“הראש שלי מרוכז אך ורק בשיפור הקבוצה”: הלפרין וירושלים מתכוננים למשחק הגורלי נגד אוסטרוב

נוב 10, 2021 | אירופה, כדורסל

על ידי Dov Halickman

הפועל ירושלים תארח הערב בארנה את אוסטרוב במסגרת ליגת האלופות של פיב”א. הקבוצה של יותם הלפרין תחפש ניצחון נוסף בכל המסגרות, כאשר המשחק הערב הוא קריטי וחשוב ביותר כדי שהאדומים יוכלו לשמור על סיכוי להעפיל לשלב הבא במסע האירופי שלהo. לקראת המשחק, מאמן הקבוצה, יותם הלפרין ושחקני הקבוצה איתי שגב ורטין אובאסוהן שוחחו עם התקשורת על המשחק הגורלי הערב בבירה.

הלפרין התייחס לכניסה לעמדת המאמן הראשי, ההכנות למשחק הערב והדגיש את חשיבות הקהל עבור הצלחת הקבוצה:

“אין צורך לדבר על חשיבות המשחק מחר. אנחנו מבינים את המצב שלנו כרגע בגזרת הליגה האירופאית. אני בטוח שמחר הארנה תהיה מלאה כמה שנזדקק לה כולנו מבינים את החשיבות של הדבר הזה. משחק שהוא הכי חשוב מבחינתנו עד היום. אני חושב שהחבר’ה הראו איזשהו אופי בשני המשחקים האלה. המשחקים האלה הגיעו אחרי חודשיים לא פשוטים. מהניסיון האישי שלי מה שקורה לנו כשעוזב אותנו מאמן לרוב זה משפיע לחיוב כי כולם נכנסים לדריכות מסוימת ומבינים את המצב יותר טוב. ספורטאים צריכים לדעת שגם אם היה לך משחק טוב או רע המשחק מחר הוא לחלוטין הכי חשוב. הפולנים קבוצה טובה עם מאמן מצוין. קבוצה שמשחקת בהרבה סגנונות הגנתיים והתקפיים. ראינו ולמדנו. אנחנו לחלוטין שמים דגש על עניין האגרסיביות ומחר זה הופך רלוונטי מתמיד.”

Yotam Halperin – Photo Credit: Basket.co.il

“אני חווה את המועדון הזה תשע שנים ולא היה רגע שבו הזדקקנו לקהל והוא לא היה שם בשבילנו. מבחינתנו הדחיפה של הקהל, זה סופר קריטי עבורנו במיוחד במשחק חשוב כמו מחר. אין לי ספק שיבואו הרבה אנשים ושתהיה אווירה מדהימה. אני משתדל גם כשהמצב הזה חדש לי לעשות הכי טוב ברמה היום יומית. בסך הכל כרגע הראש שלי מרוכז אך ורק באיך לשפר את הקבוצה מבחינה מקצועית. נצטרך את ת’ון. הסגל שלנו לא מספיק עמוק בלי ת’ון. הייתה החלטה מקצועית וזה בסדר במשחק שלשום, כי לא רצינו לסכן אותנו מבחינה בריאותית. אני מאמין שהוא ייתן לנו דקות טובות מחר. אם וכאשר נגיע לנקודה שצריך לחשוב על ההפרש נחשוב על ההפרש. אני לא יודע איך המשחק הזה יתפתח. הם קבוצה בפורמה טובה. נצטרך לחשוב הרבה יותר כדורסל ממה שחשבנו עד היום. הלוואי שנגיע למצב שאנחנו חושבים על ההפרש. יש לנו עוזר מאמן שעבר כברת דרך כמאמן ראשי, אין ספק שהוא לחלוטין דוחף ועוזר. כצוות מקצועי אין לנו הרבה זמן להתעסק במה שהיה אלא פשוט להתעסק במה שיהיה. כל אימון שעובר אנחנו הולכים לכיוון יותר טוב. חילופי מאמנים זה חלק מהספורט. פיטורים בספורט זה לא דבר כל כך חריג. כשזה קורה אין ספק שזה מעיר את השחקנים בראש ובראשונה. אמרתי בשיחה עם השחקנים שהאחריות היא שלכם וגם שלי בדיוק כמו שהיא הייתה של אורן. כולנו מבינים את המצב כדי שנהיה יותר טובים.”

רטין אובאסוהן הגיב לקראת המשחק הערב:

“אנחנו רעבים. כיף לנצח משחקים, אבל הכי חשוב שנמשיך לעבוד ולהיות עם הרגליים על הקרקע. אנחנו מקווים להמשיך בכיוון הזה יחד עם התמיכה של הקהל. אני חושב שהאחריות היא של הקבוצה למתרחש. אני מצפה לראות ים אדום. לראות את התמיכה עד כה העונה זה מרגש וכיף. אנחנו רוצים לבוא מחר ולשחק חזק. אנחנו חייבים לעשות הכל כדי לנצח מחר. נתמקד בפרטים הקטנים תוך כדי תנועה. זה מתחיל בצפייה שלנו בוידאו וממשיך במשחק.”

Retin Obasohan – Photo Credit: Dov Halickman

סנטר הקבוצה, איתי שגב, התייחס גם הוא לחשיבות המשחק הערב:

“שני המשחקים האחרונים תרמו הרבה לביטחון להבנה שלנו של מה אנחנו צריכים לעשות, זה גם נתן לקהל ביטחון בנו, כי אני מאמין שאנחנו קבוצה טובה ושאם נשחק איך ששיחקנו במשחקים האחרונים ננצח מחר. המטרה היא לנצח. המטרה היא לנצח כל פוזשן, ולנצח את המשחק. צריך קודם כל לנצח. הקרדיט הוא גם ליותם ולצוות וגם לאורן, הם בנו את הקבוצה הזו והתוו את הדרך. אני שמח עכשיו שאנחנו מנצחים.”

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!