וושינגטון נתקלה שוב בבעיה של פיגור מוקדם במשחק ואבדיה משתפר בצד ההגנתי: נציגנו בוושינגטון, ניל דלאל, מדווח

מרץ 16, 2021 | דני אבדיה

על ידי Neil Dalal

כמו בתחילת העונה, הוויזארדס במאזן 0-4 מאז תחילת המחצית השנייה של העונה לאחר הפסד בלתי נמנע למילווקי באקס 122-133. למרות חזרתו של בראדלי ביל שקלע 37 נקודות כשקלע 13 מתוך 19 מהשדה, הוויזארדס לא יכלו לעצור את מילווקי בצד ההגנתי, כשאפשרו לבאקס לקלוע 133 נקודות. עם חזרתו של ביל להרכב הקבוצה דני אבדיה חזר לספסל וקלע 11 נקודות כשהכניס 5 מתוך 9 נסיונות מהשדה והוריד 6 ריבאונדים ב31 דקות משחק.


“הוא התחיל את העונה מצוין, הוא משתמש בגוף שלו, הוא מאוד חזק” אמר מאמן הוויזארדס סקוט ברוקס על ההתקדמות ההגנתית של אבדיה בNBA. “הוא השתמש בחזה, לא בידיים, הוא לא הכה את השחקן ששמר. ואז הוא התחיל לשים ידיים ולקבל את העבירות הקטנות האלה, הוא עשה את זה פעמיים במשחק הקודם נגד מידלטון. הוא היה עושה את זה מוקדם במשחק ואז לא יכולנו להשאיר אותו על הפרקט. עכשיו אנחנו רואים שהוא התקדם והוא לא עושה הרבה עבירות.”

הבעיה הכי גדולה של וושינגטון העונה, אם לא נגדיר את עניין זה בצורה כללית מדי כבעיית הגנה, ניתן להגיד כי הירידה לפיגור מוקדם ולאחריו מאמץ לחזור מהפיגור, ובסופו של דבר נגמר הדלק ברבע האחרון. מבחינת פיגור הכוונה היא לפיגור 9 ברבע הראשון, 18 ברבע השני, ו26 באמצע הרבע השלישי, דבר שיוצר סיטואציה כמעט בלתי אפשרית לצלוח נגד מועמדת לאליפות כמו הבאקס. הוויזארדס כן הרשימו עם ריצות של 23-8 והמשך גם 16-2 במהלך המשחק כדי לצמצם ל5 הפרש, אך לא יכלו לעשות עצירות הגנתיות נוספות כדי לסגור את הפער. במסיבת העיתונאים בסיום בראדלי ביל שוחח על יציבות ועל עניין ההגנה.

Deni Avdija – Photo Credit: Dov Halickman


הוויזארדס שיחקו ״סמול בול״ ללא סנטר טבעי במשך כמעט חצי מהמשחק ודאוויס ברטאנס שיחק 24 דקות בלבד, אולי בעקבות מגבלת דקות עקב פציעתו האחרונה או בעקבות משחק ההגנה שלו. עניין זה נתן לאבדיה דקות משחק רבים תוך שהוא משחק משחק שני ברצף עם כ30 דקות על הפרקט בכל אחת מהם בפעם הראשונה בקריירת הNBA שלו עד כה. פעמיים הרוקי ניצל לקות הגנתית של הבאקס אחרי שהקשה על ההתקפה ל מילווקי מחוץ לשלשה, אך הוא מצד שני גם היה חלק מתקשורת לא טובה בחילופים מה שנתן לבארס סלים קלים. בתקופה חסרת סבלנות כפי שיש כעת בעולם, הוויזארדס יודעים שכל משחק הוא צעד קטן עבור אבדיה כדי להפוך לשחקן שוושינגטון מקווים שהוא יהיה.

״הוא שומר חזק על שחקנים בעמדה הזאת כל משחק,״ ברוקס המשיך לדבר על אבדיה טרם המשחק. ״אני חושב שהוא מתמודד עם זה טוב, הוא חווה עונת רוקי יציבה וצפויה ביחס לעניין שלא היו להו אימונים. הוא לומד תוך כדי תנועה, לומד מצפייה בהקלטות קל משחקים, לומד עם המאמנים שלנו והשחקנים שלנו ראסל ווסטברוק ובראדלי היו ממעולים איתו עד כה. הם דורשים, הם שומרים שהוא יישאר מפוקס ולעיתים זה היה מעולה, ולפעמים פחות. זה ככה אצל הרבה רוקיז בליגה הזו, אבל אני אוהב את ההשקעה שלו, ולאחרונה היה טוב מאוד הגנתית.״


הוויזארדס יסיימו את חמשת משחקי הבית שלהם עם משחקים יום אחרי יום נגד הקינגס והג׳אז שיחל ביום רביעי. עם מאזן של 14-24 עם 34 משחקים בלבד לסיום העונה הסדירה, זה לא מפתיע להכריז על המשחק הגד הקינגס ללא מרווין באגלי משחק שהוא חובה לנצח עבור וושינגטון.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!