הראפטורס להטו נגד ההגנה של הוויזארדס בזמן שדני אבדיה הפגין ביטחון מחוכם

פבר 11, 2021 | דני אבדיה

על ידי Neil Dalal

הוושינגטון וויזארדס הגיעו למשחק הלילה שהם אירחו את טורונטו ראפטורס, רק עם רצף אחד של שני ניצחונות בכל העונה, זה קרה בתחילת חודש ינואר נגד מינסוטה וברוקלין, וזה נשאר כך בלילה חורפי שבו ירד שלג בבירה האמריקאית. ההגנה האומללה של הוויזארדס המשיכה להראות חולשה גדולה. כשהראפטורס קלעו באחוזים מטורפים בניצחון 115-137. זה היה המשחק השני ברציפות שבו אבדיה קם מהספסל ובסה”כ קלע תשע נקודות, קטף שבעה ריבאונדים, ומסר שלושה אסיסטים ב-27 דקות של משחק.


אחוזי הקליעה של טורונטו היו 53% מהשדה, 59% מהשלוש, ו87% מקו העונשין. וזה לא היה צירוף מקרים שהקבוצות היריבות קולעות באחוזים כאלה גבוהים נגד הוויזארדס, ששוב הואשמה על הסגירה האומללה של קלעי השלשות, למרות שהנושא עלה בדו”ח הסקאוטינג.
פאסקל סיאקם קלע רק 23 שלשות ב27.1% במהלך 21 המשחקים ששיחק העונה ,הלילה נגד וושינגטון קלע ב 3-4 מטווח השלוש.

״ההגנה הפסידה ב20 נקודות הפרש״, כך בראדלי ביל הצהיר בפשטות לאחר שצפה בתוצאה במסיבת העיתונאים שנערכה בזום לאחר המשחק. ״אנחנו יודעים נגד מי אנחנו הולכים לשחק, מה קורה מבחינה אישית, אין לנו ביצים גדולות, אנחנו יודעים מה קורה ומה צריך לעשות ,אבל מאיזו שהיא סיבה זה לא מתורגם לתוצאה.״

Photo Credit: Washington Wizards


לאחר התצוגה של 0-5 מחוץ לקשת במשחק ביום שני בשיקגו, אבדיה החטיא את שתי הזריקות הראשונות שלו נגד הראפטורס במחצית הראשונה, למרות מבטים נוחים, הוויזארדס היו מרוצים שהוא לקח את הזריקות הללו, אמנם הזריקות לא נכנסו, אבל זה לא עצר את הרוקי בן ה-20 והיה לו את הביטחון להמשיך לזרוק. במחצית השנייה אבדיה קלע 2-4 מנסיונות מטווח השלוש, כולל שלשה שהורידה את הפיגור של וושינגטון לשש נקודות הפרש, שלוש דקות לסיום הרבע השלישי. אחרי ההפסד, הבחירה התשיעית בדראפט חזר למגרש והמשיך לקחת זריקות נוספות.

״אני אוהב את העובדה שהוא חזר והמשיך  לזרוק את השלשות הפנויות הללו״, סקוט ברוקס הסביר. ״הוא קלע שתיים משש, אבל במשחק הקודם הוא לא קלע בכלל שלשות, אבל הרבה  פעמים כשאתה לא קולע שום זריקה בלילה הקודם, אתה מרגיש שאתה לא מוכן לקחת את הזריקה הבאה, אבל הוא בא עם ביטחון רב״. ״דני הולך להיות שחקן טוב מאוד , אבל הוא חייב להמשיך לעבוד על המשחק שלו כמו שהוא עושה״. 

בלי מחנה אימונים של רוקיז’ וליגת קיץ, או מחנה אימונים רגיל, זה קשה לצפות מטירון לא לעשות טעויות במיוחד בהגנה ובמיוחד בעמדת הכנפיים בה יש המון כישרון בNBA  בכל לילה נתון. כך דאוויס ברטנס הסביר במשחקים הקודמים: ״שאבדיה מכיר את שחקני היורוליג היטב והוא גם מכיר 50 שחקני NBA, אבל זה קשה להכיר את הנטייה של 400 שחקני NBA כל כך מוקדם בקריירה, בלי ניסיון ורפרטואר. למרות שזה מאוד מתסכל להיות כרגע בלי ניצחונות, הוויזארדס צופים שאבדיה יצמח להיות שחקן רבגווני ונהדר ויותר שחקנים יכירו אותו.


״הוא כרגע במקום הנכון״, ברוקס העריך, ״זו ליגה מאתגרת במיוחד בעמדה שלו עם הרבה שחקנים מהירים והתקפיים, הוא עושה עבודה יותר טובה, אך הוא מסתבך בבעיית עבירות יותר מדי פעמים, אבל הרבה פעמים, הוא מגיע לעמדות הנכונות, אלו הדברים שבהם הוא הולך להשתפר כשהוא יצבור יותר ניסיון״.

וושינגטון תנסה להתאושש נגד ניו-יורק ניקס ביום שישי אחרי ששיחקו את המשחק הראשון בבית אחרי מסע ארוך של משחקי חוץ, כמו שאלכס לן תיאר זאת כאחת מהמשימות הכי קשות ב NBA.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!