התרחישים, המפתחות וההיסטוריה שיכולה לקרות: על משחקי ההכרעה של הפועל ירושלים והפועל חולון בליגת האלופות

מרץ 19, 2024 | אירופה, כדורסל

על ידי Nate Dror

המירוץ לרבע הגמר

הפועל ירושלים והפועל חולון יגיעו הערב ומחר למשחק האחרון בשלב הבתים בליגת האלופות, כשהמטרה ברורה: להעפיל אל שלב רבע הגמר!

לראשונה בהיסטוריה, הן גם יוכלו לעשות את זה ביחד! הנה כל האפשרויות לסיטואציה הסופית בכל בית, כולל המפתחות המרכזיים של כל קבוצה בדרך לרבע הגמר – בואו לקרוא!

לחצו כאן כדי להצטרף לקהילת ספורטס רבי

ספורטס רבי – גם באפליקציה! כל העדכונים והתוכן האיכותי ביותר על הכדורסל הישראלי היישר לידיים שלכם!

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts.

הפועל ירושלים

מחזור הסיום (שלישי, 19:30 שעון ישראל)

הפועל ירושלים – קרשיאקה

טנריפה – פריסטרי

באיזה מקום הקבוצה תסיים? כל האפשרויות!

במקרה של ניצחון

ניצחון של פריסטרי = מקום 1

ניצחון של טנריפה = מקום 2

במקרה של הפסד

ניצחון של טנריפה = מקום 2

ניצחון של פריסטרי = מקום 3

Hapoel Jerusalem – Photo Credit: FIBA

המפתחות לניצחון

1. לשחק עם קרינגטון ורנדולף ביחד!

כתבתי על זה לא מעט בטורים הקודמים, והפעם, זה קריטי במיוחד. משום מה, הפועל ירושלים של העונה, בוחרת ברוב הדקות שלא לשחק עם שני כוחות האש שלה ביחד. הרבה פעמים, היא משלמת על זה את המחיר. המספרים מוכיחים שהציוות הזה הוא השילוב הטוב ביותר שהפועל ירושלים יכולה להציע על הפרקט, ובמיוחד אחרי שני משחקים שההתקפה הייתה בהם אבודה לגמרי, האדומים מהבירה יהיו חייבים ששני הברומטרים הללו ייכנסו למשחק מהשניה הראשונה, וביחד! משחק טוב של שניהם יכול וצריך להיות שובר שיוויון!

Levi Randolph and Khadeen Carrington – Photo Credit: Yehuda Halickman

2. קצב גבוה, אינטנסיביות שיא, ולחץ גבוה על הכדור!

קרשיאקה, כזכור, היא קבוצה מאוד מוכשרת ברמת החמישייה הראשונה, אבל הרבה פחות ברמת הספסל, שגם הופך אותה לקבוצה קצרה יחסית. את שני המשחקים הראשונים שלה מול ירושלים וטנריפה היא הפסידה, בין היתר, כי היא נפלה מהרגליים ברבע האחרון… למשחק הערב, הגיוני מאוד שהטורקים יגיעו מאוד משוחררים. אם הפועל ירושלים תיתן, קרשיאקה תקח. ולכן, הפועל ירושלים תהיה חייב לשלוח מסר מהשנייה הראשונה. אסור יהיה לה לתת למשחק להתנהל על מי מנוחות, או חלילה להגיע למצב שהוא תקוע בהתקפות שלה. היא תהיה חייבת להפעיל לחץ תמידי על מובילי הכדור של קרשיאקה, לסגור טוב את הקלעים שלה, ולהיות אגרסיבית ככל הניתן בתוך הצבע. בהתקפה, היא תהיה חייבת לשחק מהר. אמנם, משחק ריצה של “קוסט טו קוסט” ישרת את קרשיאקה, אבל גם משחק עומד שבו ספידי סמית’ מכדרר את עצמו לדעת במשך 15 שניות כל התקפה ישרת את הטורקים. במקרה הזה, הפועל ירושלים צריכה לשאוף ולשחק בסטייל “טנריפה”. התקפות סבלניות, פוזשנים ארוכים, אבל הנעת כדור מקסימלית. הכדור חייב להיות כל הזמן בתנועה. זה יעייף את שחקני קרשיאקה, ויוכל להוביל לזריקות נוחות שברוב המקרים יסתיימו בנקודות.

Ilias Kantzouris – Photo Credit: Yehuda Halickman

3. הופעה טובה של הישראלים

על מנת לקיים את הסעיף השני, הפועל ירושלים תהיה חייבת את הספסל שלה בעניינים, ובמילים אחרות, את התרומה של השחקנים הישראלים. במשחקים רבים העונה, הקאדר הישראלי לא היה פקטור בהתקפה וזייף בהגנה. הפעם, הוא יהיה חייב להתעלות. כדי לשחק הרבה עם קרינגטון ורנדולף יחד, קנצוריס יהיה חייב לתת דקות משמעותיות לבלייזר ולוי, שיהיו חייבים לשחק עם ביטחון, לקחת את השלשות הפנויות, ולסגור היטב לריבאונד בתוך הצבע. זוסמן וקורנליוס בדקות שיהיו על הפרקט יהיו חייבים להפעיל את הלחץ הגבוה על הכדור עליו כתבתי, ומהצד השני, לא להתבייש ללכת עד הסוף לסל במקרה ואפשר.

אם הפועל ירושלים תקיים את שלושת המפתחות הללו, היא תהיה צפויה לנצח במשחק, ומי יודע, אולי גם לסיים במקום הראשון.

Nimrod Levi – Photo Credit: Dov Halickman

הפועל חולון

מחזור הסיום (רביעי, 19:30 שעון ישראל)

הפועל חולון – מורסיה

א.א.ק אתונה – פרומיתאס

באיזה מקום תסיים הקבוצה? כל האפשרויות!

במקרה של ניצחון

ניצחון של א.א.ק אתונה = העפלה ודאית! אם הניצחון של הפועל חולון יהיה מעל 18 = מקום 1, מתחת ל-18 = מקום 2.

ניצחון של פרומיתאס = מקומות 1-3.

מצב כזה יציב את מורסיה, חולון ופרומיתאס בשלושת המקומות הראשונים עם 4/6 כל אחת, כשא.א.ק אתונה עם 0/6.

במקרה כזה, המאזן הפנימי בין הקבוצות יכריע, והיות שבמצב כזה לכל קבוצה יהיו 2 ניצחונות ו-2 הפסדים בבית הפנימי, ההפרשים הפנימיים יהיו אלו שיקבעו!

נכון לכעת:

מורסיה 25+

פרומיתאס 0

חולון 25-

לכן, אם חולון תנצח את מורסיה ב-24 ומטה, היא תסיים שלישית ותודח.

ניצחון בדיוק ב-25 הפרש, ישים את כל שלושת הקבוצות בשיוויון כמעט מוחלט, ואז, מה שיכריע יהיה הפרש הסלים הכללי. מצב כזה ישים את מורסיה עם 16+, את חולון עם 15+ ואת פרומיתאס עם 1+ בתוספת ההפרש מול א.א.ק. לכן, בסנריו הזה, אם פרומיתאס תנצח את א.א.ק ב-15 הפרש ומעלה – חולון תהיה שלישית. ניצחון של פרומיתאס ב-14 ומטה, וחולון תעפיל מהמקום השני!

בנוסף, אם הפועל חולון תנצח את מורסיה ב-26 הפרש, גם במצב שבו פרומיתאס תנצח, היא תבטיח את המקום הראשון!

אם הפועל חולון תפסיד למורסיה היא תסיים בוודאות במקום השלישי, בכל מקרה.

Amit Sherf – Photo Credit: Yehuda Halickman

המפתחות לניצחון

ועכשיו, אחרי שהשתעשנו עם ההפרשים, בואו נתקדם למחוזות הריאליות.

אין ספק שלנצח את מורסיה ב-25 או 26 הפרש (וגם ב-18) זו משימה שעל פניו היא גדולה על מידותיה של הפועל חולון (ועל כל קבוצה בליגת האלופות), אבל ניתוח הסיטואציה מלמד, שעל אף פערי הרמות, חולון בהחלט יכולה וצריכה לפנטז על ניצחון. היא פשוט צריכה את זה יותר. למורסיה כמעט אין על מה לשחק, והיא מבחינתה יודעת שהיא כמעט נעולה במקום הראשון. רק הפסד ב-18 ומעלה יסכן אותה מלסיים בו, ורק הפסד ב-26 ומעלה יהיה עלול להוביל להדחתה.

לכן, המטרה הבסיסית של הפועל חולון צריכה להיות בראש ובראשונה להביא את המשחק למצב צמוד לכל הפחות, לקראת תחילת הרבע האחרון. אם חולון תהיה באזור, בדקות הסיום, ייתכן מאוד שעניין הדחיפות יעשה את ההבדל לטובתה.

יחד עם זאת, להפועל חולון יהיה אסור לסמוך על א.א.ק אתונה, ואם במקרה, בטעות, היא תמצא את עצמה למשל ב-15+ ברבע האחרון, בזמן שהמשחק המקביל צמוד, הסטייט אוף מיינד של השחקנים יצטרך להיות של 10- ולא של 15+.

Hapoel Holon – Photo Credit: Yehuda Halickman

מבחינת מפתחות מקצועיים, חולון במשחק כזה תהיה חייבת כמובן להגיע בשיאה, בלי לחפף באף צד של הפרקט. מורסיה מדורגת שנייה במפעל באופנסיב רייטינג (1.19 נקודות בממוצע לפוזשן), ושנייה במפעל בדיפנסיב רייטינג (סופגת רק 1.03 נקודות בממוצע לפוזשן). ללא ספק, העונה, היא קבוצה ששווה את הפיינל פור של המפעל.

עניין השלשות יהיה חשוב מאוד, בשני הצדדים. אם חולון תדע לסגור את הקלעים של מורסיה, ולהפעיל את הגארדים ואת כוח האש של הרווי בצד השני, היא תוכל לייצר לעצמה יתרון טקטי חשוב במשחק שגם יקל עליה בהתמודדות מול מורסיה בתוך הצבע.

בנוסף, בהגנה, חולון תהיה חייבת להפעיל לחץ על הכדור. למורסיה יכול להיות משחק מאוד סבלני ומסודר, ואם חולון לא תלחץ על השחקנים היוצרים, היא תהיה עלולה לשלם את המחיר…

כדי לנצח ב-26 הפרש ויותר, הפועל חולון תצטרך משהו באמת יוצא מן הכלל ברמה ההיסטורית, אבל אם היא תקיים את שתי המפתחות הללו, היא בהחלט תוכל לנצח, ולסיים את שלב הבתים השני במאזן שכמעט איש לא חלם עליו: 4 ניצחונות למול 2 הפסדים.

ככה או ככה, זו עונה אדירה של הפועל חולון, ואם יש מגיע בכדורסל, אז מגיע לה להגיע לרבע הגמר!

Kevin Hervey – Photo Credit: FIBA

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!