ה-MVP של גמר ליגת התיכונים הוא אחד מכוכבי העתיד של הכדורסל הישראלי. ראיון

על ידי Moshe Halickman

ביום שני האחרון ניב למפרט היה חתום על ההישג הגדול ביותר בקריירה הצעירה שלו. הרכז (בן 17, 1.94 מטרים) הוביל את עמק חרוד לניצחון 53:69 על תיכון חדש תל אביב בגמר ליגת העל לתיכונים, תוך שהוא קולע 16 נקודות ונבחר לשחקן המצטיין של המשחק היוקרתי.

“זה כיף גדול, אני שמח שזכינו בתואר”, אומר למפרט בראיון מיוחד לאתר “ספורטס רבי” מספר ימים אחרי הרגע הגדול. “עשינו הכנה ארוכה ועמדו בפנינו אתגרים לא פשוטים שהצלחנו לצלוח אותם. לגבי בחירת ה-MVP אני שמח מאוד, וזה לא היה קורה אם החברים לקבוצה לא היו מפרגנים לי ועושים את ביחד איתי”.

למפרט מודה שתיכון עמק חרוד כיוון לזכייה בתואר העונה. “כבר מתחילת השנה היו לנו מטרות, וזו הייתה אחת המטרות. כמובן שזה היה לא פשוט ועמדנו בפני משחקים לא פשוטים וקבוצות טובות, אבל אני חושב שבסוף האמנו בעצמנו והצלחנו לעשות את זה”.

Niv Lempert – Photo Credit: FIBA

מה היו המפתחות לזכייה השלישית בתולדותיו של התיכון באליפות? “כל הזמן המאמן דיבר איתנו על קבוצתיות ועל הביחד, שהכישרון שיש לנו בקבוצה זה לא מספיק והכוח שלנו זה באמת לפרגן אחד לשני ולשחק כקבוצה. אני חושב שבשלבים המכריעים זה מה שעשה את ההבדל והצלחנו לזכות”.

למפרט סבל מפציעה בשלב מוקדם יותר של העונה. “זו הייתה מתיחה קלה במפשעה והחליטו שלא אשחק משחק אחד כדי שאגיע לשלבים המכריעים מוכן. התאוששתי מזה עם מנוחה ויותר חיזוק של המקום בעיקר. הגעתי מוכן לשלבים המכריעים וזה מה שחשוב”.

בחצי הגמר מול הדרים הוד השרון סיפק למפרט תצוגת שיא כשרשם טריפל דאבל שהתקרב לקוואדרופל דאבל מדהים: הוא העמיד שורה סטטיסטית של לא פחות מ-22 נקודות, 10 ריבאונדים, 10 אסיסטים ו-8 חטיפות. “הרגשתי באותו יום מוכן מאוד ועשינו הכנה מצוינת לפני המשחק. הרגשתי שאנחנו יודעים מה אנחנו צריכים לעשות כדי לנצח. באותו משחק הלך לי טוב והחברים הצליחו למצוא אותי במקומות שאני טוב בהם, וזה מה שעשה את ההבדל”.

Niv Lempert – Photo Credit: FIBA

במשחקים של הליגה לתיכונים למפרט וחבריו לקבוצה נהנו מתמיכה של תלמידים אחרים ביציעים. “זה כיף גדול. תמיד כיף לראות בקהל חברים שאתה מכיר ופוגש אותם ביום-יום בבית הספר. מאוד נהניתי מהחוויה”.

ליגת העל לתיכונים נהנתה משמות גדולים שהצטיינו בה במשך השנים: בתור דוגמאות אפשר לקחת מעמק חרוד את יותם חנוכי ומתיכון חדש את דני אבדיה. איך למפרט מרגיש שהוא נמצא באותה שורה עם שחקנים כאלה? “זה גורם לי להרגיש טוב שאני חלק מרשימה מכובדת. אני יודע שיש לי דרך ארוכה לעשות ואני אעשה הכל כדי להגשים את המטרות שלי”.

מי שנבחר למצטיין העונה הסדירה במסע של עמק חרוד הוא יואב ברמן, שבגמר קלע גם הוא 16 נקודות. “אני מפרגן לו מאוד, הוא חלק חשוב בקבוצה. אני שמח שהוא נבחר ובהחלט מגיע לו. יואב חבר טוב שלי”.

Yoav Berman – Photo Credit: FIBA

איך למפרט התחיל לשחק כדורסל? “זה התחיל מזה שאח שלי הגדול שיחק כדורסל. נשאבתי לזה מגיל מאוד צעיר וכבר בגן חובה התחלתי לשחק כדורסל”.

למפרט גדל באקדמיה של הפועל גלבוע/מעיינות ומשחק בקבוצת הנוער של המועדון. “זו חוויה מאוד עוצמתית ומלמדת. מה ששונה לדעתי ממקומות אחרים זה שכל התרבות פה מושתתת על כדורסל וכל סדר היום מתנהל על פי הכדורסל, אם זה בתיאום עם בית הספר, באימוני הבוקר ובתזונה. לדעתי זה מה שמבדיל ממקומות אחרים”.

מי היה עבור למפרט מודל לחיקוי? “אין לי מודל לחיקוי ספציפי, אני חושב שאני לוקח דברים שאני אוהב ממספר שחקנים ואני שואף להכי טוב שאני יכול כניב למפרט”.

Niv Lempert – Photo Credit: FIBA

מהם היתרונות של למפרט על הפרקט ואיזה דברים הוא עדיין צריך לשפר? “אני חושב שהיתרונות שלי זה שאני יודע להשתמש בגודל שלי כרכז, ראיית המשחק, החשיבה המהירה וקבלת ההחלטות המהירה. אני חושב שאני יכול לשפר את הקליעה שתהיה ברמה יותר גבוהה. בהגנה אני יכול עוד להשתפר כי אני רוצה להיות ברמה יותר גבוהה שתוכל להשפיע יותר על המשחק”.

העונה שעברה הייתה הראשונה של למפרט בליגת נוער על צפון, כשהוא העמיד ממוצעים של 12.5 נקודות, 7.2 ריבאונדים, 4.6 אסיסטים ו-3.3 חטיפות בדרך למקום בחמישייה השנייה של העונה בליגה. “לדעתי הייתה עונה טובה עבורי, גם החשיפה שהליגה לנוער מאפשרת לשחקנים, הפלטפורמה הזאת שמכינה אותך לשלב הבא. לשחק מול שחקנים שהם הטובים בארץ? התחרותיות הזאת לגמרי שיפרה אותי ואת המשחק שלי”.

בקיץ האחרון שיחק למפרט עם נבחרת הנוער בטורניר הצ’לנג’ר שנערך באולם הדרייב אין. הנבחרת סיימה במקום הראשון בבית שלה, תוך שלמפרט מספק 3 נקודות, 1.2 ריבאונדים, לא פחות מ-4.6 אסיסטים לעומת 1.6 איבודים ו-1.2 חטיפות ב-12.6 דקות בממוצע למשחק. “הייתה חוויה עוצמתית מאוד. מבחינתי היו עליות וירידות, והפלטפורמה לשחק מול הקהל הביתי הייתה חוויה יוצאת דופן”.

Photo Credit: FIBA

בנבחרת הנוער למפרט שיחק תחת המאמן אורן אהרוני, שמצליח מאוד העונה עם בני הרצליה בליגת העל לבוגרים. “היה לי הכבוד לשחק בקיץ תחת אורן אהרוני, הוא מאמן מצוין”.

מי שנבחר למצטיין של טורניר הצ’לנג’ר הוא חברו של למפרט לנבחרת, רון ציפר, שסיפק יכולת יוצאת מן הכלל. “רון ציפר חבר טוב שלי, האמנתי בו ואני שמח בשבילו שהוא עשה טורניר טוב”.

עם איזה שחקנים למפרט הכי נהנה לשחק עד כה? “אני חושב שזכיתי לשחק עם המון שחקנים מיוחדים וטובים, ואני פחות רוצה לבחור אחד ספציפי כי באמת מכל שחקן לקחתי משהו טוב שעזר לי בהמשך”.

אורן אהרוני

Oren Aharoni – Photo Credit: Dov Halickman

תחת איזה מאמנים למפרט הכי נהנה לעבוד? “במהלך השנים שלי שאני משחק כדורסל למזלי זכיתי שיאמנו אותי מאמנים מצוינים ואנשים טובים. לקחתי באמת מכל מאמן משהו שחשבתי שיעזור לי. אני פחות אוהב לנקוב בשם ספציפי כי באמת מכל מאמן שהדריך אותי לקחתי משהו ספציפי שעזר לי בהמשך”.

האם למפרט מעדיף לצפות באן.בי.איי או ביורוליג? “אני יותר מתחבר לכדורסל האירופי וליורוליג שבו כל פוזשן חשוב והטקטיות הרבה יותר גבוהה. לדעתי זה מפעל יותר תחרותי”.

ביקשנו מלמפרט לספר משהו מעניין שלא יודעים עליו. “אני מאוד אוהב את תחום הכלכלה, זה חלק מהחיים שלי”.

רון ציפר

Ron Zipper and Pini Gershon – Photo Credit: FIBA

למפרט וגלבוע/מעיינות, שמתארחים הערב (חמישי, 20:15) אצל אליצור עירוני נתניה, ניצבים במקום השני בטבלה בליגת נוער על צפון עם מאזן מרשים של 10 ניצחונות לעומת הפסד בודד. האם המטרה היא לזכות באליפות ליגת העל לנוער? “לדעתי זה משהו שהיה על השולחן מתחילת העונה, אבל כרגע בתקופה הנוכחית אנחנו פחות מייחסים לזה חשיבות ויותר מתרכזים מאימון לאימון ומהמשחק הקרוב למשחק הבא, ונבוא מרוכזים לכל אימון ומשחק”.

יש אנשים שרואים את למפרט כאחד מרכזי העתיד של הכדורסל הישראלי. “זו זכות שלי להיות ברשימה הזאת. אני אעבוד הכי קשה שאני יכול, ואני מקווה שההקרבה שאני אעשה וההשקעה יובילו אותי להגשים את החלום הזה”.

לסיום, מה החלום הכי גדול של למפרט בקריירה? “אני חושב שלשחק ברמות הכי גבוהות של הכדורסל ולהיות בקבוצה שתאמין בי ותיתן לי אחריות”.

Niv Lempert – Photo Credit: FIBA

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!