התיישבתי מול הטלוויזיה כדי לצפות לראשונה העונה בדני אבדיה. אבל התייאשתי במחצית

ינו 17, 2022 | דני אבדיה, כדורסל

על ידי Moshe Halickman

יום שני. 21:00 בערב. אן.בי.איי. וושינגטון וויזארדס. דני אבדיה. התכנון שלנו הוא ממש עכשיו להקדיש לו פרק שלם בפודקאסט “התשיעית באירופה” עם אורח מיוחד. סליחה על הספוילר החלקי. מושלם. אופס, תמחקו את צמד המילים “דני אבדיה”. בערך.

התנאים היו מצוינים והכל היה מוכן לסוג של חגיגת צפייה. היה לי זמן פנוי לשבת מול הטלוויזיה ולצפות בדני אבדיה על הפרקט, בשעה נוחה במיוחד בישראל, כשבעקבות הקורונה לא היו משחקים מרכזיים בכדורסל הישראלי. אם להגיד את האמת, פעם הייתי כמעט “מכור” לצפייה בדני אבדיה. עזבו את התקופה שלו במכבי תל אביב, כי אז השעות היו באמת נוחות. אני מדבר על עונת הבכורה של הישראלי באן.בי.איי, כשהבדלי השעות בין ארצות הברית לישראל גרמו לנו לצפות לרוב באבדיה משחק באמצע הלילה או לוותר על התענוג. ואני “חטאתי” לא מעט פעמים וצפיתי באבדיה באמצע הלילה. ופעם אחר פעם התאכזבתי והלכתי עייף מאוד לישון לזמן קצר. בין אם ראסל ווסטברוק ובראדלי ביל בקושי מסרו לו כשהוא היה על הפרקט, שסקוט ברוקס בקושי שיתף אותו, שהוא כן קיבל כדורים והחטיא בלי סוף מחוץ לקשת או כל דבר אחר, אבדיה וההופעות שלו לא בדיוק היו מה שחלמתי עליו, או יותר נכון מה שלא יכולתי לחלום עליו, בלילות.

וגם הפעם האכזבה הייתה גדולה. אומנם שעות השינה שלי לא באמת נפגעו, ועדיין, התסכול הוא עצום ולא פחות קטן. עוזר המאמן, ג’וזף בלייר, עמד על הקווים בעקבות הכניסה של המאמן הראשי ווס אנסלד ג’וניור לבידוד, וזה דווקא גרם לאבדיה להתייבש על הספסל. וזה מוזר, כי אבדיה ובלייר דווקא נראו מחויכים מאוד יחד רגע לפני המשחק. הדקות נקפו והיה נחמד מדי פעם לראות פעולות מדהימות של קייל קוזמה, כמו אסיסט נפלא ודאנק על הראש של ג’ואל אמביד (במה שהזכיר מעט את הדאנק המפורסם של אבדיה עצמו על ג’יג’י דאטומה), אך בסוף התייאשתי והפסקתי לצפות במחצית. מי היה מאמין שדווקא במשחק היחיד שבו אני אצפה העונה אבדיה לא ישחק בכלל, בניגוד גמור לכך שהוא שותף בכל שאר המשחקים שהתקיימו. כך לפחות חשבתי, ולא צפיתי במחצית השנייה, אלא שבאופן מוזר אבדיה עלה לשחק ב-3 הדקות האחרונות, וברגע ששמעתי את השמועה הנכונה הלכתי לצפות בגארבג’ טיים שהסתיים בניצחון 98:117 של הוויזארדס בבית מול פילדלפיה. כמובן שפספסתי בלייב את 2 הנקודות של אבדיה בנוסף לחטיפה שלו.

לא ברור האם בלייר פחות מחזיק מאבדיה מבחינה מקצועית, האם ירד מהפורוורד עומס בעקבות עייפות או שבאמת מתבשל כאן טרייד, אבל בשורה התחתונה זה היה מחזה לא נעים לצפייה עבור ישראלים רבים, כשזה עוד יותר גורם לי להיות מרוצה מההחלטה “להיגמל” העונה מהאובססיה לצפות כמעט בכל רגע אפשרי של אבדיה. ושיהיה ברור, אני אחד מאוהדיו הנלהבים ביותר, כן? “זה לא נגד דני, הוא עובד קשה והוא בנאדם מדהים, זה הבחור שלי”, הסביר בלייר בסיום, כשממש לא ברור למה הוא טרח לערוך סוג של השפלה קטנה ולשתף את השחקן כשהמשחק כבר הוכרע. נציגנו בוושינגטון, ניל דלאל, הקשה עוד יותר על בלייר ושאל האם ההחלטה לא לשתף את אבדיה הרבה הגיעה באימונים או בזמן ישיר, והוא בתגובה ענה תשובה די מתחמקת: “זה שילוב של הכל, אנחנו רק מנסים לראות איך דברים זורמים ומנסים למצוא את השילוב הנכון ולתת הזדמנויות לחלק מהשחקנים. אתם עושים מזה יותר ממה שדני עושה מזה”. בינתיים, אנחנו בישראל הפעם עושים בצדק כנראה יותר ממה שזה באמת. טוב, נו, לפחות בכל זאת צפיתי בו על הפרקט בשידור ישיר לראשונה העונה.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!