וייסמן: “קרי הישראלי? מחמאה גדולה”. אייזיק: “מכוונים לזהב”. גואטה: “אני הכי שמח בעולם”

יול 17, 2022 | כדורסל, נבחרת

על ידי Moshe Halickman

טורניר הכדורסל של המכבייה ה-21 נמשך היום (ראשון) במרכז הספורט ימק”א ירושלים, כשבמוקד כמובן הנבחרת הביתית, ישראל, שהביסה 70:103 את קנדה בדרך למאזן מושלם של 0:2 עד כה. זה היה עוד משחק חד צדדי כמעט מהרגע הראשון לטובת ישראל, שכזכור הביסה במשחק הראשון בטורניר את אוסטרליה.

“זה לא ניצחון קליל, אין משחקים קלים, אנחנו עובדים קשה בשביל כל משחק”, הגיב בסיום בשיחה עם אתר “ספורטס רבי” מאמן ישראל, אדיר אמר. “התחלנו את הרבע השני טוב מאוד עם ריצה ששוב הרגה את המשחק בכמה דקות בתחילת הרבע השני, אבל יש לנו עוד המון-המון עבודה והמון איפה להשתפר, וזה עוד טורניר ארוך”.

מי שהצטיין היה זיו וייסמן, שצלף 4 שלשות ברבע השני ובסך הכל סיים עם 5 שלשות בדרך ל-16 נקודות. “הוא קלעי בחסד עליון, וכשמגיעים למשחק ופתאום קלעי נכנס ל’זון’ כזה אז צריך לדעת לחפש אותו ולגרום לשחקנים שלו לבוא לעזור, לחדור לצד שלו ולהשאיר אותו מוכן לקליעות, והוא עושה את זה ברמה מאוד גבוהה”, החמיא אמר.

Adir Amar – Photo Credit: Yehuda Halickman

גם אריאל אייזיק היה מצוין עם 16 נקודות שכללו 4 שלשות מתוך לא פחות מ-18 של הנבחרת בסך הכל. “אחד הדברים החשובים ביותר בנבחרת שלנו זה שאנחנו יכולים לשחק גם בהרכבים של חמישה גארדים שכולם עם קליעה, והקליעה זה הכוח החזק שלנו, כשאנחנו משחקים בהרכבים של חמישה גארדים עם קליעה מבחוץ אז כל שחקן מסוכן על המגרש”, שמח אמר.

המשחק הבא של ישראל, מחר (שני, 15:00) מול צרפת ששיחקה היום מול ארצות הברית (שבסופו של יום ניצחה 77:90 את צרפת), צפוי להיות הרבה יותר קשה, שכן ליריבה יש יתרון משמעותי מבחינת הגודל. “כמובן שקודם כל אנחנו עוד לא למדנו אותם, אנחנו עכשיו אחרי המשחק ואנחנו יכולים לראות וללמוד אותם יותר. כמובן שזו נבחרת איכותית, אנחנו נראה אותם עכשיו נגד האמריקאים ונעשה את ההתאמות שלנו, כמובן שיש שם מספר שחקני מפתח מאוד-מאוד חשובים וזו גם קבוצה עם רוטציה, זאת אומרת שיש להם לא מעט כלים”, הסביר אמר.

גם המצטיין וייסמן דיבר על הניצחון: “האמת שאנחנו מתאמנים על זה כבר כל הקיץ, אנחנו לא מופתעים מזה, זו שיטת המשחק שלנו ואני מקווה שנמשיך ככה”.

Ziv Weissman – Photo Credit: Yehuda Halickman

וייסמן התייחס להופעה שלו: “אני שמח שהחברים ראו שאני חם ומצאו אותי”. תוך כדי שווייסמן על אותה שאלה לגבי ההופעה שלו, חברו לקבוצה, עוז לביא, שהיה מעולה עם 12 נקודות, אמר עליו שהוא “קרי הישראלי”, ביטוי שצץ מדי פעם בנוגע לקלעים מוכשרים במדינה. “מחמאה גדולה, סטף זה מודל בשבילי ובשביל הרבה. כבוד”, התרגש וייסמן.

בסיום דבריו, וייסמן סיפר על האתגר מול צרפת: “אנחנו יודעים שצרפת נבחרת חזקה, אבל אנחנו נבוא בשיטה שלנו עם מה שאנחנו יודעים לעשות ונקווה שזה יספיק”.

כאמור, גם אייזיק היה מצוין. “שיחקנו טוב, פתחנו ממש חזק, הקנדים קלעו כמה זריקות, אבל אז הידקנו את ההגנה שלנו ושיחקנו כמו שאנחנו יודעים, רצנו וקלענו הרבה שלשות. זיו הרג את המשחק עם ארבע שלשות ברצף וזה עזר לנו מאוד”, אמר אייזיק תוך כדי שהחמיא לווייסמן.

Ariel Aizik – Photo Credit: Yehuda Halickman

אייזיק דיבר על היכולת הטובה שהציג. “אני מרוצה, תמיד אפשר להיות יותר טוב, אבל זהו, המשחק נגמר, מסתכלים רק על המשחק הבא, עכשיו נהיה מוכנים לצרפת”.

אייזיק התייחס לרמה של התחרות כמי שגם צפה בכמה משחקים. “ראיתי כמה משחקים ואני חושב שהמשחקים הבאים שהולכים להיות לנו הרבה יותר קשים מול נבחרות מעולות. יהיה יותר קשה, אבל אנחנו מכוונים לזהב ולקחת מקום ראשון”.

גם אייזיק נשאל על צרפת, וענה: “משחק קשה, עכשיו אנחנו נשארים לראות אותם. יהיה באמת משחק קשה ולא פשוט, אבל אנחנו יכולים לנצח, זה תלוי בנו”.

מי שנחשב עד כה למצטיין של ישראל בטורניר עד כה הוא דניאל גואטה, שסיפק הפעם 14 נקודות (2 שלשות). “היה משחק ממש טוב, זה היה הרבה יותר טוב מהמשחק הקודם, אבל אנחנו עם הפנים קדימה למשחק הבא, מחר זה סיפור אחר לגמרי, אנחנו מקווים שיהיה בסדר מחר, ויהיה בסדר”, ניתח גואטה.

Oz Lavy and Daniel Guetta – Photo Credit: Yehuda Haickman

גואטה דיבר על כך שהוא מפגין יציבות בטורניר עם שני משחקים נהדרים עד כה. “זה דבר שאני מתרכז בו, זו המטרה שלי בטורניר הזה, אני עובד ממש קשה ואני חייב לעשות את זה, וזה בשביל הקבוצה, אני משחק בשביל כולם, אני מוסר, אני חודר, וזה הכיף שלי, אני בא, עושה את העבודה שלי ואני הכי שמח בעולם”.

גואטה דיבר על המשחק מול צרפת: “40 דקות חשובות, צריך לבוא מהדקה הראשונה הכי מוכנים שיש, ואנחנו צריכים לנצח את זה, אנחנו יודעים מה אנחנו שווים וזאת המטרה שלנו מחר”.

שחקן נוסף שלא הזכרנו עד כה ושבהחלט ראוי לציון הוא עומר חממה, שכמו גואטה סיפק יציבות אחרי שהיה טוב במשחק הראשון והפעם רשם 13 נקודות (3 שלשות) ובעיקר חסימה גדולה.

הוסיפו לישראל: עידו הראל עם 9 נקודות, ניר שפר עם 6 נקודות (2 שלשות), נועם בן הרוש עם 4 נקודות, רועי בכר עם 3 נקודות ונבו זומרפלד ורועי אבנרי עם 2 נקודות כל אחד.

Omer Hamama – Photo Credit: Yehuda Halickman

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!