זאק הנקינס פוגש את מכבי תל אביב ואת הגיבור שלו אמארה סטודמאייר: “זה יהיה חלק עצום מאלבום הגזירים שלי”, כך מספר הסנטר החדש של מכבי ראשון לציון בראיון

יול 1, 2020 | כדורסל, פודקאסט

על ידי Joshua Halickman


ליגת העל בכדורסל חזרה, ואחד השמות המעניינים ביותר שנחתו בליגה הוא זה של זאק הנקינס. בשעה שהנקינס מתאקלם בישראל, ה”ספורטס רבי” ערך איתו ראיון בפודקאסט מיוחד (להאזנה מלאה הפודקאסט מצורף). עד עכשיו הסנטר החדש של מכבי ראשון לציון מהמקום השלישי בליגה החליף בצבע את ג’יימס קלי שלא חזר לארץ, ומהרגע שהתחיל לשחק בליגה הוא נראה נהדר על הפרקט.

הנקינס דיבר על ההצעה שקיבל לשחק בישראל:

“עונת הרוקי שלי בקבוצת נימבורק שבצ’כיה קוצרה, ורק רציתי לשחק יותר כדורסל ולהרוויח כסף על הדרך. לא הייתי בדיוק מודע לזה יש ליגות שמתחדשות בקיץ, פשוט נרגעתי בצל שלי בבית. פתאום הסוכן שלי התקשר אליי ואמר שיש לנו כאן הזדמנות שאוכל לשחק כדורסל בישראל, להרוויח כסף ולקבל קצת יותר חשיפה כדי שאוכל להשתדרג בעתיד בקריירה שלי. הייתי בבית שלי כבר למשך חודש וחצי בערך, והייתי מוכן להמשיך לשחק כי זה מה שאני עושה עכשיו, והתרגשתי לחוות מדינה אחרת וכדורסל שונה ומעולה”.

תהליך קבלת ההחלטה להגיע לראשל”צ:

“זה משוגע כי הארוסה שלי הייתה איתי ועם המשפחה שלי במישיגן, ואנחנו היינו מודעים לכך שאכול לקבל טלפון שיגרום לי ללכת למקום אחר, אבל לא ציפינו שנצטרך ללכת למקום מסוים בזמן מגפת הקורונה. זה תפס אותנו לא מוכנים אבל ישבתי עם המשפחה, ההורים שלי והארוסה שלי ושאלנו מה אני חושב על זה. זה לחודשיים בלבד וזה היה נראה כמו הזדמנות טובה ששווה ללכת עליה”.

המפגש הקרוב עם מכבי תל אביב:

“אני מאוד מתרגש לקראת זה. אני אוכל להיכנס לזה טיפה כמו אוהד כי כששיפרתי את המשחק שלי הייתי צופה בקלטות תקצירים של אמארה סטודמאייר והייתי רואה את עבודת הרגליים שלו ואת המהלכים שלו, הייתי פשוט לומד מאחד הסנטרים הגדולים ביותר לטעמי בתקופה המודרנית של האן.בי.איי. זה יהיה חלק עצום מאלבום הגזירים שלי עד עכשיו וזה מעולה. מעבר, זה פשוט לשחק ברמה גבוהה. זאת השנה הראשונה שלי בכדורסל האירופי ואני לומד מזה, אני מכיר את מכבי תל אביב כבר מהעבר כי אני יודע שהם מועדון מצוין וקבוצת יורוליג טובה מאוד. זה מאוד מרגש אותי, אבל מצד שני אני אגיע למשחק כיריב וארצה להתחרות ולהוכיח שאני יכול לשחק ברמה הזאת”.

מאמנו הישראלי בנימבורק, אורן עמיאל:

“אני מאוד-מאוד הערכתי את צורת האימון שלו. הוא מסוג האנשים שאתה מיד מכבד את הידע שלו על הכדורסל, והדבר מתבטא בדרך שבה הוא מאמן ובצורה שבה הוא מנהל את עצמו. הוא לא יצעק עליך מול הפרצוף אבל הוא גם לא ייתן לך להתחמק עם דברים טיפשיים. הוא מרשה לך לשחק עם היכולות שיש לך, והוא גם מלמד אותך את החלקיקים של המשחק. ברגע שאתה נהיה כדורסלן מקצועני יש לפעמים יותר מדי מתח בין מאמנים ושחקנים על השאלות למי יש יותר ידע ומי לוקח החלטות. אני חושב שהוא מאזן בין הדברים בצורה מאוד טובה כי השחקנים מכבדים את הידע שלו ומבינים שהוא יודע מה הוא עושה, אבל הוא גם מרשה לשחקנים האלה לשחק את המשחק שלהם, ואני חושב שהוא עושה עבודה ממש טובה עם זה ואני מכבד אותו על זה”.

המצב החוזי שלו עם נימבורק:

“בגלל מה שקרה בקיץ אני קיבלתי שחרור מנימבורק, ואחרי סיום העונה בליגה הישראלית אני אהיה פתוח לעתיד”.

האהבה שלו ליצורים חיים והרצון לעסוק בכך בעתיד:

“אני כמובן אשחק כדורסל כל עוד אני יכול. אני אוהב כדורסל כי זאת הזדמנות מעולה לחוות את העולם ולהתחיל את החיים שלך בצורה טובה מבחינה כלכלית ולקבל הזדמנות להגשים את מה שאתה רוצה לעשות אחרי הכדורסל. יש הרבה דלתות פתוחות אחרי הכדורסל, מה שאני כמובן ארצה לעשות זה לעסוק בבעלי חיים ובספארי, או פשוט להיות בחווה. אני מאוד מתעניין באימון סוסים ובדברים כאלה אז יש הרבה הזדמנויות שונות בעתיד אבל כרגע אני מתרכז בכדורסל”.

הסיכויים של ראשל”צ לזכות באליפות:

“דבר אחד שלמדתי בשנים שלי במכללה בדיוויז’ן 2 זה שזה טוב להיות האנדרדוג, בגלל שכל אחד יכול לנצח בכל יום נתון, וזה נותן לך הרבה מוטיבציה ודרייב כשאתה תמיד מחשיב את עצמך כאנדרדוג כדי לדחוף את עצמך רחוק יותר. זה קשה לנצח את הקבוצה הכי טובה ולתחזק את זה. אני חושב שיש לנו בקבוצה הרבה בחורים שרעבים להוכיח שאנחנו יכולים לנצח את הקבוצה הכי טובה. דבר אחד שטוב לגבי ספורט קבוצתי זה שיש כל כך הרבה אנשים וכל כך הרבה דברים שקורים שכל אחד יכול לנצח. אני חושב שאנחנו משתפרים מיום ליום ואני חושב שיש לנו הזדמנות לזכות בכל. זאת תמיד הייתה המנטאליות שלי, ואני כאן כדי לנצח ולא בשביל שום דבר אחר חוץ מלנצח”.

הכישרון של חברו לקבוצה, נועם דוברת בן ה-17:

“אתה בוודאות רואה שהוא מאוד בוגר על הפרקט. אני אפילו לא חושב על הגיל שלו כי אני מסתכל עליו כעל שחקן מצוין ורכז נהדר, הוא כמובן יוכל להמשיך להתפתח אם יראה יותר טוב את הפרקט כרכז, אבל מה שהוא הראה עד עכשיו זה שהוא יכול להיות ברמה הכי גבוהה ולהיות אפקטיבי מאוד. במשחק האחרון נגד חולון הוא הראה מה הוא מסוגל לעשות, ואני מאוד נהניתי עד עכשיו מכך שהוא הרכז שלנו ומכך שאני דיברתי איתו על כדורסל ועל רעיונות מסוימים, ואני חושב שהוא יכול לעשות הרבה דברים יפים בעתיד”.

המשך הקריירה שלו והמטרה להגיע לאן.בי.איי:

“אחרי הקיץ הזה נסתכל על חוזים עתידיים, אני מתחתן באוגוסט ואני תמיד מכוון את העיניים שלי להגיע הכי רחוק שאפשר ולהיות הכי טוב שאני יכול, אז אני מקווה שבקיץ הבא תהיה ליגת קיץ ואוכל לשחק שם ולדחוף את עצמי להשתפר בכל פעם”.

האם ירצה לשחק בישראל גם בעתיד:

“שמעתי כל כך הרבה דברים טובים על החוויה של לשחק בישראל, והייתי סוג של מאוכזב מזה שאני כאן ולא מסוגל לחוות את הדברים האלה. דבר שאני בוודאי ארצה לעשות זה לחוות את תל אביב וללכת לירושלים ולבקר במקומות ההיסטוריים, ובאמת לקבל הזדמנות לחקור”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!