות עוזר מאמן כבוגר המכללה, אבל הציעו לי להיות עוזר מאמן במכללת ואסאר שמשחקת בדיוויז’ן 3 בניו יורק”.

איך הזמן שלך כשחקן וגם כעוזר מאמן הנחה אותך בדרך להיות מאמן ראשי?

“שיחקתי ב-2 מכללות שונות ועבדתי תחת 5-6 בחורים אז אתה לוקח קצת מכולם, אבל זה ג’ון שהוא באמת הבחור שלקחתי ממנו 95% ולקחתי 5% מכל השאר”.

היית המנהל של ‘Elite Camps Hoop Group’ שהיו לה מחנות עם אלפי ילדים, איך זה השפיע עליך בקריירה שלך?

“אתה לומד מכל חוויה וזה לימד אותי שכל שחקן הוא שונה וצריך לאמן אותו אחרת. כשאתה מתמודד עם כל כך הרבה ילדים ואנשים עם אישיות שונה אתה צריך להתייחס אליהם בדרך שלהם”.

האם הייתה חוויה ספציפית שעזרה לדחוף אותך למקום שבו אתה נמצא היום?

“עצם הקפיצה באמונה כשבחרתי לאמן בקולג’, אבל כך גם באירופה. רציתי לנסות את אירופה ועד כה זה לא ייאמן”.

מהן המחשבות שלך לקראת המשחק הקרוב מול הפועל ירושלים?

“אימנתי את קאדין קרינגטון ואני מכיר את ספידי סמית’ וזאק הנקינס. הם טובים מאוד ויש להם יתרון טוב במגרש הביתי. אני כן יודע שיהיו לנו ידיים מלאות בעבודה ביום רביעי”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!