השיאים השליליים שגרמה קריית אתא להפועל ת”א, ומי שחקן הקבוצה לשעבר שהגיע לתמוך?

יונ 12, 2024 | כדורסל, ליגה

על ידי Hanan Spond

החמצה? אכזבה? ממש לא. רגע היסטורי בתולדות קבוצת עירוני קריית אתא שנלחמה כמו גדולה מול הפועל ת”א הגדולה. קבוצה עם תקציב גדול פי כמה מעירוני קריית אתא. אם אני צריך לסכם את הסדרה, אז עירוני קריית אתא השוותה ושברה שיאים שליליים של הפועל ת”א. היא השוותה את השיא השלילי של הפועל ת”א במשחק בית עם 79 נקודות (מי שעשתה זו בעונה הסדירה זו הפועל חולון, רק שהיא קלעה 59 נקודות) ושיא שלילי במשחק חוץ עם 70 נקודות (השיא הקודם היה 71 נקודות מול הפועל ירושלים – אז ירושלים ניצחה). מנגד, אי אפשר לנצח קבוצה שקולעת מעל 50% מהשלוש ושוברת את שיא השלשות שלה במשחק. בסוף זה נגמר 2:1 להפועל ת”א.

לחצו כאן כדי להצטרף לקהילת ספורטס רבי

ספורטס רבי – גם באפליקציה! כל העדכונים והתוכן האיכותי ביותר על הכדורסל הישראלי היישר לידיים שלכם!

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts.

גם הפעם כתבתי לאברהמי: “רציתי להודות לך באופן אישי על עונה מרתקת, מדהימה והיסטורית בתור אוהד כבר שש שנים של הקבוצה. נהניתי לראות את התפתחות הקבוצה העונה עד לרגעי השיא. הייתם אלופים עד לרגע האחרון”. הוא מצידו הודה לי. וכמובן ברכות למאמן העונה.

Sharon Avrahami – Photo credit: Yehuda Halickman

ומה המדד של השחקנים היה בסדרה הזו?

במקום החמישי, בייטמון שסיים את הסדרה עם ממוצע של 0.45 במדד (1.05 במדד בסדרת רבע הגמר). הרבה מתחת ליכולות שלו. כנראה שהפציעות הכריעו. אם בייטמון היה כמו הבייטמון בתחילת העונה (או כמו בסדרת רבע הגמר) במשחק השני בסידרה כנראה שהיינו בגמר. נתן עונה מצוינת. וכמובן זכה בתואר אחד משחקני החמישיה השנייה.

במקום הרביעי, פרואיט שסיים את הסדרה עם 0.46 במדד (0.56 במדד בסדרת רבע הגמר). היה יציב בסדרה הנוכחית. תרם הגנתית. בהחלט לא ייאמן לשחקן שהיה אמור לשחק בליגה הלאומית.

במקום השלישי, שרף הדהים בסדרת חצי הגמר. הוא פשוט התעלה בסדרה הזו. עם יכולות מדהימות הן בהיבט ההגנתי והן בהיבט ההתקפי. החסימה לליאפ עם הקרש של גינת במשחק מספר 2 הזכירה חסימות של לברון. סיים עם 0.56 במדד. ברכות לקבלת התואר של תגלית השנה.

Ben Saraf – Photo Credit: Yehuda Halickman

במקום השני, רז אדם שסיים עם 0.57 במדד. במשחק הראשון הראה שהוא שחקן של רגעי הכרעה עם מהפך מדהים של 10:0. לא נשכח לו את “סבא מרקו”. מקווה שיישאר איתנו בשנה הבאה.

במקום הראשון, ושוב אכתוב השחקן הכי יציב בקריית אתא, אמין סטיבנס. סטיבנס סיים עם 1.04 בסדרה (זהה במדד לרבע הגמר). ברכות על הבחירה לחמישיית העונה. אכן מוצדק. רק לפני שנתיים הוא קיבל את תואר שחקן הזר של העונה בלאומית. מה השיא הבא?

חשוב לציין את פלטין שדי לא תפקד במשחק השלישי ונתן מדד שלילי. שיהיה בהצלחה בהפועל ת”א (לפי העדכון האחרון שקיבלתי).

אחרי ההצלחה ברבע הגמר עם השלטים, הגענו למשחק השני בבית של חצי הגמר עם שלטים מקוריים שקיבלו סיקור מדהים ע”י השדרים (דקה 56:42) שעוברים שלט שלט ופשוט נהנים מהכתוב.

ובפעם האחרונה העונה בפינת האוהד בטור.

במשחק הראשון בסדרה פגשתי את האוהדת שקד מזרחי שהגיעה לעודד את עירוני קריית אתא. היא בכלל אוהדת של מכבי ת”א אבל תמיד תעודד קבוצה שמשחקת נגד הפועל ת”א. הגיעה למשחק עם ידיד שלא רצה להצטלם איתנו או שאזכיר אותו (רמז, ידוע במועדון עירוני קריית אתא). אז הצטלמנו למזכרת ושמכבי ת”א תפרק את הפועל ת”א בגמר.

מי שעוד פגשתי במקרה במשחק הראשון בסדרה הוא שחקן עירוני קריית אתא לשעבר עידו דוידי. עידו שעולה עם גלבוע גליל בשנה הבאה לליגת העל הגיע רק כצופה למשחק. אנחנו שומרים על קשר מדי פעם. אוטוטו הבן אדם עם תואר במדעי המחשב. ברכות ובהצלחה.

ועכשיו לסיכום אישי, עירוני קריית אתא כבר לא תיקח אליפות אבל בהחלט השחקנים אלופים. כן יכל להיות משהו סמלי לראות בגמר את הקבוצה עם התקציב הכי נמוך בליגה לעומת הקבוצה עם התקציב הכי גבוה בליגה.

אולי הנוסחה לשחזור ההישגים גם בעונה הבאה זה להביא כוכבים מהליגה הלאומית או כוכבים שיושבים בספסל בקבוצות ליגת העל שרעבים לדקות משחק. אולי למשל צריך להביא את עומר מאייר? אולי את סטוארט עכשיו שהפועל אילת יורדת ליגה? ועדיין חסר היה לדעתי את הדניס רודמן של הקבוצה.

באוגוסט 23 התארחתי בפודקאסט “רק רשת – האנליסטים”, מדקה 55 עליתי לשידור ונתתי את ההימור של לשנה גם לגבי בן שרף ושאר השחקנים הישראלים והזרים. כמה צדקתי וכמה טעיתי, ומה אומרים המראיינים אחרי שהשיחה איתי הסתיימה?

זה הטור האחרון לעונה אבל כמו בשנה שעברה, הליקמן ואני נערוך פודקאסט משותף לסיכום העונה של עירוני קריית אתא. נעדכן בהמשך.

תודה לכל הקוראים הקבועים, נחמד שהאוהדים קוראים לי במשחקי הבית “ספורטסרבי” וכאלו שרצו לקפוץ אחרי המשחק מול הפועל ת”א ל”שולה בחצר”.

חנן

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!