“הרגעים האלה הם הסיבה שמשלמים לך בשביל לשחק כדורסל”

אוק 27, 2021 | אירופה, כדורסל

על ידי Moshe Halickman

הפועל ירושלים מתכוננת למשחק החשוב בפולין מול סטאל אוסטרוב (רביעי, 21:00) במסגרת ליגת האלופות.

המאמן אורן עמיאל אמר: “אנחנו מנסים קודם כל להוריד את רמת הלחץ ורעשי הרקע ולהתמקד בתוכנית לקראת הפולנים, זה הדבר הכי חשוב מבחינתנו כרגע, להיות מפוקסים ולהבין שמה שאנחנו הולכים לפגוש זה כדורסל אחר לגמרי”.

ההפסדים לקרשיאקה ומנרסה: “המשחקים האלה בשתי דקות היו יכולים לגרום לנו לדבר אחרת, אבל זה המצב ודיברנו על הדברים, על איך לנסות להיות יותר רגועים. אנחנו צריכים קצת להיות יותר מתוכנתים בסוף משחק לאיזה כיוונים ללכת, אבל בסוף, לא כקלישאה, אנחנו מפסידים והשחקנים מנצחים. צריכים לעשות פעולות טובות בסוף, לשחק עם ביטחון גבוה. קל לדבר וקשה לעשות, אבל אנחנו על זה”.

על הקו הקדמי ויכולתם של אנתוני בנט ות’ון מייקר: “אני עסוק בלעשות ולא במחשבות כאלה ואחרות, יש לנו סגל שחקנים כרגע ואנחנו מנסים לעשות איתו את הכי טוב שאפשר, בסך הכל הם שני חבר’ה שעובדים קשה ושאכפת להם ולבוא ולתלות את הכל בהם כרגע זה לא הוגן, לא כלפיהם ולא כלפי הקבוצה, אז אנחנו צריכים למצוא את הדרך לשחק יותר טוב איתם”.

הציפיות מהמשחקים מול סטאל אוסטרוב: “ציפיות זה משהו שאני לא יודע להגדיר אותו, ברור שאנחנו רוצים לנצח וזו המטרה חד משמעית, זה מה שאנחנו רוצים, שואפים אליו ומשוועים לו, הכל ברור והכל על השולחן, אי אפשר להתחבא. אני חושב שרמת הביצוע בהתקפה צריכה להיות יותר טובה, ואני חושב שאנחנו צריכים בעיקר לשחק הגנה טובה, זה בסוף הלחם והחמאה שלנו, נגד מכבי לא שיחקנו הגנה טובה ואנחנו צריכים לשחק הגנה טובה כי זה בסוף מה שיעשה לנו את ההבדל”.

על רעשי הרקע: “כשאני אומר רעשי רקע זה משהו שהוא חלק בלתי נפרד ממערכת שרוצה להיות מערכת מנצחת ושמכילה סביבה הרבה קהל והרבה ספונסרים והרבה דברים נוספים אז זה משהו שהוא נלווה לזה. אני לא לוקח שום דבר אישי, זה לא ברמה האישית שלי, זה הפועל ירושלים, אנחנו צריכים לנסות להביא את הסיטואציה למצב שהשחקנים מרוכזים בעשייה ולא בספקולציות כי ברגע שאתה מתחיל להתעסק בפרשנות אז נורא קשה לתפקד ואת זה אנחנו מנסים לעשות בעיקר”.

הקפטן אדם אריאל דיבר לקראת ההתמודדות: “המשחק הזה כל כך חשוב שאנחנו צריכים לשים הכל בצד ולהתרכז רק במשחק הזה כי עקב התוצאות האחרונות ודברים שקרו המשחק הזה נהיה מאוד קריטי וסוג של משחק עונה כרגע, אז אנחנו צריכים להביא את כל הכוחות שלנו למשחק הזה ולנצח בפולין”.

ההפסד למכבי תל אביב: “אני חושב שכבר הרמנו את עצמנו, החבר’ה מוכנים ומבינים את הגודל של המשחק הזה ואיך זה ישפיע על המשך העונה שלנו, אז האנרגיות פה, אנחנו מתכוננים, נתכונן היום ונתכונן מחר וביום רביעי נביא את הניצחון”.

החשיבות של ליגת האלופות של פיב”א ומה חסר בינתיים: “נכון שהפסדנו משחקים צמודים עד עכשיו באירופה עם פוזשן לפה או לשם, אבל אנחנו לא משחקים כדורסל מספיק טוב עדיין, צריכים להשתפר ומשתפרים תוך כדי תנועה, אבל שוב, במשחק הזה לא חשוב איך שיחקנו ואיך נשחק, אנחנו צריכים לנצח וזה מה שחשוב. בשביל המועדון אירופה זה ענק וגם בתחילת העונה הפועל ירושלים רוצה להתמודד על כל התארים ולהיות שם בכל התארים, במיוחד באירופה, אז זה חשוב מאוד”.

היכולת: “אנחנו פשוט צריכים לשחק כדורסל טוב יותר, אני לא אכנס לפרטים. האנרגיות שם, פשוט עוד לא התחברנו לגמרי ויש הרבה שחקנים שצריכים ללמוד את השיטה באירופה ואת המשחק בארץ כי הם שנה ראשונה מחוץ לארצות הברית ויש דברים שצריך עוד לפענח בקבוצה, אבל אנחנו עושים את זה תוך כדי תנועה ולומדים הרבה, אבל שוב, כלום לא משנה, אנחנו צריכים לנצח ביום רביעי”.

השינוי הדרסטי בסגל הקיץ: “אני לא חושב שזה היה דרסטי מדי, אני חושב שבנינו קבוצה טובה ואנחנו צריכים לחבר את הפאזל הזה עדיין ולמצוא את הקצב שלנו ביחד ואני מאמין שזה יגיע ברביעי. אנחנו מראים ניצוצות בחלקים מסוימים, אבל צריכים להיות יותר עקביים בזה ולהביא הכל למשחק הקרוב”.

ווילי וורקמן הוסיף: “המשחק הזה הוא מאוד חשוב מבחינה מתמטית אם אנחנו רוצים להתקדם באירופה שזו כמובן המטרה הגדולה שלנו. נצטרך לנצח בחוץ ולחזור לכאן כשנהיה במצב יותר טוב. הרגעים האלה הם הסיבה לכך שמשלמים לך בשביל לשחק כדורסל. כולם יכולים לבוא כשהגישה היא טובה והמומנטום הוא טוב. זה קל להיות זהב כשהכל טוב. הרגעים כשאתה עם הגב אל הקיר הם אלה שמעצבים אותך. בתור מתחרה זה דבר שאני אוהב ומצפה לו. אני גאה בכך שלכל משחק אני מגיע בתחושת חירום ויש לי את המוטיבציה הזאת בכל משחק. אנחנו באמת רוצים לנצח את המשחק הזה. זה לא קשור לביטחון אלא לקושי וזה משהו שאתה צריך להתמודד איתו. קושי יכול לפגוע ברוב האנשים אבל יש סוג מסוים של אנשים שזה מוציא מהם את הטוב ביותר, כשחלק יכולים ללבוש את זה בתור שריון ולהשתמש בזה בתור מוטיבציה, ואני מחויב לגרום לכך שזה יהיה המצב”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!