התפקוד של אבדיה כפליימייקר וההתרשמות של המאמן והג’נרל מנג’ר: נציגנו בוושינגטון מדווח

דצמ 7, 2021 | דני אבדיה, כדורסל

על ידי Neil Dalal

העונה של הוושינגטון וויזארדס החלה לתפוס תפנית שלילית. לאחר פתיחה מדהימה של 10-3 תחת אנסלד ג’וניור, הקבוצה הפסידה 8 מתוך 12 המשחקים האחרונים שלה, כולל רצף של שלושה הפסדים ברציפות בפעם הראשונה העונה. זה לא אמור להפתיע שדני אבדיה עדיין לא עקבי בתפוקה שלו על אף הקלות שבה אפשר להיות אופטימי לאור הופעות טובות שלו.

“זה פשוט תהליך התבגרות נורמלי עבור שחקן צעיר,” אנסלד הסביר. “מעט מאוד הולכים להיכנס לתוך עונתם השנייה ולשחק נהדר בכל ערב. אני חושב שהוא עדיין קצת חלש גופנית לאחרונה לאור העובדה שהוא היה קצת חולה, אבל אני נותן לו קרדיט, הוא נתן את המקסימום. הוא ניסה לשחק, הוא ימשיך לנסות לשחק בצורה נכונה, לשחק חזק, ופיזית, לפעמים זה לא הולך בכיוון שאתה רוצה. אני לא אגיב בצורה קיצונית או אדאג יתר על המידה בהקשר הזה. זה חלק מכאבי הגדילה שכולנו צריכים לעבור.”

Deni Avdija – Photo Credit: Washington Wizards

לאחר 9 נקודות ושבעה ריבאונדים ב-20 דקות בניצחון בבית נגד הטימברוולבס, דני אבדיה עבר סימפטומים של שפעת במהלך הופעה של 16 נקודות (שיא עונתי) בקליעה של 6-10 מהשדה, שכללו 50% מחוץ לקשת במשחק שלאחריו נגד הקאבס. בשני משחקים מאז, נגד הראפטורס ואינדיאנה, אבדיה הצליח לקלוע רק 2 נקודות ב-1-5 מהשדה. נקודת אור משני המשחקים הללו הייתה העובדה שאבדיה שיחק במשך כמה דקות כרכז על הפרקט עקב היותו של ספסנר דינווידי מחוץ לסגל בעקבות רצון לא לפצוע את השחקן בלו”ז כה עמוס לאור פציעה קשה שהוא חווה לפני פחות משנה.

“זה קשה כי לא היו לו הרבה דקות בעמדה הזאת,” אנסלד אמר לגבי אבדיה והרצון שלו לתפקיד החדש על הפרקט ובהתמודדות עם זמן אימון מוגבל במהלך העונה הרגילה. “הוא לרוב רכז משני, שחקן פיק אנד רול מהצד. ללמוד את ההתקפה מהעמדה הזאת היא משימה לא פשוטה תוך כדי תנועה, אבל אנחנו פשוט צריכים לשמור על חבילה קטנה של מהלכים. זה פשוט נותן לך יותר גמישות. זה נותן לביל את החופש לשחק עם הכדור ביד ובלי הכדור ביד. זה נותן לך עוד שחקן שיכול להוות פליימייקר אז ככה לפחות יש לך שני מנהלי משחק על המגרש. אני אוהב את העובדה שהוא מסוגל לכך וזה נוח לו לעשות את זה.”

על אף ההופעות החלשות של דינווידי ב-12 המשחקים האחרונים, לא הייתי צופה שינויים בחמישייה כרגע למרות שאנסלד אמר ש”הכל על השולחן.” אולי אבדיה יקבל העדפה לפתוח בחמישייה על חשבון קלדוול-פופ, אבל לטווח ארוך הישראלי עדיין לא מוכן שיסתמכו עליו כמנהל משחק ראשי נגד שחקני חמישייה ב-NBA. הוא אולי יקבל יותר סיכוי לכך אם דברים ימשיכו כפי שהם כעת, אבל בינתיים לוושינגטון יש תקווה שהמניה שלה בעמדה מספר 1 ימצא את הקצב שלו שוב. הג’נרל מנג’ר והנשיא, טומי שפרד צפה את ההזדמנויות שנמצאות בעלייה עבור דני לתקוף את הסל מוקדם יותר השבוע ברדיו המקומי.

Deni Avdija – Photo Credit: Washington Wizards

“אני עדיין חושב שהוא פליימייקר משני נהדר. תכניס אותו לתוך dribble handoffs, תן לו במתפרצת, הוא יכול לעשות הרבה דברים,” שפרד תיאר. “הוא עדיין חייב לסיים וזה חלק גדול מכך. אמרתי לו שחלק מעניין הסיומת זה שאתה חייב לפתוח את שתי העיניים לפעמים. הוא מתרגל למגע, הוא לא פוחד מכלום. זה פחות עניין של פחד אלא יותר עניין של להכיר את הליגה הזאת.”

הוויזארדס יקוו להתחיל ללכת לכיוון חדש נגד הפיסטונס ביום רביעי ולאחר מכן יארחו את הג’אז בשבת, וכל זה לפני 6 משחקי חוץ קשים מאוד החל מהחוף המערבי וסיום בניו יורק סיטי.

 

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!