“התרגשתי מאוד להגיע לארץ”: יובל זוסמן התייחס למשחק נגד מכבי, למהלך העונה עד כה באלבה ועוד

ינו 26, 2022 | אירופה, כדורסל

על ידי Dov Halickman

לאחר ההפסד של אלבה ברלין אתמול למכבי תל אביב בהיכל ביד אליהו, אקס הצהובים מתל אביב, יובל זוסמן דיבר על המשחק, על איך זה מרגיש לחזור לישראל למשחק, העונה שלו באלבה עד כה ועוד.

“היה מרגש ולא פשוט בכלל. מכבי היו יותר טובים והגיע להם הניצחון. אני יודע שזה קשור לרגשות וכשזה מגיע לרגשות אני מנסה לשלוט בזה עם המוח ולא עם הלב. אני יכול להבין את הקהל ואת מה שהוא חושב, אבל אני חייב לעשות את מה שאני יכול עבור הקבוצה”.

על תקופתו באלבה ברלין עד כה: 

“ניסוי ותהיה. זה לא פשוט, אבל אני גדל ומתפתח ולומד על עצמי המון. יש לי הרבה זמן לבד, ולשחק בתור זר זה סיפור אחר. אנחנו אלופים בגרמניה וכל קבוצה רוצה לנצח אותנו, ככה שזה לא פשוט. כמו שזה היה במכבי. אני מנסה להשתפר מאימון לאימון וממשחק למשחק”.

על התחושה לשחק בהיכל ביד אליהו במדים של קבוצה אחרת:

“אני מכיר את ההיכל כל כך טוב ולא יכול לשכוח אותו. שמתי לב לכל השינויים הקטנים שעשו. זה היה הבית שלי ואני שמח על השנים פה. אני לא יודע מה העתיד צופן, נהניתי לחזור”.

זוסמן סיפר על איך זה לשחק יחד עם תמיר בלאט באותה קבוצה:

“זה מאוד עוזר שיש מישהו איתך שאתה יכול לפרוק ולהיעזר בו. זה מאוד חשוב. זה עסק קשה ואתה צריך להתחבר לאחד או שניים שאתה יודע שהם יהיו איתך בטוב וברע. אנחנו מדברים על הכל. על המגרש אנחנו מתקשרים דרך העיניים וקוראים אחד את השני בצורה מושלמת וגם אנחנו מדברים מחוץ למגרש. לשחק ביחד זה חלום שמתגשם לשנינו. לתמיר יש ניסיון במשחקים נגד מכבי והוא יודע מה צריך לעשות ומה לא. אני רוצה לנצח כל קבוצה באשר היא, אבל כמובן כשזה מול הקבוצה שגדלת בה יש משהו מעבר. פעם שעברה זה הספיק והפעם זה לא הספיק לנו”.

יובל הוסיף על איך הוא מרגיש עם המעבר לברלין: 

“כן. אני שלם עם ההחלטה שלי. ההחלטות שאנחנו מקבלים מעצבות לנו את החיים, ואני שלם עם ההחלטה כי בזכותה החיים שלי ממשיכים להתעצב”.

על החזרה לישראל למשחק נגד מכבי ת”א: 

“היה לי מאוד קשה לנחות פה. התרגשתי עד מאוד להגיע לארץ ולראות שוב את ההורים. לא הייתי בארץ כמעט שישה חודשים וזה הכי הרבה שהיה לי אי פעם. עכשיו אני מבין את השחקנים הזרים שיש להם געגועים הביתה, זה קשה מאוד כשאין לך את התמיכה של הבית, של המשפחה ושל החברים. אני מעריך כל רגע שנשאר לי כאן עם המשפחה לפני שאנחנו עולים על המטוס”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!