השיפוט הבעייתי, השחקן שהדהים והמשפט של הכוכב: על קריית אתא

ינו 9, 2023 | כדורסל, ליגה

על ידי Hanan Spond

“הם לא היו יותר טובים מכם”, זה מה שאמרתי לשאבון לואיס בסוף המשחק. את מה שהוא ענה לי אציין בסוף הכתבה. לא הצלחנו לשמור אותם על פחות מ-80 נקודות וכמו שאמרתי אם הם עברו 90 נקודות כנראה לא הייתה הגנה. זה חצי נכון, כי עד סוף המחצית הראשונה עירוני קריית אתא שמרה את הפועל חולון על 38 נקודות וזאת על אף רבע ראשון לא טוב התקפית והגנתית. אבל עדיין פחות מ-25 נקודות לרבע (שהיה סטטיסטית סף להפסד). ברבע השני ראינו את ההגנה החזקה שעד סוף המחצית עירוני קריית אתא הייתה עם 25 ריבאונדים לעומת 15 ריבאונדים של הפועל חולון. במחצית השנייה הכל התהפך עם 31 נקודות לרבע השלישי ו-28 נקודות לרבע הרביעי. היה נראה שעירוני קריית אתא נגררת למשחק התקפי מול הפועל חולון כשברור שהיתרון הוא לחולון וחלק מזה נבע בגלל מצוקת העבירות שעירוני קריית אתא נקלעה אליה (מייד נתייחס גם לשיפוט).

הצטרפו לקהילת ספורטס רבי בלינק הבא: https://chat.whatsapp.com/DxcewEZbtu79vTeeGOsAMk

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts.

ספורטס רבי – גם באפליקציה! כל העדכונים והתוכן האיכותי ביותר על הכדורסל הישראלי היישר לידיים שלכם!

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

הפועל חולון הייתה מעל 50% ל-2 ו-46% מה-3 . נתנחם בזה שהם היו בשיא שלילי מהעונשין (72.4%).

גרין שמר על הממוצעים שלו (מעל 20 נקודות). גם רגלנד וג’ונסון עברו את הממוצעים שלהם במיוחד במחצית השניה בגלל בעיית ההגנה.

לאחר המשחק התקשר אליי אחד האוהדים שראה את המשחק מהבית וציין את בעיית השיפוט שגם שרון אברהמי רמז עליה בסוף המשחק. נזכרתי שאת אותה הצהרה נתן שרון אברהמי גם בסוף המשחק מול הפועל ירושלים. בחנתי את הנתונים. במשחק מול הפועל חולון יחס העבירות היה 24:16 לחובת קרית אתא. במשחק מול הפועל ירושלים יחס העבירות היה 26:17 לחובת קריית אתא. המשותף לשני המשחקים הוא השופט ניר מאירסון. יש לו משהו נגד עירוני קרית אתא?

Sharon Avrahami – Photo Credit: Yehuda Halickman

בואו נסתכל על הצד החיובי במשחק של קריית אתא. עירוני קריית אתא חזרה ל-40 ריבאונדים במשחק. 11 איבודים. לא כמו מול הפועל אילת (9 איבודים) אבל עדיין מרשים. חמישה שחקנים בדו-ספרתי.

שאבון בעוד משחק מצוין. משעור עם 13 נקודות ו-9 ריבאונדים. ראינו את הלחימה שלו על כל ריבאונד. חנוכי הדהים עם 14 נקודות. יחד עם זאת, זה המשחק השני שאני רואה אותו שומר על שחקן נמוך ממנו בראש שנותן לו שלשה מעל הראש. לא צריך לכופף את הברכיים יותר מדי. בשביל לנצח את המשחק היינו צריכים את בריסקר ביכולת התקפית גבוהה יותר מ- 5 נקודות. הפעם הוא בכלל לא לקח זריקות מהצבע אחרי שמול הפועל אילת הוא היה עם 4 מ- 4 מהצבע וחבל.

המשחק הקרוב מול הפועל ת”א נדחה ואנו עם העיניים למשחק בית מול הפועל באר שבע ביום שני.

Yotam Hanochi – Photo Credit: Yehuda Halickman

הפועל ב”ש מגיעה לקריית אתא אחרי שני ניצחונות מרשימים מול הפועל ירושלים ועירוני נס ציונה. היא גם מושלמת בליגה הבלקנית (0:5). במשחק החוץ שהתקיים בבאר-שבע זה נגמר בהפסד כואב מאוד (100:99) בגלל שלשת ניצחון של אחמד. ארבעה מותך שמונת שיאי העונה בליגה של הפועל באר שבע העונה היו דווקא מול עירוני קריית אתא. היכולת ההגנתית של הפועל באר שבע בשני המשחקים האחרונים היתה מרשימה עם מעל 40 ריבאונדים למשחק. אם נבחן את ששת המשחקים האחרונים, סטטיסטית אם הם לוקחים 40 ריבאונדים למשחק הם מנצחים. רוח הלחימה והממוצע של 40 ריבאונדים בחמישה מתוך ששת המשחקים האחרונים של עירוני קריית אתא תיבחן במשחק הזה. נצטרך יותר מ- 40 ריבאונדים כדי לנצח.

שחקני המפתח שצריך לעצור אותם הם אפיאני שהדהים את נס-ציונה עם 33 נקודות. בשלושה מתוך חמשת משחקי החוץ של הפועל ב”ש הוא קלע בחד ספרתי. סטטיסטית אם ישמרו אותו על חד ספרתי, הפועל באר שבע תפסיד. מור הוא שחקן יציב מאוד שלמעט המשחק מול הפועל ירושלים יציב על ממוצע של 15 נקודות למשחק.

השחקן השלישי שמהווה איום הוא אחמד שסטטיסטית מתעלה על עצמו במשחקי החוץ עם ממוצע של מעל 12 נקודות (למעט המשחק החלש עם 3 נקודות מול גליל עליון). צריך לדאוג שלא ישחזר את יכולתיו כמו במשחק הבית מול עירוני קריית אתא.

אם אני משווה בין המשחק של עירוני קריית אתא מול הפועל אילת לעומת המשחק מול הפועל חולון ההבדל העיקרי היה משחק סבלני ומסודר שראינו מול הפועל אילת לעומת משחק שנגרר לאט לאט לאופי המשחק של הפועל חולון. או שאולי זה כמו ששאבון אמר לי בסוף המשחק “It’s mental”, הכל בראש. בהצלחה לעירוני קריית אתא, ביום שני מגיעים לעודד בכל הכוח.

חנן

Chavaughn Lewis – Photo Credit: Yehuda Halickman

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!