הקשיים, הסיוע של אסי עזר וההתמודדות: תומר גינת בחשיפה מעוררת השראה

נוב 22, 2021 | כדורסל, לגיונרים

על ידי Moshe Halickman

כבר יותר משנה שתומר גינת מייצג בכבוד את הכדורסל הישראלי בתור לגיונר מצליח בפריז לבלואה הצרפתית. כעת, גינת חשף בצורה מעוררת בטוויטר השראה את הקשיים הרבים שעבר לאחר שעזב את ישראל כדי לשחק באירופה.

“לפני קצת יותר משנה, ארזנו נועה ואני את החיים (והכלבים) שלנו, ויצאנו להרפתקאה בפריז”, פתח גינת. “יצאנו להגשים חלום שחלמתי כל החיים, לשחק כדורסל ולעשות את הדבר שאני הכי אוהב לעשות בעולם – ברמות הגבוהות. אבל אף אחד לא הכין אותי למה שאני הולך לעבור בתקופה הזאת. אני זוכר כשישבנו בגייט ממש לפני הטיסה הרגשתי איך כל העולם מתהפך עליי ושאלתי את עצמי ‘למה?’ היינו אחרי ארבע שנים מדהימות בתל אביב, קרוב לכל החברים שלנו, חיים את החיים הכי טובים שיכלנו לבקש, אני הייתי הקפטן של הפועל תל אביב. היינו מאושרים. לא הבנתי למה אנחנו עושים את זה לעצמנו, לא הצלחתי לראות את הטוב. באותו רגע כל מה שיכולתי לראות אלו הדברים שאני אפספס: החברים שימשיכו להיפגש כל יום בלעדיי, המשפחה שתעשה ארוחות שישי וחגים בלעדיי, החיים בארץ שימשיכו להתנהל כרגיל, רק שאני, רחוק.

“הייתי גמור, ראיתי שחור ואחרי שהצלחתי לזהות שאני חווה התקף חרדה קשה, אזרתי אומץ ושלחתי הודעה לאסי עזר, ידעתי שהוא עבר הרבה עם חרדה בחייו ואחרי היכרות קלה בינינו כמה שבועות קודם לכן החלטתי שאולי הוא יכול לעזור לי. אחרי הכל הוא לא באמת מכיר אותי ואני עדיין לא הייתי מוכן לחשוף את התמודדות שלי עם החרדה לאנשים שכן מכירים אותי. אסי הבין מיד, כתב לי לדבר איתו שוב מיד בנחיתה. אחרי כן הוא התקשר אלי בשיחות וידאו כמעט כל יום, בדק שאני בסדר כל שעה ובגדול – הוציא אותי מזה.

“מאז אני ממשיך לחוות התקפי חרדה קטנים או גדולים מפעם לפעם אבל היום כבר יש לי את הכלים להתמודד עם זה. אני עושה מדיטציה, מתרגל נשימות, מדבר על מה שאני מרגיש עם נועה, נעזר בטיפול מקצועי אצל פסיכולוגית ובעיקר לא מפחד לשתף את הקרובים אליי ועכשיו את כולכם. כשאני מסתכל אחורה על התקופה הזאת, אני אומר תודה. בחיים לא עברתי חוויה כל כך מעצימה כמו שעברתי בשנה הזאת. בהרבה רגעים הרגשתי שאני לא מסוגל לעבור את זה, וגיליתי אחרת. זה היה האתגר הגדול ביותר שעברתי בקריירה שלי ובחיים שלי, ואני הכי שמח בעולם שעברתי אותו. ברור לי שהחרדה, שהעבירה אותי כמה שיעורים על עצמי, תמשיך להיות חלק ממני אבל היום אני כבר מוכן הרבה יותר ומפחד הרבה פחות. בתמונה בציוץ הראשון: רגע לפני ההמראה עם חיוך מזויף היטב. תעשו טוב”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!