השחקנים החדשים ג’ון הולנד ושלווין מאק הובילו את ירושלים לניצחון על פו אורטז, קטש על סוגיית סטודמאייר: ”אני מקבל את ההחתמה של אמארה כרגיל באדישות”

ינו 23, 2020 | כדורסל

על ידי Joshua Halickman

הפועל ירושלים אירחה את פו אורטז הצרפתית בהיכל הפיס ארנה למשחק במסגרת ליגת האלופות של פיב”א. ירושלים של המאמן עודד קטש מגיעה למשחק אחרי ניצחונות באירופה ובליגה נגד אנוויל ומכבי אשדוד בהתאמה, כאשר היא ממוקמת כעת במקום הראשון בבית ב’ בשלב הבתים של ליגת האלופות עם מאזן חיובי של 8 ניצחונות לעומת 3 הפסדים.
לעומת זאת, פו אורטז של המאמן לורן וייה מגיעה למשחק אחרי שניצחה בליגת האלופות את בורגוס, כאשר היא ממוקמת בתחתית הטבלה עם 4 ניצחונות ו7 הפסדים.

ג’ון הולנד פתח את המשחק בצורה טובה, 13:7 לירושלים. ג’סטין דנטמון הצליח להחזיר את אורטז לעניינים, 13:12 לירושלים. סיום הרבע הראשון היה צמוד במיוחד, 20:20.

Dov Halickman Photography

ירושלים פתחה את הרבע השני בצורה נהדרת הרבה בזכות הולנד, 34:26 לטובתה. אורטז יצאה לריצת 10:0 בזכות שייח אמבודג’י וטיירוס מגי, 36:34 לטובתה. ירושלים חזרה לעצמה בזכות סולימאן בריימו, 42:38 לטובתה. עד לסיום המחצית הראשונה מספר סלים נקלעו ב2 צידי המגרש כששלווין מאק לוהט בירושלים, 49:45 לטובתה.

ירושלים פתחה את המחצית השנייה בצורה מצויינת כאשר הצליחה לצאת מהר מאוד לריצת 15:0, 67:50 לטובתה. עד לסיום הרבע השלישי אורטז הצליחה לצמצם במעט את ההפרש, 72:58 לירושלים.

Dov Halickman Photography

טיישון תומאס ומאק פתחו את הרבע הרביעי בצורה מצויינת, 85:62 לירושלים. דקות הסיום היו גארבג’ טיים ארוך, 98:76 לירושלים בסיום.
הרבו לקלוע לירושלים: שלווין מאק עם 22 נקודות, ג’ון הולנד עם 18 נקודות, טיישון תומאס עם 12 נקודות, סולימאן בריימו עם 10 נקודות.
הרבו לקלוע לאורטז: ג’סטין דנטמון עם 27 נקודות, שייח אמבודג’י עם 14 נקודות.

Dov Halickman Photography

3-נקודות
1. ג’ון הולנד ושלווין מאק. מדברים הרבה על השינויים הרבים (והמוצלחים יחסית) שמכבי תל אביב ביצעה תוך כדי העונה הנוכחית. ובטח שגם מדברים על כך שהיא הרגע הביאה את אמארה סטודמאייר (נושא עצום, מורכב ובוער להמשך הכתבה). אבל במבחן התוצאה והניהול המקצועי, צריך להסתכל על מה שעושה הפועל ירושלים העונה. בכל המסגרות וגם מבחינת השינויים שביצעה עד כה. אז נתחיל עם הליגה. ירושלים ממוקמת במקום השני מאחורי מכבי תל אביב עם 2 הפסדים בלבד. נמשיך עם ליגת האלופות. ירושלים מדורגת כעת במקום הראשון בבית ב’, עם 9 ניצחונות לעומת 3 הפסדים. נסיים עם הגביע. ירושלים העפילה לחצי הגמר אחרי ניצחון יוקרתי ביד אליהו על מכבי תל אביב. ואמנם תל אביב תופסת את רוב הכותרות על ההעברות שהיא ביצעה, אבל, במבחן התוצאה, ירושלים מתחרה על זכייה ביותר תארים מאשר היריבה המרה. כי הניהול המקצועי של ירושלים הוא מושלם עד כה. אייזיאה קאזינס לא בולט? אז ירושלים תביא שחקנים בכירים במקומו כמו מאק והולנד. מינדאוגאס קופשאס לא מרשים? הוא יישאר בקבוצה כי הגודל שלו יכול לשחק תפקיד חשוב בליגת האלופות. גם מול פו אורטז, מאק (בהופעת הבכורה באלופות) והולנד בלטו ולמעשה היו 2 הקלעים הבולטים ביותר של ירושלים, וחשוב לזכור שהם נמצאים תקופה קצרה מאוד במועדון. התאקלמות פשוט מושלמת. ”חשבתי שעשינו עבודה טובה במיוחד במחצית השנייה מבחינה הגנתית כאשר יצרנו יתרון גדול. פו היא קבוצה טובה שניצחה אותנו מקודם, הגענו ורצינו להתרכז בדברים הקטנים ושיחקנו בצורה קשוחה, זה ניצחון גדול. אמרתי את זה מקודם שהחברים לקבוצה והמאמנים עוזרים לכולם להיות אפקטיביים והקרדיט מגיע להם חוץ ממני ומשלווין. רואים שאפשר להביא לכאן שחקנים כמוני או כמו שלווין שיהיו אפקטיביים, הקרדיט מגיע לכולם שעוזרים לנו לעשות את מה שאנחנו מסוגלים לעשות”, סיפר הולנד על ההשתלבות שלו בקבוצה, אחרי שקלע 18 נקודות כולל 4 מ5 מחוץ לקשת, לקח 5 ריבאונדים ומסר 3 אסיסטים בדרך למדד יעילות 21 ב28 דקות.

Dov Halickman Photography

”אני רק מנסה להגיע ולהתחרות. לדנטמון היו 20 נקודות במחצית הראשונה אז עשינו דברים אחרת במחצית השנייה. צברתי מספר עבירות בפתיחת המשחק. אני מרגיש בנוח בקבוצה בכל יום אפילו יותר, הצוות המקצועי גורם לי לרצות להגיע לכאן ולשחק. אנחנו לוקחים את זה משחק אחרי משחק”, סיפר מאק, שקלע 22 נקודות שכללו 4 מ6 מחוץ לקשת, בנוסף ל2 חטיפות בדרך למדד יעילות 21, כל זאת ב23 דקות על הפרקט. אז כעת, גם בלי טרנט לוקט ששוהה בארה”ב עקב סיבות אישיות, להפועל ירושלים יש סגל חזק ורחב בראשות ה’ספלאש בראדרס’ החדשים שלה. לפעמים החתמות שמתבצעות בשקט יחסי הן דווקא ההחתמות היותר טובות מאשר ההחתמות הגדולות שתופסות את הכותרות.

Dov Halickman Photography

2. הפועל ירושלים היא קבוצה חזקה, והחתימה של אמארה סטודמאייר במכבי תל אביב לא תשנה את העובדה הזאת. ירושלים חזקה מבחינה מקצועית, אבל גם ובעיקר מבחינה מנטלית, כי לא כל קבוצה הייתה יכולה לבוא ולתת משחק גדול ביום שבו אמארה סטודמאייר, שהשיג אזרחות ישראלית בזכות הקבוצה בעונה שעברה, מטיל פצצה על הכדורסל הישראלי וחוצה את הכביש. זה היה עוד משחק שבו הקבוצה רשמה אחוזים מצויינים ל2 נקודות (65 אחוז), ושטפה את הפרקט עם לא פחות מ28 אסיסטים. אחרי מחצית ראשונה בינונית, ירושלים הצליחה להדק את ההגנה במחצית השנייה כאשר ספגה 31 נקודות בלבד, והיא ברחה מאורטז, שדווקא ניצחה אותה בצרפת. בנוסף להולנד ולמאק, טיישון תומאס רשם עוד משחק גדול (12 נקודות ב18 דקות, 6 מ7 מהשדה, 6 ריבאונדים ו2 חסימות), וסולימאן בריימו שיחק כפוינט פורוורד עם הופעה מצויינת (10 נקודות ו5 אסיסטים ב22 דקות). בתוך כך, אי אפשר היה להתעלם מהעובדה שאגדת הכדורסל אמארה סטודמאייר, המזוהה עם ירושלים, עבר בבוקר המשחק למכבי תל אביב, כאשר בעבר שיחק ב2 קדנציות בירושלים ועדיין מחזיק בחלק מהמניות על הקבוצה. רוב שחקני ואנשי ירושלים לא ידעו איך לאכול את המהלך של סטודמאייר, שכן הוא היה סימן ההיכר הבולט של הקבוצה עד לפני זמן קצר, שחקן ששיחק רק אצלה ולא במכבי תל אביב. תומאס הנהדר דיבר על הניצחון, הולנד ומאק, ולא הצליח למצוא את המילים כדי לתאר את התחושה שסטודמאייר, איתו שיחק בעונה שעברה, עבר לתל אביב: ”ההגנה הייתה חשובה. ג’יימס (פלדין) היה נהדר בצד ההגנתי במחצית הראשונה וגם ג’ייקובן (בראון). אמרתי לעצמי להתפקס כי חלק מהעבירות שנשרקו נגדי לא היו אמורות להישרק. כולם מברכים את שלווין וג’ון כדי שהם יתרגלו לקבוצה. ההעברה של אמארה זה מה שזה, אין לי הרבה מה להגיד על זה”. מאמן הקבוצה עודד קטש היה מרוצה מהניצחון וגם התייחס בצורה רחבה לסטודמאייר: ”ידענו כשהגענו למשחק שנשחק נגד קבוצה קשוחה ואגרסיבית עם סייז, עשינו עבודה טובה על הכדור. המפתח היה במחצית השנייה, שלחנו כדורים לאזורים מסויימים. אני מקווה שלכניסה של השחקנים החדשים תהיה השפעה טובה. הזרים שהיו כאן מקודם מבינים את הסיטואציה ועושים הכל כדי שהקבוצה תנצח, יכול להיות שהם ישחקו פחות אבל תהיה רוטציה בליגה ושחקנים יקבלו מנוחה. הכדורסל הפך להיות מאוד אינטנסיבי עם פציעות רבות. אם נהיה מוצלחים כמו שאנחנו יכולים אז כולם יהנו מזה. אני מקבל את ההחתמה של אמארה כרגיל באדישות, אני לא יודע מאיזה כובע אני מתייחס לנושא. הסיטואציה שונה מהעונה שעברה וזה לא הסתדר עם אמארה, אני לא בטוח שאני האיש הנכון לשאול אותו את השאלה הזאת. זה היה כבוד גדול לאמן אותו, יש לי רק דברים טובים להגיד וזיכרונות טובים, מאחל לו הצלחה בכל מקום שהוא הולך אליו. כל אחד זכותו להרגיש עם העניין הזה איך שהוא רוצה, בכל עונה שחקנים עוברים קבוצות ואני מבין שאמארה הוא קצת יותר מיוחד”. ג’ייקובן בראון, שקלע 8 נקודות, מסר 7 אסיסטים ורשם 2 חטיפות ב24 דקות על הפרקט דיבר על הניצחון והתייחס לסוגיית אמארה סטודמאייר: ”זה היה מעולה. במחצית השנייה הם שיחקו כדורסל מצויין, במחצית השנייה עשינו שינויים והעלינו את הרמה בהגנה. הולנד ומאק היו בNBA אז קל להם להשתלב, הם השתלבו במערכת והכדורסל לא באמת משתנה, לא משנה איפה אתה משחק. אנחנו מתייחסים לכל משחק לגופו. לא אכפת לי מהחתימה של אמארה במכבי תל אביב, זה הכדורסל, הוא עשה את מה שהוא רצה ומה שהיה טוב בשבילו ובשביל משפחתו, הוא צריך לטפל בהם”.

Dov Halickman Photography

3. פו ג’סטין דנטמון אורטז. פו אורטז ניצחה את הפועל ירושלים בצרפת ב6 נקודות הפרש, אבל בארנה בירושלים היא הובסה. הקבוצה נהנתה מעוד יום ענק של כוכב הקבוצה והקלע המוביל של ליגת האלופות ג’סטין דנטמון, שרשם משחק טוב מהממוצע עם 27 נקודות שכללו 5 שלשות ב34 דקות, אך 20 מהנקודות הגיעו במחצית השנייה, כאשר במחצית השנייה ירושלים הצליחה לעצור אותו על 7 נקודות בלבד. ”אני חשבתי שפתחנו בצורה יחסית טובה. המחצית הראשונה הייתה קשה, עשינו כמה מהלכים גדולים. זה קשה לשחק מול קבוצה שקולעת ככה. תמיד היינו פחות טובים ברבע השלישי. ההגנה שלנו צריכה להיות יותר טובה, הם קבוצה מעולה. נקווה לתקן את זה אבל זה פשוט מבאס. אני חושב שהשחקנים לא הרגישו בנוח, אני ניסיתי לעודד את כולנו להיות אגרסיביים. ניסינו לתת את הכדורים לשחקנים מסויימים אבל זה פשוט לא הלך לנו, בשונה מהמחצית הראשונה”, סיפר על ההפסד דנטמון, שבעבר שיחק בהפועל עפולה. מאמן הקבוצה לורן וייה סיכם את ההפסד: ”כמו שג’סטין אמר פתחנו את המשחק בצורה יותר טובה, עשינו הרבה טעויות בהמשך בהתקפה ובסוף לא שיחקנו כדורסל אלא שיחקנו יותר כדי לסיים את המשחק”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!